ارتباط در واتساپ برای مشاوره در مورد این محتوا

تقارن هلال ماه و زهره امروز در آسمان ایران Symmetry of the Moon and Venus

مقارنه هلال ماه و زهره امروز در آسمان ایران Symmetry of the Moon and Venus

تقارن هلال ماه و زهره امروز در آسمان ایران Symmetry of the Moon and Venus

مقارنه هلال ماه و زهره امروز در آسمان ایران Symmetry of the Moon and Venus

مقارنه هلال ماه و زهره امروز در آسمان ایران
مقارنه هلال ماه و زهره
Comparison of the crescent moon and Venus
کارشناس نجوم از امکان رصد سیاره زهره و هلال ماه در جمعه پیش از طلوع خورشید خبر داد و گفت: این همنشینی فرصت خوبی برای عکاسی فراهم می کند.
The astronomy expert announced the possibility of observing the planet Venus and the crescent moon on Friday before sunrise and said: “This companionship provides a good opportunity for photography.”


مقارنه هلال ماه و زهره امروز در آسمان ایران  مقارنه هلال ماه و زهره امروز در آسمان ایران Symmetry of the Moon and Venus
مقارنه هلال ماه و زهره امروز در آسمان ایران Symmetry of the Moon and Venus


کارشناس نجوم از امکان رصد سیاره زهره و هلال ماه در جمعه پیش از طلوع خورشید خبر داد و گفت: این همنشینی فرصت خوبی برای عکاسی فراهم می کند."تبلیغات ویژه فان طب"

خسرو جعفری زاده در خصوص همنشینی هلال ماه با سیاره زهره به مهر گفت: صبحگاه روز جمعه ۲۳ آبان ۱۳۹۹ پیش از طلوع خورشید هلال ماه و سیاره زهره در کنار یکدیگر قرار می گیرند که به این رویداد همنشینی یا مقارنه می گویند.

وی افزود: سیاره ناهید و هلال ماه در ساعت ۴:۱۵ دقیقه به وقت تهران از افق شرقی طلوع می کنند و کمی پس از آن با ارتفاع گرفتن از افق به آسانی قابل رویت هستند و این رویداد در تمام نقاط ایران قابل رویت و رصد است.

این کارشناس نجوم با اشاره به زمان رصد در ایران گفت: این دو جرم آسمانی در شهرهای غربی ایران کمی دیرتر طلوع می کنند و در شهرهای شرقی ایران زودتر از زمان گفته شده طلوع خواهند کرد. 

وی افزود: به منظور رصد این همنشینی، نیازی به ابزار رصدی نیست و با چشم غیر مسلح دیده می شوند. کافی است کمی پس از طلوع این دو جرم آسمانی، به سمت شرق ایستاده و در بالای افق همنشینی را رصد کرد. 

مدیر باشگاه نجوم تهران با تاکید بر اینکه رصد این همنشینی امکان عکاسی نمای باز را برای علاقمندان فراهم می سازد، خاطر نشان کرد: جدایی زاویه از ماه و سیاره زهره در زمان رصد و همنشینی، حدود ۳.۱ درجه است.

به گفته جعفری زاده، فاز ماه ۷ درصد و درخشندگی سیاره زهره منفی ۴ است که به وضوح می توان هر دو را رصد کرد.

وی عنوان کرد: این همنشینی را می توان تا زمان طلوع خورشید در آسمان رصد کرد.

برچسب و تگ های مطلب مقارنه هلال ماه و زهره امروز در آسمان ایران   :

مقارنه هلال ماه و زهره,ماه,زهره,مقارنه ماه و سیاره زهره,ونوس,Comparison of the crescent moon and Venus,مقارنه هلال ماه و زهره امروز در آسمان ایران Symmetry of the Moon and Venus,فضا,نجوم,هلال ماه,سیاره ونوس یا زهره,کهکشان,ناسا,NASA,اخبار,اخبار علمی,اخبار آموزشی,رزومه کاری,فرم رزومه,نمونه رزومه کاری,سوالات مصاحبه استخدامی,اخبار روز,اخبار علمی جدید,اخبار علمی روز,

Related posts

Leave a Comment