ارتباط در واتساپ برای مشاوره در مورد این محتوا

خبر درگذشت محمدرضا شجریان

خبر درگذشت محمدرضا شجریان
خبر در گذشت محمدرضا شجریان
خبر درگذشت محمدرضا شجریان

بازتاب خبر درگذشت محمدرضا شجریان در رسانه‌های معتبر جهان/صحبت‌های همایون در میان دوستداران پدرش

خبر درگذشت محمدرضا شجریان در رسانه های معتبر دنیا از گاردین تا فرانس 24 و آسوشیتدپرس بازتاب داشت.
خبر درگذشت محمدرضا شجریان
خبر درگذشت محمدرضا شجریان

به گزارش فان طب ، خبر درگذشت محمدرضا شجریان تنها در ایران تیتر رسانه ها نشده است. رسانه های معتبر دنیا از این خبر ناگوار نوشته اند.
« استاد موسیقی ایرانی» عنوانی است که آسوشیتدپرس برای محمدرضا شجریان در نظر گرفته است. گزارش مفصلی که در رابطه درگذشت شجریان در این رسانه معروف منتشر شده، احیای موسیقی سنتی ایران را از کارهای خسروی آواز ایران دانسته است. در این گزارش به جوایز بین المللی شجریان من جمله جایزه یونسکو در سال ۱۹۹۹ و مدال موتزارت در سال ۲۰۰۶ اشاره شده است.

شعر و اشعار زیبای شاعران بزرگ درباره مرگ

گاردین هم خبر درگذشت شجریان را پوشش داده است. در خبر گاردین از صدای متفاوت شجریان یاد شده که استفاده از آن در کودکی با قرآن خواندن آغاز شده است.

استاد محمدرضا شجریان Mohammad Reza Shajarian
استاد محمدرضا شجریان Mohammad Reza Shajarian

در خبر فرانس ۲۴ از عنوان« خواننده اسطوره ای ایران» برای محمدرضا شجریان استفاده شده است. این شبکه فرانسوی نوشته است:« شجریان که تجسم موسیقی سنتی و کلاسیک در ایران بود پس از نبردی طولانی با سرطان از دنیا رفت.»

یکی دیگر از رسانه های سرشناس که این خبر را پوشش داده اند، واشنگتن پست است."تبلیغات ویژه فان طب"

صحبت‌های همایون شجریان در میان دوستداران پدرش جلوی بیمارستان

Homayoun Shajarian (همایون شجریان)
Homayoun Shajarian (همایون شجریان)

همایون شجریان در میان دوستداران محمدرضا شجریان که خود را به بیمارستان جم رسانده بودند حاضر شد و با آنها صحبت کرد.

پس از اعلام خبر درگذشت استاد شجریان جمعیت زیادی از دوستان خسروی آواز ایران مقابل بیمارستان محل درگذشت او جمع شدند و با هم‌خوانی بخشی از آوازهای او با خانواده این هنرمند فقید ابراز همدردی کردند.

همایون شجریان فرزند استاد محمدرضا شجریان با حضور در میان این افراد که از او درخواست می‌کردند مراسم تشییع در تهران برگزار شود، در سخنانی گفت: من به خاطر شرایط کرونا نه می‌توانم از کسی بخواهم که به برای مراسم تشییع بیاید و نه می‌توانم بگویم نیایید. فردا بر پیکر استاد نماز می‌خوانیم و به مشهد منتقل می‌کنیم.

محل دفن استاد شجریان مشهد توس
محل دفن استاد شجریان مشهد توس

شهردار مشهد طی پیامی که در صفحه اینستاگرامی خود منشتر کرد، تایید کرد مراسم تدفین مرحوم استاد محمدرضا شجریان در مشهد و مدفن آن مرحوم در توس خواهد بود.

محمدرضا کلایی نوشه

همراهان عزیز، سلام

باز هم مشهد، قلب ایران، میزبان ابدی نام‌آوری دیگر از فرزندانش خواهد بود. این‌بار نغمه‌خوان ربنا، مردی که صدایش روحمان را صیقل می‌داد، در توس در کنار فردوسی نامدار، اخوان ثالث و دیگر بزرگان شعر و ادب خواهد آرمید تا او نیز در تاریخ این دیار ماندگار شود.

سرزمین خراسان خوش میزبانی خواهد بود برای او.

روحش شاد.

روحش شاد و یادش گرامی

منابع : خبرآنلاین ، بیتوته

Related posts

Leave a Comment