کارهنج آمریکا

کارهنج آمریکا Carhenge

کارهنج آمریکا: استون هنج خودروی عجیب آمریکا
carhenge stonehenge america
عکس های کارهنج آمریکا
هر آنچه قبل از رفتن به کارهنج آمریکا باید بدانید
کارهنج آمریکا با کپی برداری از سازه استون هنج انگلیس ساخته شده است ولی به جای ستون های سنگی از ماشین های قدیمی برای این سازه استفاده کرده اند.
America’s Stonehenge: The Stonehenge of America’s strange car
Photos of the American car
Everything you need to know before going to work in America
The American Carhenge was built by copying the British Stonehenge structure, but instead of stone columns, old machines were used for this structure.

کارهنج آمریکا استون هنج خودروی عجیب آمریکا

عکس مطلب کارهنج آمریکا استون هنج خودروی عجیب آمریکا

توضیحات کامل مطلب کارهنج آمریکا استون هنج خودروی عجیب آمریکا

کارهنج آمریکا ( به انگلیسی : Carhenge ) بدل سازه تاریخی استون هنج است که با ماشین های قدیمی در نزدیکی شهر الاینس ، ایالت نبراسکا در منطقه کوهستانی ساخته شده است.

در سازه کارهنج به جای سنگ های افراشته ی استون هنج از خودروهای قدیمی آمریکایی استفاده شده است که همه به رنگ خاکستری در آمده اند.

"پیشنهاد ویژه فان طب"
خرید انواع لمینت دندان
لمینت دندان
تبلیغ در فان طب
تبلیغ
تبلیغات در فان طب
تبلیغ

کارهنج بر اساس شرایط امروزی و ویرانه استون هنج ساخته شده است نه بر اساس سازه اصلی آن در عصر نوسنگی.

سازنده کارهنچ, کارهنج آمریکا, کارهنج آمریکا کجاست

ساخت بدل استون هنج با خودروهای قدیمی

در این محوطه به جز بدل استون هنج ، چند تندیس دیگر با اسکلت ماشین های رنگ آمیزی شده ساخته شده است.

ابتکار ساخت کارهنج توسط جیم ریندرز ارائه شد. او که در گذشته ساکن انگلیس بود و تحقیقات زیادی درباره استون هنج انجام داده بود ، به این فکر افتاد که ساختاری مشابه با استون هنج ولی با ماشین بسازد به گونه ای از نظر شکل ، اندازه و دیگر ویژگی ها بدل استون هنج به حساب بیاید.

عکس های کارهنج آمریکا, کپی برداری از استون‌هنج, ماشین های قدیمی

عکس کارهنج آمریکا از نمای بالا

جیم در سال 1987 این ساختار عجیب و شگفت انگیر را برای یادبود پدرش بنا کرد، کار هنج از آن سال به بعد تبدیل به یکی از جاذبه های گردشگری شهر الیانس شد که هر ساله 80 هزار بازدید کننده را به این شهر جذب می کند.

استون هنج یکی از عجایب تاریخی جهان به حساب می آید و ساختار رمز آلود آن همیشه باعث ایجاد حیرت و شگفتی در بازدیدکنندگان  می شود. با وجود گذشت سالها و تحقیقات بسیار زیاد هنوز هم تاریخ شناسان و باستان شناسان انگلیسی علت و روش برافراشته شدن این تخته سنگ های بزرگ در دشت سالیبوی را نمیدانند.

لیست ماشین های کارهنج, حقایق کارهنج, سازنده کارهنچ

سازنده کارهنج آمریکا

کارهنج که با ایده گرفتن از استون هنج ساخته شده شامل 38 ماشین قدیمی است که روی دایره ای به قطر 29 متر برافراشته شده اند. برخی از ماشین ها به حالت عمودی در گودال هایی به عمق 1.5 متر کاشته شده اند به طوری که سپر جلوی ماشین رو به آسمان قرار دادن و صندوق عقب ماشن داخل زمین فرو رفته است.

در این سازه به جای سنگ هایی که در بالای ستون های استون هنج به شکل تاق قرار گرفته اند ، در بالای اتومبیل های عمودی اتومبیلهای دیگری جوش داده شده است و به جای سنگ بزرگ هیل استون Heelstone ، یک ماشین کادیلاک مدل 1962 قرار گرفته است.

در این سازه سه ماشین مدفون شده اند و یک ماشین دیگر را به عنوان سنگ قبر رویشان نصب کرده اند و روی ماشین این جمله به چشم می خورد :

کارهنج آمریکا کجاست, عکس های کارهنج آمریکا, کپی برداری از استون‌هنج

کارهنج چه زمانی ساخته شد

در اینجا لاشه سه ماشین خارجی دفن شده که در رسیدن به اهدافمان ،کمک زیادی به ما کرده اند.

کارهنج در روز انقلاب تابستانی 1987 افتتاح شد و در سال 2006 مرکز گردشگری در محوطه ان ساخته شد و در سال 201 به سازمان اتحادیه شهروندان اهدا شد.

در 21 اوت 2017 حدود 4000 نفر در کارهنج برای تماشای خورشیدگرفتگی دور هم جمع شدند و به صورت همزمان مراسم 30 سالگی کارهنج را برگزار کردند.

استون‌هنج, ماشین های قدیمی, چرا کارهنج ساخته شد

نحوه ساخت کارهنج آمریکا

منبع : بیتوته

برچسب و تگ های مطلب کارهنج آمریکا استون هنج خودروی عجیب آمریکا:

کارهنج آمریکا استون هنج خودروی عجیب آمریکا, تاریخچه کارهنج, کارهنج چه زمانی ساخته شد, لیست ماشین های کارهنج, حقایق کارهنج, سازنده کارهنچ, کارهنج آمریکا, کارهنج آمریکا کجاست, عکس های کارهنج آمریکا, کپی برداری از استون‌هنج, ماشین های قدیمی, چرا کارهنج ساخته شد,کارهنج آمریکا , کارهنج آمریکا کجاست , عکس های کارهنج آمریکا , کپی برداری از استون‌هنج , ماشین های قدیمی , چرا کارهنج ساخته شد , تاریخچه کارهنج , کارهنج چه زمانیساخته شد , لیست ماشین های کارهنج ,حقایق کارهنج , سازنده کارهنچ ,کارهنج,

مطالب و محصولات مشابه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥