ارتباط در واتساپ برای مشاوره در مورد این محتوا

سیستم جدید جی پی اس GPS برای شناسایی رازهای اقیانوس ها

سیستم جدید جی پی اس GPS برای شناسایی رازهای اقیانوس ها

سیستم جدید جی پی اس GPS برای شناسایی رازهای اقیانوس ها

سیستم جدید جی پی اس GPS برای شناسایی رازهای اقیانوس ها

سیستم جدید جی پی اس GPS برای شناسایی رازهای اقیانوس ها
سیستم جدید جی پی اس برای شناسایی رازهای اقیانوس ها
New GPS system Secrets of the Oceans
ابداع یک سیستم موقعیت یابی مکانی جدید برای شناسایی رازهای اقیانوس ها
مشکلات فعلی برای اکتشاف در عمق آب ها با این تکنولوژی برطرف می شود
Invent a new spatial positioning system to identify the secrets of the oceans
Current problems for deep water exploration are solved with this technology


سیستم جدید جی پی اس GPS برای شناسایی رازهای اقیانوس هاسیستم جدید جی پی اس GPS برای شناسایی رازهای اقیانوس ها
سیستم جدید جی پی اس GPS برای شناسایی رازهای اقیانوس ها


محققان از ابداع یک سیستم موقعیت یابی مکانی جدید برای شناسایی رازهای اقیانوس ها خبر داده اند تا مشکلات فعلی برای اکتشاف در عمق آب ها برطرف شود. 

به گزارش فارس به نقل از نیواطلس، پژوهشگران دانشگاه ام آی تی یک سیستم صوتی آکوستیک طراحی کرده اند که مانند جی پی اس در عمق دریاها و اقیانوس ها عمل می کند، ولی برای تداوم فعالیت نیازی به باتری ندارد."تبلیغات ویژه فان طب"

این سیستم که سیستم محلی سازی زیرآبی عقب گردی یا یو بی ال نام دارد، برای فعالیت مبتنی بر استفاده از علائم رادیویی برای تولید پالس های دیجیتال است.

*مشکلات سیستم جی پی اس در زیر آب

اگر چه سیستم جی پی اس برای موقعیت یابی بر روی زمین کاربرد و موفقیت فراوانی داشته، اما استفاده از آن در زیر آب دریاها امکان پذیر نیست و از همین رو از سال ها قبل محققان درصدد یافتن روشی جایگزین برای موقعیت یابی مکانی و ناوبری در زیر آب دریاها و اقیانوس ها بوده اند تا بتوانند بدون مشکل از نقطه ای به نقطه دیگر برسند.

موقعیت یابی موفق در زیر آب دریا و اقیانوس علاوه بر کاربردهای تحقیقاتی و علمی کاربردهای نظامی هم دارد و لذا نظامیان نیز از ابداع چنین فناوری استقبال می کنند.

با توجه به اینکه سه چهارم سطح کره زمین پوشیده از آب است، طراحی سیستم جی پی اس زیرآبی برای دسترسی به نقاط غیرقابل دسترس تا به امروز اهمیت فراوانی داشته است. آب دریا موجب پراکنده شدن امواج رادیویی می شود که سیستم جی پی اس بر مبنای آن عمل می کند. از همین رو زیردریایی ها از سونار یا ردیاب آوایی برای شناسایی محیط اطراف استفاده می کنند. اصوات مختلف با هزاران کیلومتر سفر و جابجایی در زیر آب تا حد زیادی جایگزین جی پی اس شده اند.

اما سیستم های آوایی و صوتی نیز مشکلات خاص خودشان را دارند. به گفته محققان دانشگاه ام آی تی، تولید سیگنال های صوتی در زیر آب نیازمند مصرف انرژی بسیار زیادی است و اگر چه زیردریایی های هسته ای در این زمینه مشکل خاصی ندارند، اما قایق ها و کشتی ها و زیردریایی های کوچک مبتنی بر باتری و سوخت های فسیلی قادر به تولید فراوان این حجم از انرژی نیستند.

تولید رنگ موی غیر سمی و با ماندگاری بالا از ملانین مصنوعی

برترین لپ تاپ های سال 2020 کدام مدل ها هستند؟

* ویژگی های جی پی اس زیر آب

پژوهشگران دانشگاه ام آی تی برای حل این مشکلات با همکاری مرکز تحقیقات نیروی دریایی ارتش آمریکا از مواد موسوم به پیزوالکتریک استفاده کرده اند که حتی در شرایط وجود تنش مکانیکی و در زیر آب هم می توانند بار الکتریکی تولید کنند. همچنین حسگرهای پیزوالکتریک برای انعکاس مجدد امواج صوتی محیط اطراف تولید شده اند. امواج یادشده در نهایت از طریق یک گیرنده دیجیتال به الگوهای دودویی یا باینری مبدل می شوند و در زیر آب در فواصل دوردست پخش می شوند.

از این سیستم می توان برای موقعیت یابی در زیر آب و همین طور انتقال داده ها در زیر اقیانوس ها در فواصل بسیار دوردست استفاده کرد. البته با توجه به پیچیدگی های محیط زیرآب برای تجاری سازی و نهایی کردن این سیستم هنوز باید تحقیقات بیشتری انجام شود.


برچسب و تگ های مطلب سیستم جدید جی پی اس GPS برای شناسایی رازهای اقیانوس ها:

New GPS system Secrets of the Oceans,سیستم جدید جی پی اس برای شناسایی رازهای اقیانوس ها,جی پی اس,راز اقیانوس ها,New GPS system Secrets of the Oceans,جی پی اس در عمق دریاها و اقیانوس ها,سیستم جی پی اس قوی و هوشمند شناسایی,

Related posts

Leave a Comment