ثبت عکس دیدنی سیاره مشتری از 600 هزار تصویر

ثبت عکس سیاره مشتری از 600 هزار تصویر

عکس دیدنی سیاره مشتری که از ۶۰۰ هزار تصویر تشکیل شده است
600 thousand images Jupiter
یک عکاس آمریکایی با ثبت بیش از نیم میلیون تصویر از مشتری و قرار دادن آنها در کنار هم، یک عکس دیدنی را از این سیاره ارائه داده است.
Spectacular photo of the planet Jupiter which consists of 600 thousand images
An American photographer has taken more than half a million images of Jupiter and put them together to create a spectacular picture of the planet.
This jaw-dropping Jupiter photo is a photographer’s sharpest ever and made of 600,000 images … “Viewing Jupiter never gets old

عکس دیدنی سیاره مشتری که از 600 هزار تصویر تشکیل شده است

عکس مطلب عکس دیدنی سیاره مشتری که از 600 هزار تصویر تشکیل شده است

توضیحات کامل مطلب عکس دیدنی سیاره مشتری که از 600 هزار تصویر تشکیل شده است

“اندرو مک‌کارتی”(Andrew McCarthy)، عکاس نجومی اهل آریزونا، پس از ثبت بهترین منظره از سیاره مشتری در ماه جاری، از یک عکس دیدنی رونمایی کرد. آنچه می‌بینید فقط یک عکس نیست، بلکه ترکیبی از صدها هزار تصویر است.

مک‌کارتی پس از به اشتراک گذاشتن تصویر، در توییتی نوشت: پس از گذراندن تمام شب برای گرفتن حدود ۶۰۰ هزار عکس از مشتری، خوشحالم که واضح‌ترین عکس آن را به شما نشان می‌دهم. این عکس با استفاده از یک تلسکوپ و یک دوربین گرفته شده است که معمولا برای کار کردن در اعماق آسمان از آنها استفاده می‌کنم.

"پیشنهاد ویژه فان طب"
خرید انواع لمینت دندان
لمینت دندان
تبلیغ در فان طب
تبلیغ
تبلیغات در فان طب
تبلیغ

یک عکس از مشتری ممکن است ارزش هزار واژه را داشته باشد اما در مورد بیش از نیم میلیون تصویر چه می‌توان گفت؟

مک‌کارتی از نرم‌افزاری استفاده می‌کند تا چندین عکس گرفته‌ شده طی یک جلسه عکاسی از آسمان شب را کنار هم قرار دهد و نتایج آن خیره‌کننده است. او از روش مشابهی برای گرفتن تصویری همراه با جزئیات از ماه استفاده کرد که ماه‌ها طول کشید. مک‌کارتی گفت که مشتری همیشه یک هدف عالی برای دوربینش است.

وی افزود: مشاهده مشتری هرگز قدیمی نمی‌شود. مشتری یک سیاره باشکوه است. اگرچه تعداد عکس‌ها زیاد به نظر می‌رسد اما ثبت آنها نسبتا سریع گذشت. در مجموع، گرفتن عکس‌ها حدود دو ساعت طول کشید. آن شب شرایط بسیار خوب بود؛ بنابراین من سیاره را با جزئیات بسیار بیشتری نسبت به حد معمول دیدم که بسیار هیجان‌انگیز بود.

مشتری در ۲۶ سپتامبر سال ۲۰۲۲، در نزدیکترین فاصله از زمین قرار خواهد گرفت و این بهترین زمان برای رصد سیاره غول‌پیکر در سال جاری است. به راحتی می‌توان با چشم غیر مسلح، آن را به عنوان یک نور درخشان در آسمان شب مشاهده کرد.

این نزدیک‌ترین فاصله مشتری از زمین در ۵۹ سال اخیر خواهد بود. مشتری در فاصله ۵۹۱ میلیون کیلومتری زمین قرار خواهد گرفت که نزدیکترین فاصله آن به زمین از سال ۱۹۶۳ است.

منبع : ایسنا

برچسب و تگ های مطلب عکس دیدنی سیاره مشتری که از 600 هزار تصویر تشکیل شده است:

عکس دیدنی سیاره مشتری که از 600 هزار تصویر تشکیل شده است, اخبار,اخبار علمی,اخبار آموزشی,رزومه کاری,فرم رزومه,نمونه رزومه کاری,سوالات مصاحبه استخدامی,اخبار روز,اخبار علمی جدید,اخبار علمی روز,نمونه رزومه کاری,سوالات مصاحبه استخدامی,اخبار روز اخبار,اخبار علمی,اخبار آموزشی,رزومه کاری,فرم رزومه اخبار علمی جدید,اخبار علمی روز,

مطالب و محصولات مشابه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥