تصویر جدید هابل از سحابی حباب مشابه جغرافیای ایران

تصویر جدید هابل از سحابی حباب مشابه جغرافیای ایران

یک’ ایران’ دیگر در کهکشان راه شیری!
Bubble Nebula NGC 763
ناسا به مناسبت راه‌اندازی مجدد تلسکوپ فضایی “هابل” پس از بیش از یک ماه خاموشی و عدم فعالیت، تصویری خارق‌العاده از سال ۲۰۱۶ را که توسط این تلسکوپ دوست داشتنی گرفته شده، بازنشر کرده است که در آن، “سحابی حباب” شبیه به نقشه جغرافیایی ایران دیده می‌شود.
Another ‘Iran’ in the Milky Way Galaxy!
Bubble Nebula NGC 763
On the occasion of the relaunch of the Hubble Space Telescope, after more than a month of blackout and inactivity, NASA has republished an extraordinary image from 2016 taken by this lovely telescope, in which the “bubble nebula” resembles a map. The geography of Iran can be seen.

 

یک’ ایران’ دیگر در کهکشان راه شیری!

عکس مطلب یک' ایران' دیگر در کهکشان راه شیری!
یک’ ایران’ دیگر در کهکشان راه شیری!

توضیحات کامل مطلب یک’ ایران’ دیگر در کهکشان راه شیری!

به گزارش ایسنا به نقل از ناسا، جهان ما پر از چیزهای عجیب و غریب و غافلگیر کننده است و خوشبختانه تلسکوپ فضایی “هابل” وجود دارد تا چشم ما به سوی نادیده‌ها باشد!"تبلیغات ویژه فان طب"

اخیراً رایانه بار مفید “هابل” که ابزارهای علمی موجود در این تلسکوپ فضایی را کنترل و هماهنگ می‌کند با مشکل روبرو شد و موجب شد تا این تلسکوپ به حالت خواب فرو رود. پس از گذشت بیش از یک ماه از این مشکل، سرانجام مهندسان ناسا با تلاش شبانه‌روزی موفق به شناسایی این مشکل و رفع آن شدند و با سوئیچ به سخت افزار پشتیبان توانستند “هابل” را به فعالیت بازگردانند تا عملیات عادی علمی آن از سر گرفته شود.

ناسا برای جشن گرفتن این اتفاق، ما را به سال ۲۰۱۶ برده است که “هابل” دوست داشتنی شاید یکی از جذاب‌ترین رویدادها را در کهکشان راه شیری شکار کرد.

کهکشان راه شیری،اخبار علمی،خبرهای علمی

این تصویر نشان دهنده یک ستاره بزرگ است که درون یک حباب‌ گیر افتاده است. ستاره‌ی درون این “سحابی حباب” یک میلیون برابر درخشان‌تر از خورشید ما است و خروجی‌های گازی قدرتمندی تولید می‌کند که با سرعت بیش از چهار میلیون مایل در ساعت به بیرون از آن جریان دارند.

دانشمندان بر اساس میزان مصرف انرژی این ستاره تخمین می‌زنند که طی ۱۰ تا ۲۰ میلیون سال آینده به شکل یک ابرنواختر منفجر شود که در اثر آن این حباب نیز تسلیم یک سرنوشت مشترک خواهد شد و خواهد ترکید.

“سحابی حباب” با نام علمی”NGC ۷۶۳۵‎” سحابی پخشیده کم‌نوری در صورت فلکی ذات‌الکرسی است. این سحابی در فاصله ۱۱ هزار سال نوری در محدوده صورت فلکی ذات الکرسی قرار داشته و به کمک یک تلسکوپ کوچک در شرایط نوری مناسب قابل مشاهده است.

محققان در ۲۶ سالگی تلسکوپ “هابل” این سحابی را تصویربرداری کردند که یک جرم بسیار بزرگ بوده و هفت سال نوری گستردگی دارد. این میزان، ۵۰ درصد بیشتر از فضای بین خورشید و ستاره همسایه آن یعنی “آلفا قنطورس” است. این سحابی در فاصله حدود ۷۱۰۰ سال نوری از منظومه شمسی ما واقع شده است.

کهکشان راه شیری،اخبار علمی،خبرهای علمی

برچسب و تگ های مطلب یک’ ایران’ دیگر در کهکشان راه شیری!:

اخبار,اخبار علمی,اخبار آموزشی,رزومه کاری,فرم رزومه,نمونه رزومه کاری,سوالات مصاحبه استخدامی,اخبار روز,اخبار علمی جدید,اخبار علمی روز
,

مطالب و محصولات مشابه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥