ارتباط در واتساپ برای مشاوره در مورد این محتوا

همه چیز درباره عوارض جانبی زنجبیل Ginger

همه چیز درباره عوارض جانبی زنجبیل Ginger

همه چیز درباره عوارض جانبی زنجبیل Ginger

همه چیز درباره عوارض جانبی زنجبیل Ginger

همه چیز درباره عوارض جانبی زنجبیل Ginger
Side Effects Ginger
عوارض جانبی مصرف زنجبیل که باید بدانید
زنجبیل یکی از سالم ترین (و خوشمزه ترین) ادویه های کره زمین است.
این ماده حاوی مواد مغذی و ترکیبات فعال زیستی است که فواید بسیاری برای بدن و مغز شما دارند.
زنجبیل (Zingiber officinale) یک گیاه بسیار محبوب است
مصرف بیش از حد زنجبیل ممکن است باعث اسهال و مشکلات قلبی شود و خطر سقط جنین را افزایش دهد. این گیاه ممکن است فشار خون را بیش از حد کاهش دهد.
مصرف زنجبیل قند خون را بالا میبره و برای زنان باردار مصرف این ادویه توصیه نمی شود
Side effects of ginger that you should know
Ginger is one of the healthiest (and most delicious) spices on earth.
It contains nutrients and bioactive compounds that have many benefits for your body and brain.
Ginger (Zingiber officinale) is a very popular plant
Excessive consumption of ginger may cause diarrhea and heart problems and increase the risk of miscarriage. This plant may lower blood pressure too much.
Consumption of ginger raises blood sugar and the use of this spice is not recommended for pregnant women


همه چیز درباره عوارض جانبی مصرف زنجبیل Ginger که باید بدانید


همه چیز درباره عوارض جانبی مصرف زنجبیل Ginger که باید بدانید
همه چیز درباره عوارض جانبی مصرف زنجبیل Ginger که باید بدانید


توضیحات کامل مطلب همه چیز درباره عوارض جانبی مصرف زنجبیل که باید بدانید


زنجبیل یکی از سالم ترین (و خوشمزه ترین) ادویه های کره زمین است. این ماده حاوی مواد مغذی و ترکیبات فعال زیستی است که فواید بسیاری برای بدن و مغز شما دارند. 

زنجبیل (Zingiber officinale) یک گیاه بسیار محبوب است که قرن ها برای درمان بسیاری از بیماری های شایع مورد استفاده قرار می گرفت. با این حال ، این گیاه دارویی دارای عوارض جانبی نیز است. ممکن است با برخی داروها و مکمل ها تداخل داشته باشد.

 

مصرف بیش از حد زنجبیل ممکن است باعث اسهال و مشکلات قلبی شود و خطر سقط جنین را افزایش دهد. این گیاه ممکن است فشار خون را بیش از حد کاهش دهد.

اگرچه عوارض جانبی زنجبیل به دلیل مصرف بیش از حد آن رخ می دهد ، اما آگاهی از آنها مهم است."تبلیغات ویژه فان طب"

 

عوارض زنجبیل و معده درد, زنجبیل , همه چیز درباره عوارض جانبی مصرف زنجبیل Ginger که باید بدانید
عوارض زنجبیل و معده درد, زنجبیل , همه چیز درباره عوارض جانبی مصرف زنجبیل Ginger که باید بدانید

عوارض زنجبیل و معده درد

 

عوارض جانبی زنجبیل

• ممکن است باعث سوزش معده شود

زنجبیل اگر در دوزهای بالاتر (بیش از 4 گرم در روز) مصرف شود ، ممکن است باعث سوزش خفیف معده شود. طبق شواهد ، سایر عوارض جانبی احتمالی شامل ناراحتی معده و آروغ زدن است.

 

در صورت استفاده از زنجبیل به عنوان یک روش درمانی جایگزین و سوزش معده به عنوان یک عارضه جانبی ، ممکن است بخواهید زنجبیل را به شکل کپسول امتحان کنید. این ممکن است منجر به عوارض جانبی نشود.

اغلب اوقات ، مصرف بیش از 5 گرم زنجبیل در روز می تواند منجر به این عوارض جانبی از جمله سوزش معده شود.

  

 ممکن است باعث خونریزی شود

زنجبیل ممکن است مشکلات خونریزی را تشدید کند. این امر نه تنها در مورد گیاه ، بلکه همچنین در مورد هر ماده ای که در گیاه وجود دارد نیز صدق می کند.

برخی از متخصصان معتقدند که زنجبیل به دلیل خاصیت ضد پلاکت (رقیق کننده خون) می تواند باعث خونریزی شود. برخی معتقدند که زنجبیل می تواند خطر خونریزی را در صورت مصرف همراه با گیاهان دیگر مانند میخک ، سیر ، جینسینگ و شبدر قرمز بیشتر افزایش دهد. با این حال ، تحقیقات بیشتر در این زمینه لازم است.

 

 ممکن است منجر به اسهال شود

در صورت مصرف زیاد، زنجبیل می تواند باعث اسهال شود. مواد فعال موجود در زنجبیل ، سرعت عبور غذا از روده را تسریع می کند و ممکن است باعث اسهال شود. در حالی که این امر در مطالعات حیوانی تأیید شده است ، اما مطالعات بیشتر بر روی انسان نیاز است.

 

اسهال می تواند زمانی اتفاق بیفتد که مدفوع خیلی سریع از طریق دستگاه گوارش حرکت کند. تحرک غیر طبیعی دستگاه گوارش و ترشح بیش از حد مایعات در دستگاه گوارش باعث اسهال می شود.

 

 زنجبیل و ناراحتی معده

در این زمینه تحقیقات کمتری انجام می شود. زنجبیل ترشح صفرا را تحریک می کند ، که به هضم غذا کمک می کند. اما اگر معده شما خالی باشد ، این ممکن است منجر به تحریک بیش از حد معده ، ناراحتی معده  و دستگاه گوارش شود.

 

تصور بر این است که گینجرول موجود در زنجبیل (که شبیه کپسایسین است ، ماده موثره بسیاری از ادویه ها و فلفل های چیلی) باعث تحریک معده شده و باعث تولید اسید بیشتر می شود. این ممکن است احساس ناآرامی در شما ایجاد کند.

 

با این حال ، برخی شواهد نشان می دهد که زنجبیل در واقع می تواند به درمان ناراحتی معده کمک کند. از این رو ، برای درک اینکه چگونه زنجبیل ممکن است باعث ناراحتی معده شود ، مطالعات بیشتری لازم است.

 

 ممکن است در دوران بارداری ایمن نباشد

اگرچه مصرف زنجبیل در دوران بارداری می تواند حالت تهوع در زنان باردار را کاهش دهد ، اما توجه به عوارض گیاه نیز مهم است. به گفته برخی از متخصصان ، مصرف زنجبیل می تواند خطر سقط جنین را افزایش دهد. اگر مقدار مصرف زیر 1500 میلی گرم در روز باشد خطرناک نخواهد بود. هر چیزی فراتر از این می تواند برای زنان باردار ناامن باشد.

 

مصرف مکمل های زنجبیل در مقادیر زیاد نیز می تواند باعث سقط جنین و سایر عوارض شود. اگرچه زنجبیل در صورت استفاده به مقدار کافی در غذا بی خطر است ، اما می تواند در دوران بارداری مشکلاتی ایجاد کند. مصرف بیش از حد زنجبیل در دوران بارداری نیز ممکن است منجر به ریفلاکس اسید و سوزش معده شود.

 

زنجبیل می تواند با کاهش تجمع پلاکت ها خطر خونریزی را افزایش دهد. از این رو ، مادرانی که مقدار قابل توجهی از خون را در هنگام زایمان از دست داده اند ، باید در روزهای اولیه پس از زایمان از مصرف زنجبیل خودداری کنند.

 

  ممکن است باعث گاز و نفخ شود

چای زنجبیل ممکن است عوارض جانبی خاص گوارشی خفیف ایجاد کند. این غالباً سیستم گوارش فوقانی را تحت تأثیر قرار داده و باعث ایجاد گاز و نفخ می شود. جایگزینی زنجبیل با مکمل ها می تواند یک راه حل برای این مسئله باشد. اما مطمئن شوید که قبل از استفاده از آنها با پزشک خود صحبت کرده اید.

 

 ممکن است میزان قند خون زیاد شود

معمولاً زنجبیل با کاهش سطح قند خون به درمان دیابت کمک می کند. با این حال ، مصرف آن به همراه داروی دیابت ممکن است مشکلاتی ایجاد کند. زنجبیل ممکن است اثرات دارو را افزایش داده و باعث افت قند خون یا کاهش بیش از حد قند خون شود.

 

 ممکن است باعث آلرژی دهانی شود

به این سندرم آلرژی دهان نیز گفته می شود. آلرژی های خاصی هنگام مصرف برخی از غذاها رخ می دهد. این علائم به طور کلی مخصوص گوش ، پوست و دهان است. هنگامی که دهان شروع به خارش می کند ، یکی از این آلرژی ها اتفاق می افتد.

 

آلرژی دهان ممکن است منجر به طعم نامطبوع شود. اگرچه استفاده از مکمل زنجبیل ممکن است کمک کند ، اما همیشه اینطور نیست. سایر آلرژی های مرتبط شامل گزگز و تورم دهان است. با این حال ، تحقیقات محدودی در این زمینه در دسترس است و ما نیاز به مطالعات بیشتری داریم تا بفهمیم چرا زنجبیل ممکن است باعث این آلرژی ها شود.

 

 ممکن است باعث تحریک پوست و چشم شود

طبق یک مطالعه ایرانی ، رایج ترین واکنش آلرژیک به زنجبیل ، بثورات پوستی است. سایر حساسیت ها به زنجبیل شامل خارش چشم ، قرمزی پوست و التهابات پوستی است.

 

اینها عوارض اصلی زنجبیل هستند. اما برخی دیگر از سوء اثرات زنجبیل وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید.

 

عوارض زنجبیل و معده درد, زنجبیل , همه چیز درباره عوارض جانبی مصرف زنجبیل Ginger که باید بدانید
عوارض زنجبیل و معده درد, زنجبیل , همه چیز درباره عوارض جانبی مصرف زنجبیل Ginger که باید بدانید

مضرات زنجبیل

 

عوارض جانبی خوردن اشکال دیگر زنجبیل

 ریشه زنجبیل 

مصرف بیش از حد ریشه زنجبیل می تواند باعث ناراحتی معده و طعم بد دهان شود. همچنین ممکن است حالت تهوع ایجاد کند.

 

 چای زنجبیل زردچوبه

شواهد حکایتی نشان می دهد که چای زنجبیل زردچوبه ممکن است در افرادی که سابقه سنگ کلیه یا سنگ صفرا دارند ، عوارض ایجاد کند. چای ممکن است با افزایش سطح اسید اوریک در خون وضعیت را بدتر کند. همچنین ممکن است باعث گرفتگی معده و نفخ شکم شود. با این حال ، تحقیقات کمتری در این زمینه انجام می شود. از این رو ، با پزشک خود مشورت کنید.

 

 چای زنجبیل لیمو

تنها عارضه جانبی این چای که مورد توجه قرار گرفت تکرر ادرار بود. مصرف بیش از حد چای زنجبیل لیمو ممکن است باعث تکرر ادرار شود. از این رو ، مصرف این نوشیدنی را محدود کنید.

 

 آب زنجبیل

این چای در مناطق خاص به چای زنجبیل نیز معروف است. عوارض جانبی مشابه زنجبیل است که شامل سوزش معده ، معده درد ، گاز و احساس سوزش در دهان است.

 

یکی دیگر از عوارض جانبی آب زنجبیل (چای) این است که ممکن است خواب شما را مختل کند. این بدان معناست که اگر قبل از رفتن به تختخواب آن را مصرف کنید ، می تواند مدتها شما را در شب بیدار نگه دارد. با این حال ، اطلاعات محدودی برای اثبات این نکته در دسترس است.

 

تداخلات احتمالی با زنجبیل

زنجبیل همچنین با داروهای دیگر مانند فن پروکومون (دارویی برای کاهش لخته شدن خون استفاده می شود) و وارفارین (داروی دیگری برای کاهش لخته شدن خون) تداخل داشته باشد. مصرف زنجبیل همراه با این داروها ممکن است خطر کبودی و خونریزی را افزایش دهد. 

 

عوارض زنجبیل و معده درد, زنجبیل , همه چیز درباره عوارض جانبی مصرف زنجبیل Ginger که باید بدانید
عوارض زنجبیل و معده درد, زنجبیل , همه چیز درباره عوارض جانبی مصرف زنجبیل Ginger که باید بدانید

میزان مصرف مجاز زنجبیل 

 

مقدار مصرف زنجبیل

دوزهای حدود 1500 میلی گرم در روز برای درمان حالت تهوع مشخص شد. فراتر رفتن از این دوز ممکن است عوارض جانبی ایجاد کند ، اگرچه اطلاعات نامشخص است. از این رو ، مهم است که با یک دکتر مشورت کنید.

 

اگر ریشه زنجبیل باشد ، دوزهای زیر ممکن است ایده آل باشند (اینها فقط دستورالعمل هایی هستند ؛ برای مقادیر ایده آل با پزشک خود مشورت کنید):

– برای کودکان بین سنین 2 تا 6 سال ، بیش از 2 میلی گرم ریشه زنجبیل در روز مجاز نیست.

– برای بزرگسالان ، بیش از 4 گرم ریشه زنجبیل در روز مجاز نیست.

– برای زنان باردار ، بیش از 1 گرم ریشه زنجبیل در روز مجاز نیست.

 

نتیجه

از زنجبیل هزاران سال برای اهداف دارویی استفاده می شده است. با این حال ، مصرف بیش از حد زنجبیل ممکن است عوارض جانبی جدی مانند کاهش بیش از حد فشار خون ، اسهال و مشکلات قلبی داشته باشد.

از این رو ، مصرف این ریشه را محدود کرده و در صورت مشاهده عوارض جانبی پس از مصرف ، با پزشک مشورت کنید.

آیا زنجبیل می تواند مشکلات قلبی ایجاد کند؟

اعتقاد بر این است که مصرف بیش از حد زنجبیل می تواند منجر به بی نظمی در ضربان قلب شود. با این حال، تحقیقات مستقیم در این زمینه وجود ندارد. از آنجا که زنجبیل می تواند با داروهای خاصی تداخل پیدا کند ، عاقلانه است که قبل از مصرف زنجبیل با داروهای مربوط به سلامت قلب (از جمله داروهای ضد فشار خون) با پزشک خود مشورت کنید.

گردآوری:بخش سلامت بیتوته

برچسب و تگ های مطلب همه چیز درباره عوارض جانبی مصرف زنجبیل که باید بدانید:

همه چیز درباره عوارض جانبی زنجبیل,Ginger,عارضه جانبی مصرف زنجبیل,عوارض مصرف زنجبیل,عوارض جانبی مصرف زنجبیل که باید بدانید,زنجبیل (Zingiber officinale),مصرف بیش از حد زنجبیل,زنجبیل در بارداری, مصرف زنجبیل در دوران بارداری, مضرات زنجبیل, زنجبیل فشار خون, منع مصرف زنجبیل, عارضه جانبی مصرف زنجبیل, عوارض زنجبیل, عوارض زنجبیل و معده درد, زنجبیل, چای زنجبیل,

Related posts

Leave a Comment