رسم پارچا بیشمه یا پارچه بران در عروسی bishmeh fabric cutter

رسم پارچا بیشمه یا پارچه بران در عروسی bishmeh fabric cutter

رسم پارچا بیشمه یا پارچه بران در عروسی
bishmeh fabric cutter
مراسم عروسی در شهرها و روستاها هر کدام مراسم خاص خود را دارند در هادیشهر این مراسم وجود دارد که یکی از مراسم آنها پارچا بیشمه یا پارچه بران می باشد که در این مطلب در مورد آن صحبت خواهیم کرد.
Draw dragonfly or drapery at a wedding
Wedding ceremonies in cities and villages each have their own ceremonies. There is a ceremony in Hadishahr, one of which is a piece of cloth or cloth weavers, which we will talk about in this article.

 

پارچا بیشمه (پارچه بران )

عکس مطلب پارچا بیشمه (پارچه بران )
پارچا بیشمه (پارچه بران )

توضیحات کامل مطلب پارچا بیشمه (پارچه بران )

پارچا بیشمه (پارچه بران )

خانواده داماد برای عروس خرید می کنند و نزدیکان و فامیل و همسایگان را دعوت میکنند برای نشان دادن وسایل خریداری شده برای عروس. در همان روز یا روز بعد با حضور تقریبا همان اشخاص، مراسم پارچا بیشمه را آغاز میکنند ."تبلیغات ویژه فان طب"

اغلب یکی از پارچه های لباس عروس خانم را برای برش و الگو برداری مشخص می کنند که معمولا چادر عروس را برای اینکار انتخاب می کنند.

خیاط پارچه چادر را به سر عروس می اندازد و با قد چادر عروس خانم را می گیرد و قیچی را برای بریدن چادر روی پارچه می گذارد اما چادر را نمی برد و برای جذابیت بیشتر مجلس ، میگوید که قیچی نمی برد و با گفتن این حرف مادر داماد و دیگر حاضرین هرکدام مبلغی را به عنوان هدیه به خیاط میدهند و اغلب این پولها که مبلغ آن نیز کم نیست برای اجرت خیاطی کافی است و خیاط نیز که یکی از همسایگان یا فامیل میباشد به رایگان لباسهای عروس خانم را آماده میکند .

تا آماده شدن لباسهای عروس خانم صبر میکنند و زمانی که لباسها آماده شد لباسها مراسم عروسی آغاز میشود .

گردآوری: بخش فرهنگ و هنر بیتوته

برچسب و تگ های مطلب پارچا بیشمه (پارچه بران ):

رسم و رسومات عروسی, پارچه بران, پارچا بیشمه, پارچا بیشمه یا پارچه بران, رسم پارچه بران, رسم پارچا بیشمه یا پارچه بران, پارچا بیشمه یا پارچه بران در هادیشهر
,

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥