شناسایی دورترین اختروش ها توسط تلسکوپ چاندرا Chandra

شناسایی دورترین اختروش ها توسط تلسکوپ چاندرا Chandra

شناسایی دورترین اختروش ها توسط تلسکوپ چاندرا Chandra

شناسایی دورترین اختروش ها توسط تلسکوپ چاندرا Chandra

شناسایی دورترین اختروش ها توسط تلسکوپ چاندرا Chandra
رصدخانه پرتو ایکس چاندرا
شناسایی اختروش های دور با تلسکوپ چاندرا
رصدخانه پرتو ایکس چاندرا (Chandra X-ray Observatory) یا تلسکوپ پرتو ایکس چاندرا ناسا سیاهچاله‌های مستقر در اطراف اختروش‌های دور را شناسایی کرده است.
Identify distant quasars with the Chandra Telescope
NASA’s Chandra X-ray Observatory or Chandra X-ray Telescope has detected black holes located around distant quasars.
Chandra identifies the farthest quasarsشناسایی دورترین اختروش ها توسط تلسکوپ چاندرا Chandraشناسایی دورترین اختروش ها توسط تلسکوپ چاندرا Chandra
شناسایی دورترین اختروش ها توسط تلسکوپ چاندرا Chandra


رصدخانه پرتو ایکس چاندرا (Chandra X-ray Observatory) یا تلسکوپ پرتو ایکس چاندرا ناسا سیاهچاله‌های مستقر در اطراف اختروش‌های دور را شناسایی کرده است."تبلیغات ویژه فان طب"

به گزارش ایسنا، این سه اختروش که در طول موج‌های نوری توسط نقشه‌برداری آسمانی دیجیتال اسلون(Sloan Digital Sky Survey) کشف شده‌اند، 13 میلیارد سال نوری از زمین فاصله دارند و این موضوع آنها را به دورترین اختروش‌های شناخته شده تبدیل کرده است.

خبر واقعی از شناسایی رعد و برق در جو سیاره مشتری Jupiter

ماجرای اعلام استقلال شرکت فضایی اسپیس ایکس در مریخ

300 میلیون سیاره قابل سکونت در کهکشان راه شیری وجود دارد

اشعه ایکسی که چاندرا در سال 2002 کشف کرد، در زمانی که جهان فقط یک میلیارد سال عمر داشته(یعنی حدود هفت درصد از سن کنونی جهان)، ساطع شده بودند. یک یافته شگفت انگیز این بود که توان خروجی و سایر خصوصیات این اختروش‌ها به اختروش‌هایی که در فاصله نزدیک‌تری نسبت به زمین قرار دارند، شباهت دارد.

این نشان می‌دهد که برخلاف برخی از نظرات، شرایط اطراف سیاه چاله‌های کلان جرم مرکزی این اختروش‌ها نیز باید مشابه باشد. اختروَش یا کوِیزار یا کوازار یک هسته فعال به شدت نورانی و دور دست است که وابسته به یک کهکشان جوان است. اختروش‌ها دارای کاربردهای زیادی هستند مثلاً در تعیین سرعت چرخش زمین و تهیج‌های آن، کاربرد دارند.

تلسکوپ چاندار و رصد دورترین اختروش ها

عکسبرداری نوری و نیز اندازه گیری‌های تلسکوپ‌های رادیویی نشان می‌دهد که اندازه‌ی اختروش‌ها بسیار کوچک است. خطوط نشری بسیار پهن آنها حاکی است که این اجرام از ابرهای گازی رقیق و بسیار داغ که سرعت گردابی زیادی دارند، تشکیل شده‌اند.

برچسب و تگ های مطلب شناسایی دورترین اختروش ها توسط تلسکوپ چاندرا Chandra:

شناسایی دورترین اختروش ها توسط تلسکوپ چاندرا Chandra,اختروش ها,تلسکوپ چاندرا,فضا,ناسا,سیاه چاله,سفر در زمان,رصدخانه پرتو ایکس چاندرا,Chandra X-ray Observatory,تلسکوپ پرتو ایکس چاندرا ناسا,سه اختروش,دورترین اختروش‌های,تلسکوپ‌های رادیویی,شناسایی اختروش های عجیب و دور,کشف فضایی,

مطالب و محصولات مشابه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥