فواید رنگ آمیزی ماندالا

فواید رنگ آمیزی ماندالا,ماندالا,رنگ آمیزی ماندالا,مزایای رنگ آمیزی ماندالا ,مزایای رنگ آمیزی ماندالا,رنگ آمیزی,مزایای رنگ آمیزی,ماندالا,رنگ آمیزی ماندالا چیست,benefits mandala coloring,

مزایای رنگ آمیزی ماندالا
benefits mandala coloring
کار ساده رنگ‌آمیزی یک تصویر می‌تواند اثر خیلی زیادی در رفع استرس و اضطراب داشته باشد. یکی از شیوه های دوست داشتی این کار هم استفاده از طرح‌های رنگ‌آمیزی ماندالاست. ماندالا یک نوع رنگ‌آمیزی است که به عنوان یک روش هنر درمانی شناخته می‌شود که هم برای بزرگ‌سالان مناسب است و هم برای کودکان. با اثرات بیشتر این هنر آشنا شوید. با ما همراه شوید.
The benefits of mandala coloring
The simple task of coloring an image can be very effective in relieving stress and anxiety. One of the favorite ways to do this is to use mandala color schemes. Mandala is a type of coloring that is known as an art therapy method that is suitable for both adults and children. Learn more about the effects of this art. Join us.

 

مزایای رنگ آمیزی ماندالا

عکس مطلب مزایای رنگ آمیزی ماندالا"تبلیغات ویژه فان طب"
مزایای رنگ آمیزی ماندالا,عکس مزایای رنگ آمیزی ماندالا,سئو مزایای رنگ آمیزی ماندالا,مقاله مزایای رنگ آمیزی ماندالا,

توضیحات کامل مطلب مزایای رنگ آمیزی ماندالا

ماندالا چیست؟

در زبان سانسکریت کلمه ماندالا به معنی دایره بوده و نمایانگر نشانی از قدرت در هر فرهنگی هم هست، به همین دلیل است که دایره‌ها در هاله‌ها، نماد‌های مذهبی و معماری چشمگیر بوده و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ماندالا در حقیقت محفل های مقدسی است که برای آسانتر شدن مراقبه از گذشته در آیین هندی مورد استفاده قرار می‌گرفته است. خیلی از مذاهب دیگری مانند مسیحیت هم این روش را در فرهنگ و البته اعمال معنوی خود قرار می‌دهند.

امکان دارد که ماندالا به عنوان یک نقاشی ساده به چشم بیاید، ولی در اصل می‌تواند خلاقیت‌های ذهنی شما را بالا ببرد. شکل دایره در ماندالا عنصر اصلی اشکال و از نماد‌های هندسی اصلی این روش از نقاشی است و در بیشتر موارد هم با الگو‌های متقارن و البته جسورانه همراه است.

پیشرفت رنگ‌آمیزی ماندالا به اندازه مشاهده نتیجه آن مهم است، چراکه هدف هر دوی آن‌ها متمرکز کردن ذهن و بدن به صورت هم‌زمان است، به همین علت نیز هست که ماندالا شیوه ای  ایده‌آل برای مدیتیشن هم محسوب می شود.

ماندالا,رنگ آمیزی ماندالا,ماندالا چیست

ماندالا چیست

رنگ آمیزی ماندالا چطور به کاهش استرس کمک می‌کند؟

روانشناسان به کمک شیوه هنردرمانی می کوشند تا با خواستن از بیماری که از سلامت روان محروم شده است به فعالیتهای هنری شرایط روحی و روانی او را بهبود بخشند. هنردرمانی راهی ست برای برون ریزی گره های درونی فرد و بازنمود آن به طور بصری و قابل لمس.

ماندالا,رنگ آمیزی ماندالا,فواید رنگ آمیزی ماندالا برای سلامت ذهن

فواید رنگ آمیزی ماندالا

ماندالا یک روش هنر درمانی است

ماندالا به عنوان نوعی مراقبه و شیوه درمانی، اکنون جایگاه خوبی در پزشکی یافته است. افزایش آزمایشات بالینی نشان می‌دهد که مدیتیشن می‌تواند در کاهش استرس، مبارزه با افسردگی، کاهش درد و فشارخون و… مفید و اثرگذار باشد. به جز این، مدیتیشن می‌تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و سبب آزاد کردن ملاتونین شود، هورمونی که پیری سلول‌ها را کند ساخته و خواب شما را تقویت می‌کند.

ماندالا امروزه تنها دیگر یک روش نقاشی و یا سرگرمی نیست و فوایدی بالاتر از این هم دارد. شما می‌توانید با کمک ماندالا شیوه های مدیتیشن و هنر درمانی را در یک تمرین ساده و آن هم در هر مکانی که می‌خواهید ترکیب کنید.

افرادی که به رنگ‌آمیزی ماندالا می‌پردازند اغلب حس آرامش عمیق‌تری را تجربه می‌کنند. این شیوه بدون احتیاج به هیچ‌ نوع تخصصی می‌تواند برای روح هر فردی مناسب بوده و تغذیه‌کننده آن به حساب آید. ماندالا نه فقط توجه شما را متمرکز می‌کند، بلکه سبب می‌شود که ذهن شما خلاقانه‌تر رفتار نموده و در زندگی روزانه خود موفق‌تر باشید.

ماندالا,رنگ آمیزی ماندالا,رنگ آمیزی ماندالا چگونه به کاهش استرس کمک می‌کند

رنگ آمیزی ماندالا چگونه به کاهش استرس کمک می‌کند

ماندالا عاملی است برای تمرکز ذهن؟

بگذارید با استفاده از نمادشناسی این سؤال را توضیح بدهم. دایره نماد روح است، نماد ناخودآگاه انسان. افلاطون خود روح را شبیه یک کره تصور می کرد. از سویی چهار گوشه یا چهار ضلعی، نماد مادیات، جسم و واقعیت است و به خودآگاه انسان اشاره دارد. اشکال متقارن هندسی ماندالا علاوه بر پیچیده‌گی و جذابیت بصری، با کمک وکتورها( که من آنها را پله های تمرکز می نامم)، خودبخود دقت فرد را به مرکز دایره جذب می کنند.

پروفسور یونگ ماندالا را “کهن الگوی خویش، نماد تمامیت و نظم، که کار ویژه آن سازمان دهی و تنظیم دوبارۀ وضعیت های هرج و مرج آلود است، می داند” و یا به صورت خلاصه راهی برای تنش زدایی و تمرکز ذهن می باشد. هنردرمانی برای درمان بیمارانی که مرتکب جرم شده اند، به دنبال به وجود آوردن یک کار هنری است که در آن فرایندهای داخلی به شکلی عینی تبدیل میشوند که این شکل میتواند به بیمار کمک کند تا وقایع، افکار و احساساتی را که باعث جرم شده را درک کند.

استفاده از ماندالا فواید بسیار دیگری مانند از بین رفتن بیماری افسردگی دارد. برای رسیدن به سطوح زیرین روان خویش فقط نیاز به کاغذ و قلم داریم تا بتوانیم با ناهوشیار خویش مواجه شویم!

برای رسم یک ماندالا ابدا به مهارت داشتن در نقاشی نیازی نیست، چرا‌ که در دنیا هر فردی با هرنوع توانایی ای می تواند آن را ترسیم کند. برای شروع کار و شناخت بیشتر با ماندالا میتوان از رنگ آمیزی آن شروع کرد. رنگ آمیزی ماندالا برای هر سنی مناسب می باشد و افزایش دهنده احساس آرامش در فرد است.

منبع : بیتوته

برچسب و تگ های مطلب مزایای رنگ آمیزی ماندالا:

مزایای رنگ آمیزی ماندالا, ماندالا, رنگ آمیزی ماندالا, مزایای رنگ آمیزی ماندالا, ماندالا چیست, فواید رنگ آمیزی ماندالا برای سلامت ذهن, رنگ آمیزی ماندالا چگونه به کاهش استرس کمک می‌کند, ماندالا یک روش هنر درمانی است, ماندالا عاملی است برای تمرکز ذهن,رنگ آمیزی ماندالا,ماندالا,مزایای رنگ آمیزی ماندالا,ماندالا چیست,فواید رنگ آمیزی ماندالا برای سلامت ذهن,رنگ آمیزی ماندالا چگونه به کاهش استرس کمک می‌کند,ماندالا عاملی است برای تمرکز ذهن,ماندالا یک روش هنر درمانی است,فواید رنگ آمیزی ماندالا,ماندالا,رنگ آمیزی ماندالا,مزایای رنگ آمیزی ماندالا ,مزایای رنگ آمیزی ماندالا,رنگ آمیزی,مزایای رنگ آمیزی,ماندالا,رنگ آمیزی ماندالا چیست,benefits mandala coloring,

مطالب و محصولات مشابه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥