فروش خودروی چینی 3 برابر قیمت واقعی در ایران

فروش خودروی چینی 3 برابر قیمت واقعی در ایران

خودروی چینی در ایران ۳ برابر قیمت واقعی فروخته می‌شود
Chinese car sales 3 times the real price in Iran
باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از یک کارشناس خودرو نوشت: یک خودرو خارجی در بازار جهانی با قیمت ۱۱ هزار دلار به فروش می‌رود، یعنی این خودرو را با ارز آزاد حساب کنیم حدود ۲۷۵ میلیون تومان می‌شود، اما کارخانه آن را ۶۵۰ میلیون تومان می‌فروشد.
Chinese cars are sold in Iran at 3 times the real price
The Young Journalists Club quoted a car expert as saying: A foreign car is sold in the world market at a price of 11,000 dollars, which means that if we count this car in free currency, it will be about 275 million tomans, but the factory sells it for 650 million tomans.

 

خودروی چینی در ایران 3 برابر قیمت واقعی فروخته می‌شود

عکس مطلب خودروی چینی در ایران 3 برابر قیمت واقعی فروخته می‌شود
خودروی چینی در ایران 3 برابر قیمت واقعی فروخته می‌شود

توضیحات کامل مطلب خودروی چینی در ایران 3 برابر قیمت واقعی فروخته می‌شود

فربد زاوه کارشناس صنعت خودرو با اشاره به اینکه خودروهای چینی در بازار با قیمتی بیشتر از قیمت جهانی آنها به فروش می روند، گفت: خودروی فیدلیتی که چند وقتی است به بازار خودرو راه پیدا کرده است، در بازار جهانی با قیمت ۱۱ هزار دلار به فروش می رود، یعنی این خودرو را با ارز آزاد حساب کنیم حدود ۲۷۵ میلیون تومان می شود اما کارخانه آن را ۶۵۰ میلیون تومان می فروشد."تبلیغات ویژه فان طب"

او بیان کرد: مقداری از این مبلغ برای هزینه های گمرکی و مالیات است و علاوه بر این خودروساز ملزم به داخلی سازی ۲۵ درصد از خودرو است.

این کارشناس صنعت خودرو با اشاره به خروج ارز توسط واردات این قبیل خودروها، گفت: برخی ادعا دارند که ارز نباید برای کالاهای غیر ضروری تخصیص داده شود، در صورتی که ارز وسیله ای برای مبادلات کالا به کالاست، به طور مثال تمام افراد به دنبال کسب درآمد هستند تا بتوانند با کمک آن به زندگی خود ادامه دهند، کالایی بخرند، مواد غذایی بخرند و …، در نتیجه ارز هم اینگونه است و باید در راه های مختلفی خرج شود.

خودروی چینی در ایران ۳ برابر قیمت واقعی فروخته می‌شود

زاوه ادامه داد: اکنون می گویند واردات کامیون های دست دوم باید ممنوع باشد در صورتی که ناوگان حمل و نقل نیاز به بازسازی دارد و در حال حاضر نمی تواند جوابگوی کشاورزان باشد و از طرفی تولید کنندگان داخلی نمی توانند نیاز بازار کشور را تامین کنند.

این کارشناس صنعت خودرو افزود: اگر واردات خودرو آزاد شود، در برابر واردات مونتاژی، ارز کمتری خارج خواهد شد پس اگر تصمیمی برای آزادسازی واردات خودرو گرفته شود شاهد خروج کمتری ارز از کشور هستیم.

او با تاکید بر اینکه برخی از خودروسازان خصوصی در داخل کشور دلال بازی زیادی دارند، تشریح کرد: در برخی از خودروسازان دلالان بازی بسیار زیاد و حاشیه سود بالایی دارند به همین دلیل شاهد تفاوت قیمت کارخانه ای این خودروها نسبت به بازار هستیم.

برچسب و تگ های مطلب خودروی چینی در ایران 3 برابر قیمت واقعی فروخته می‌شود :

خودروی چینی در ایران 3 برابر قیمت واقعی فروخته می‌شود , تولید خودرو,بازار خودرو ایران,تحلیل بازار خودرو,آخرین قیمت خودرو,پیش بینی قیمت خودرو,شرکت خودروسازی,جدیدترین اخبار بازار خودرو,آخرین اخبار خودرو,واردات خودرو,صنعت خودرو,قیمت گذاری خودرو,بازار خودروهای داخلی,صادرات خودرو,بازار ماشین,قیمت جدید خودرو شورای رقابت,بازار خودروهای وارداتی,واردات اتومبیل,جدیدترین خودروهای ایرانی و خارجی,بازار خودرو,اخبار بازار خودرو,بازار خرید و فروش خودرو
,

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥