حافظه‌ای که با نور و برق کار می کند

حافظه‌ای که با نور و برق کار می کند

تولید حافظه‌ای که با برق و نور کار می‌کند
A memory of electricity and light
محققان ژاپنی برای نخستین بار ابزاری برای ذخیره داده ساخته اند که نگارش و قرائت اطلاعات از روی آن با استفاده از برق ممکن است ولی می‌توان با تابش نور داده‌های موجود در آن را هم خواند.
Generate a memory that works with electricity and light
For the first time, Japanese researchers have developed a tool for storing data that can write and read information using electricity, but can also be read by irradiating the data contained in it.

 

تولید حافظه‌ای که با برق و نور کار می‌کند

عکس مطلب تولید حافظه‌ای که با برق و نور کار می‌کند
تولید حافظه‌ای که با برق و نور کار می‌کند"تبلیغات ویژه فان طب"

توضیحات کامل مطلب تولید حافظه‌ای که با برق و نور کار می‌کند

به گزارش مهر به نقل از نیواطلس، قرائت اطلاعات ذخیره شده بر روی حافظه‌های رایانه‌ها، گوشی‌ها و غیره با استفاده از سیگنال‌های الکتریکی صورت می‌گیرد، اما به تازگی فناوری جدیدی برای رمزگشایی و قرائت داده‌ها با استفاده از نور ابداع شده است.

داده‌های دیجیتال در قالب بیت‌های صفر و یک ذخیره می‌شوند. در حافظه‌های فلاش ذخیره داده‌ها بر روی ترانزیستورها انجام می‌شود و در رم‌های جدید مقاومتی یا آر رم، ذخیره و قرائت داده‌ها با تغییر جریان برق صورت می‌گیرد. محققان فناوری RRAM را با فناوری دیگری ترکیب کرده اند که قرائت داده‌ها را با نور ممکن کند.

بدین منظور چراغ‌های ال ای دی به آر رم‌ها افزوده شده تا حافظه‌های جدیدی به نام حافظه‌های متصاعد کننده نور یا ال ای ام ها شکل بگیرد. قرائت داده‌های ذخیره شده بر روی این حافظه‌ها با چک کردن خاموش و روشن بودن چراغ‌های ال ای دی انجام می‌شود. این فناوری زمینه را برای قرائت سریع و ایمن حجم زیادی از اطلاعات فراهم می‌آورد.

برای تولید حافظه‌های یادشده از ساختار پروسکایت استفاده شده که یک ماده معدنی کریستالی با خواص الکتریکی و نوری چشمگیر است و به طور فزاینده ای در سلول‌های خورشیدی و سایر دستگاه‌های تولید کننده انرژی مورد استفاده قرار گرفته است. پروسکایت مذکور از سرب سزیم برومید (CsPbBr۳) تشکیل شده و به دو بخش مختلف تقسیم می شودکه یکی از آنها به عنوان بخش RRAM برای نگارش و قرائت اطلاعات با استفاده از برق عمل می‌کند، در حالی که بخش دوم پالس های نوری را منتقل می‌کند که نشان می‌دهد داده‌ها در حال نوشتن یا پاک شدن از طریق رنگ‌های مختلف اعم از سبز یا آبی هستند. این فناوری می‌تواند صنعت رمزگذاری داده‌ها را نیز متحول کند.

برچسب و تگ های مطلب تولید حافظه‌ای که با برق و نور کار می‌کند :

تولید حافظه‌ای که با برق و نور کار می‌کند , کامپیوتر,اینترنت,اختراعات,اختراعات جدید,ثبت اختراع,سایت اختراع,تکنولوژی جدید,تکنولوژی روز,گرافیک کامپیوتر,اخبار اختراعات,اخبار کامپیوتر
,

مطالب و محصولات مشابه

Leave a Comment