نگرانی آنجلینا جولی از وضعیت زنان و دختران افغانستان

نگرانی آنجلینا جولی از وضعیت زنان و دختران افغانستان

ابراز نگرانی آنجلینا جولی از وضعیت دختران و زنان در افغانستان
Angelina Jolie Concerns About Afghan Women
آنجلینا جولی، هنرپیشه سرشناس آمریکایی که جدا از پیشینه هنری به دلیل فعالیت‌های انسان‌دوستانه در سراسر جهان از محبوبیت بالایی برخوردار است، نسبت به تحولات اخیر افغانستان و تاثیر آن بر آینده زنان و دختران این کشور ابراز نگرانی کرد.
Angelina Jolie expresses concern over the situation of girls and women in Afghanistan
Angelina Jolie, a well-known American actress who is highly regarded around the world for her humanitarian work, apart from her artistic background, expressed concern about recent developments in Afghanistan and its impact on the future of Afghan women and girls.

 

ابراز نگرانی آنجلینا جولی از وضعیت دختران و زنان در افغانستان

عکس مطلب    ابراز نگرانی آنجلینا جولی از وضعیت دختران و زنان در افغانستان
ابراز نگرانی آنجلینا جولی از وضعیت دختران و زنان در افغانستان"تبلیغات ویژه فان طب"

توضیحات کامل مطلب ابراز نگرانی آنجلینا جولی از وضعیت دختران و زنان در افغانستان

به گزارش ایسنا، به نقل از یورونیوز، تسلط شبه نظامیان طالبان بر افغانستان که پیش‌تر در زمان به دست گرفتن حکومت این کشور دوران تیره و تاری را به ویژه برای دختران و زنان رقم زده بودند علاوه بر شهروندان افغان بسیاری از فعالان حقوق بشر و شخصیت‌های فرهنگی و هنری را نگران کرده است.

جولی که به عنوان سفیر امور بشردوستانه و نماینده ویژه کمیسر عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان نیز منصوب شده روز یکشنبه در گفتگو با یک نشریه آلمانی به شدت از آنچه قرار است بر سر زنان افغان در دوران تسلط طالبان بر افغانستان بگذرد، ابراز نگرانی کرد.

هنرپیشه زن آمریکایی در این خصوص تصریح کرد که فکر نمی‌کند دولت آینده افغانستان بتواند به سادگی زمان را به عقب برگرداند تا همه چیز به وضعیت بیست سال گذشته برگردد.

این نگرانی‌ها با بسیج زنان و دختران افغانستان طی روزهای گذشته برای رساندن صدای اعتراض به از دست رفتن حقوق گذشته و آزادی‌های اجتماعی همزمان شده است.

تجمع و تظاهرات زنان در کابل که خواستار سهم داشتن در اداره کشور و نیز برخورداری از حقوقی مساوی با زنان در دولت آینده کشورشان هستند طی روزهای گذشته با برخورد نیروهای طالبان همراه شد.

آنجلینا جولی در گفتگو با هفته نامه آلمانی «ولت ام سونتاگ» گفت: «به فکر همه زنان و دختران افغان هستم که نمی‌دانند آیا اجازه رفتن به محل کار یا مدرسه را خواهند داشت یا خیر؟ من به جوانان افغانستان فکر می‌کنم که نگرانند آزادی‌های اجتماعی بدست آمده در سال‌های گذشته را از دست بدهند.»

جنگجویان طالبان از ماه گذشته میلادی و در پی پیشروی‌های نظامی سریع و سوال برانگیز بلافاصله پس از خروج آخرین نیروهای نظامی آمریکا پس از بیست سال دوباره بر اکثر خاک افغانستان مسلط شدند.

برچسب و تگ های مطلب ابراز نگرانی آنجلینا جولی از وضعیت دختران و زنان در افغانستان:

ابراز نگرانی آنجلینا جولی از وضعیت دختران و زنان در افغانستان, بازیگران,سریال,فیلم,گوگوش,جنیفر لوپز,باریگران هالیوود,مهناز افشار,اخبار هنرمندان,اخبار بازیگران,صدا و سیما,فرهنگ و هنر,بازیگران ایرانی,بازیگران زن
,

مطالب و محصولات مشابه

Leave a Comment