ارتباط در واتساپ برای مشاوره در مورد این محتوا

سایت رسمی ثبت نام ودیعه وام مسکن برای مستاجرین

سایت رسمی ثبت نام ودیعه وام مسکن برای مستاجرین

نحوه ثبت نام برای وام مسکن برای مستاجرین ۳۰ میلیون تا ۵۰ میلیون

متقاضیان دریافت این تسهیلات ابتدا از طریق ارسال پیامک به سرشماره 300073640 ثبت نام اولیه می‌نمایند و سپس در زمان‌بندی اعلامی می‌بایست در سامانه وزارت راه و شهرسازی به آدرس www.tem.mrud.ir اقدام به تکمیل اطلاعات ثبت نام نمایند.

آموزش ثبت نام وام ودیعه مسکن مستاجرین این وام شامل ۱۵ میلیون،۳۰ میلیون و ۵۰ میلیون تومان است ثبت نام آسان با موبایل و کامپیوتر tem.mrud.ir

قوانین وام ودیعه مسکن برای مستاجرین
وام مسکن برای مستاجرین

قوانین و مقرراتمرحله 1 از 7

 1. سقف تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن در مناطق شهری کشور به شرح جدول ذیل می باشد:تهرانسایر کلانشهرها *سایر شهرها500 میلیون ریال300 میلیون ریال150 میلیون ریال*شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت شامل شهرهای مشهد، اصفهان، کرج، شیراز،تبریز، قم، اهواز، کرمانشاه 2- تسهیلات بانکی موضوع این مصوبه از محل
 2. تسهیلات بانکی موضوع این مصوبه از محل منابع تسهیلات تخصیصی به واحدهای کسب و کارهای آسیب‌دیده کرونا می باشد.
 3. تسهیلات مذکور با نرخ سود 13 درصد و با سررسید یک ساله به مستاجرین واجد شرایط پرداخت می‌گردد
نرخ سود وام مسکن مستاجرین
ثبت نام وام مسکن برای مستاجرین"تبلیغات ویژه فان طب"

طرح اقدام ملی مسکنقوانین و مقرراتمرحله 1 از 7

 1. سقف تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن در مناطق شهری کشور به شرح جدول ذیل می باشد:تهرانسایر کلانشهرها *سایر شهرها500 میلیون ریال300 میلیون ریال150 میلیون ریال*شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت شامل شهرهای مشهد، اصفهان، کرج، شیراز،تبریز، قم، اهواز، کرمانشاه 2- تسهیلات بانکی موضوع این مصوبه از محل
 2. تسهیلات بانکی موضوع این مصوبه از محل منابع تسهیلات تخصیصی به واحدهای کسب و کارهای آسیب‌دیده کرونا می باشد.
 3. تسهیلات مذکور با نرخ سود 13 درصد و با سررسید یک ساله به مستاجرین واجد شرایط پرداخت می‌گردد.
  تبصره – در دوره قرارداد صرفاً سود تسهیلات از سوی مستاجرین پرداخت و اصل تسهیلات در سررسید تسویه خواهد شد.
 4. متقاضیان دریافت این تسهیلات ابتدا از طریق ارسال پیامک به سرشماره 300073640 ثبت نام اولیه می‌نمایند و سپس در زمان‌بندی اعلامی می‌بایست در سامانه وزارت راه و شهرسازی به آدرس www.tem.mrud.ir اقدام به تکمیل اطلاعات ثبت نام نمایند.
آموزش ثبت نام وام مسکن مستاجرین

وثایق لازم برای اخذ وام متعاقبا از طریق سامانه طرح اقدام ملی اعلام می‌گردد.

ثبت‌نام مرحله دوم در طرح کمک ودیعه اجاره مسکن

به اطلاع می رساند آن دسته از متقاضیان طرح کمک ودیعه اجاره مسکن که موفق به ثبت نام نشده اند، می توانند از ساعت 12 روز یکشنبه مورخ 1399/07/13 تا ساعت 24 روز چهارشنبه مورخ 1399/07/30 جهت ثبت نام در این طرح با مراجعه به بخش »تکمیل ثبت نام تسهیلات کمک ودیعه« سامانه طرح اقدام ملی مسکن به آدرس https://tem.mrud.ir نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

لزوم شرط عدم سابقه مالکیت برای متقاضیان وام ودیعه

به اطلاع کلیه متقاضیان وام کمک ودیعه اجاره مسکن می‌رساند:

همانطور که در زمان ثبت نام، دریافت این تسهیلات منوط به دارا بودن شرایط مندرج در ماده (1) آیین نامه اجرایی قانون ساماندهی از جمله «نداشتن سابقه مالکیت از سال 1384 به بعد» بوده است؛ کلیه متقاضیان و افراد تحت تکفل ایشان متعهد هستند که از تاریخ (1384/1/1)، فاقد مسکن و یا زمین مسکونی ملکی باشند. لذا چنانچه در هر زمان سابقه مالکیت ایشان محرز گردد، از فرآیند پرداخت تسهیلات حذف گردیده و در صورت اخذ آن تسهیلات متعهد به جبران خسارات و استرداد کلیه تسهیلات دریافتی و جرایم مربوطه خواهند بود.

تمدید مهلت ثبت نام متقاضیان آموزش و پرورش

به اطلاع کلیه متقاضیان فاقد مسکن آموزش و پرورش می‌رساند که نظر به بروز برخی مشکلات در اعتبارسنجی پیامکی فرهنگیان محترم، زمان ثبت‌نام و تکمیل اطلاعات در سامانه اقدام ملی مسکن که قبلاً تا مورخ 1399/07/01 تعیین گردیده بود، تا پایان روز شنبه مورخ 1399/07/05 فرصت دارند وارد سامانه شده و به تکمیل اطلاعات ثبت‌نام و بارگذاری کامل مدارک مورد نیاز اقدام نمایند.

مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونا در مورد تسهیلات ودیعه

به اطلاع می رساند مصوبه «سی و پنجمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا مورخ 1399/06/15» در مورد نوع تسهیلات و نوع وثایق در طرح تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن به شرح ذیل می باشد: 

اصلاح بند 6 مصوبه جلسه 31 ستاد ملی در خصوص “تسهیلات پرداختی کمک ودیعه اجاره مسکن”

الف- نوع تسهیلات

1. با نرخ سود 13 درصد و سررسید یکساله به نحوی که یک دوازدهم معادل سود تسهیلات طی یک سال، ماهانه پرداخت و اصل بدهی در زمان اتمام قرارداد تسویه خواهد شد. ضمناً در پایان سال اول در صورت تفاهم بانک عامل با متقاضی، مانده بدهی می تواند طی 36 قسط و با نرخ 13 درصد تقسیط شود. 

2. با نرخ سود 12 درصد و تقسیط 36 ماهه (برای حداکثر تسهیلات تا 300 میلیون ریال) و برای تسهیلات بیش از 300 میلیون ریال با تقسیط 60 ماهه، به نحوی که متقاضی در هر قسط بخشی از اصل و سود تسهیلات را پرداخت نماید. بدیهی است در صورت تمایل متقاضی مدت بازپرداخت تسهیلات می تواند کاهش یابد. 

تبصره: چنانچه در سررسید اقساط، متقاضی نسبت به تسویه و یا تعیین تکلیف بدهی خود اقدام نکرد، نرخ سود تسهیلات (متعلق به مانده بدهی متقاضی به بانک عامل) با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار به علاوه وجه التزام 6 درصد محاسبه و از متقاضی اخذ می شود. 

ب- نوع وثایق

1- گواهی کسر از حقوق
2- گواهی کسر از مستمری خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی

3- سهام عدالت

4- در تسهیلات 150 میلیون ریالی اخذ سفته یا چک فرد متقاضی به تشخیص بانک عامل.

در تسهیلات بیش از 150 میلیون ریال اخذ سفته یا چک فرد متقاضی به تشخیص بانک عامل به همراه یک ضامن

اتمام مهلت بارگذاری مدارک متقاضیان اقدام ملی مسکن

نظر به تمدید مهلت تکمیل ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در چندین نوبت، متقاضیان محترم طرح اقدام ملی مسکن صرفاً تا پایان ساعت 24 روز 30 شهریور ماه جاری فرصت دارند تا با مراجعه به سامانه طرح اقدام ملی مسکن نسبت به تکمیل ثبت نام و بارگذاری مدارک مورد نیاز جهت احراز شرایط اقدام نمایند. لازم به توضیح است که به منظور تعیین تکلیف وضعیت ثبت نام کلیه متقاضیان و انجام مراحل اتصال متقاضیان به پروژه‌های شروع شده، این مهلت قابل تمدید نخواهد بود.

مراحل ثبت نام و نکات مهم

 • جهت استفاده از سامانه از نسخه 51 به بعد مرورگر موزیلا فایرفاکس و یا نسخه 51 به بعد مرورگر کروم استفاده نمایید
 • در طی ثبت نام از کلیک بر روی دکمه Back مرورگر خود و باز کردن بیش از یک صفحه مرورگر خودداری نمایید
 • جهت ثبت نام مشخصات همسر و افراد تحت تکفل (کد ملی، شماره شناسنامه، سریال شناسنامه و …) نیاز است
 • لطفاً پیش از ثبت نهایی، اطلاعات وارد شده را که از سوی سامانه نمایش داده می شود را مرور نموده و در صورت نیاز اصلاح نمایید
 • لطفاً به منظور انجام ثبت‌نام از کامپیوتر شخصی، لپ‌تاپ یا تبلت استفاده نمایید

شرایط متقاضیان

 • متقاضی و افراد تحت تکفل ، فاقد زمین مسكونی یا واحد مسكونی (از 1384/01/01 به بعد) بوده و از تاریخ 1357/11/22 از هیچ یك از امكانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسكن شامل زمین، واحد مسكونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسكونی استفاده نكرده باشد. به عبارتی سبز بودن فرم ‹‹ج›› در استعلام از سامانه مربوطه (موضوع ماده یک آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی عرضه و تأمین مسکن)
 • متقاضی متأهل و یا سرپرست خانوار
 • زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل 35 سال سن
 • دارای حداقل 5 سال سابقه سکونت در پنج سال اخیر در شهر مورد تقاضا
 • در شهرهای جدید سابقه سكونت حداقل 5 سال در شهر جدید مورد تقاضا .و یا در شهر مادر ملاك است
 • نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی (نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه و …)
 • توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن (مازاد بر تسهیلات بانكی)
 • امکان سپرده‌گذاری حداقل سی درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانكی، در خصوص متقاضیان واجد شرایط بر اساس اعلام دستگاه یا نهاد مربوطه
 • توانایی پرداخت اقساط ماهیانه بانکی تسهیلات دریافتی

Related posts

Leave a Comment