سیستم آشیراس Ashirase مسیریابی با کفی کفش برای افراد کم بینا

سیستم آشیراس Ashirase مسیریابی با کفی کفش برای افراد کم بینا

افراد کم بینا با پاهایشان مسیریابی می کنند
Ashirase system
یک کفی کفش برای افراد کم بینا ابداع شده که با ارتعاش کف پا آنها را در مسیرهای مختلف راهنمایی می کند.
Visually impaired people navigate with their feet
Ashirase system
A shoe insole has been developed for the visually impaired, which guides them in different directions by vibrating the soles of the feet.

 

افراد کم بینا با پاهایشان مسیریابی می کنند

عکس مطلب افراد کم بینا با پاهایشان مسیریابی می کنند
افراد کم بینا با پاهایشان مسیریابی می کنند

توضیحات کامل مطلب افراد کم بینا با پاهایشان مسیریابی می کنند

به گزارش مهر به نقل از انگجت، واراتو چینو یکی از مهندسان بخش خودروی برقی هوندا پس از مرگ یکی از بستگان کم بینای خود یک سیستم ناوبری در کفش ابداع کرده است."تبلیغات ویژه فان طب"

این سیستم «آشیراس»(Ashirase) نام دارد و به افراد کم بینا کمک می‌کند به جای موبایل و ابزارهای کمکی دیگر از طریق پاهایشان مسیریابی کنند. سیستم حسی مذکور از پشتیبانی مالی هوندا بهره مند شده است.

«آشیراس» شامل دو بخش است. یک بخش اپ مسیریابی است که روی موبایل کاربر نصب می‌شود و دیگر یک ابزار مشابه کفی کفش مجهز به قطب نمای الکترونیکی و حسگر حرکت است. هنگامی که کاربر برنامه مقصد پیاده روی خود را در اپ وارد می‌کند، این بخش با الگوهای ارتعاشی خود زیر کف پا و قسمت راست و چپ آن کاربر را راهنمایی می‌کند. همچنین سرعت ارتعاش این کفی نشان دهنده نزدیکی فرد به یک مانع را نشان می‌دهد.

افراد کم بینا با پاهایشان مسیریابی می کنند‌

با کمک چنین سیستمی کاربر نسبت به محیط محل تردد خود آگاهی می‌یابد. در حال حاضر نمونه اولیه کفی ساخته شده و می‌توان آن را در کتانی و کفش قرار داد. اما چینو تصمیم دارد محصول خود را گسترش دهد. او در این باره می‌گوید: ما مشغول بررسی کفش‌های مختلف برای ساخت کفی‌های متفاوت هستیم.

سیستم مسیریابی در حال حاضر محدود است و براساس API گوگل مپس و تا زمانیکه سیگنال اینترنت مهیا باشد، فعالیت می‌کند. بنابراین ممکن است این ابزار داخل فضای سربسته مانند فروشگاه‌ها یا هتل‌ها کارآمد نباشد.

برچسب و تگ های مطلب افراد کم بینا با پاهایشان مسیریابی می کنند:

کشفیات جدید علمی,دانستنیهای علمی,دانستنیهای علمی,روش حل مکعب روبیک,راه حل مکعب روبیک,حالت تهوع,کشفیات جدید علمی ایران
,

مطالب و محصولات مشابه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥