کلش آف کلنز Clash of Clans

کلش آف کلنز Clash of Clans

کلش آف کلنز Clash of Clans

کلش آف کلنز Clash of Clans

کلش آف کلنز (به انگلیسی:Clash of Clans) یا جنگ قبیله‌ها، یک بازی ویدیویی تلفن همراه است که توسط شرکت توسعه دهنده بازی‌های ویدیویی سوپرسل (Supercell) ساخته و منتشر شده‌است. بازی برای سیستم عامل‌های iOS در تاریخ ۲ اوت ۲۰۱۲ و در گوگل پلی برای اندروید در ۷ اکتبر ۲۰۱۳ منتشر شد.
Clash of Clans is a mobile video game developed and published by the video game developer Supercell. The game was released for iOS on August 2, 2012 and on Google Play for Android on October 7, 2013.

مهم ترین خبر کلش آف کلنز Clash Of Clans برای کاربران ایرانی

پایان بازی کلش آف کلنز در ایران

شرکت سوپرسل در بیانه ای رسمی در وب سایت سوپرسل به زبان فارسی نوشت که به زودی با ارائه یک بروزرسانی دیگر بازی کلش آو کلنز برای کاربران ایرانی دردسترس نخواهد بود
«تصمیم سختی را گرفته‌ایم مبنی بر اینکه قرارداد خود را با «کافه بازار» تمدید نکنیم، که در نتیجه آن بازیکنان ایرانی دیگر قادر به انجام دادن بازی‌های ما نخواهند بود. بازیکنان پس از 30 سپتامبر 2020 قادر به انجام خریدهای درون‌برنامه‌ای نخواهند بود و بازی‌ها پس از به‌روزرسانی بعدی که همین امسال عرضه می‌شود کاملاً از در دسترس خارج می‌شوند.
بازیکنان ما، در هر کجا که هستند، از همه چیز برایمان مهم‌ترند، و واقعا متأسفیم که نتوانستیم در حال حاضر راهی را برای ادامه ارائه Clash of Clans و Clash Royale به بازیکنانمان در ایران پیدا کنیم.
ما این در را برای همیشه نمی‌بندیم؛ ما به نظارت بر وضعیت و همکاری با «کافه بازار» ادامه می‌دهیم تا در صورت امکان راهی برای بازگشت پیدا کنیم.»

امکانا جدید در بازی کلش آف کلنز ( اضافه کردن دوست ، تغییر اسم و انتخاب آواتار)

آپدیت جدید بازی کلش و سوپرسل

جدیدترین محصولات سرگرمی و بازی Game

معرفی بازی کلش آف کلنز Clash OF Clans

کلش آف کلنز یا جنگ قبایل یک بازی آنلاین چندنفره در سبک استراتژی است. در این بازی شما مسئولیت یک سرزمین که بیشتر شبیه یک مزرعه کوچک است را به عهده می‌گیرید و با گذاشتن انواع ساختمان‌ها و ارتقاء آنها، دهکده خود را برای دفاع و حمله بهتر گسترش می‌دهید. این دهکده شامل یک زمین دیگر به نام پایگاه سازنده در حالت شب هم می‌باشد که با کشتی به آن جا سفر می‌کنید و آن جا را هم گسترش می‌دهید. پس از آن با ساخت قلعه قبیله به یک اجتماع آنلاین چندنفره برای چالش‌ها و جنگ قبایل و کارهای دیگری نظیر اهدای نیرو و نبردهای دوستانه می‌پیوندید. در این بازی چهار عنصر بسیار مهم وجود دارد: طلا، اکسیر، اکسیر سیاه و الماس. اکسیر معمولی ماده‌ای به رنگ بنفش (صورتی) است که توسط دستگاه‌های سازنده اکسیر تولید و توسط حمله غارت می‌شود و نقش بسیار مهمی در پیشرفت نیروهای قلعه شما دارد. برای ساخت یا ارتقای سربازها، رئیس بزرگ و برای ارتقاء دادن ساختمان‌های مربوط به ارتش و ساختمان‌های مربوط به طلا نیاز به مقادیر گوناگونی از اکسیر خواهید داشت. در آغاز بازی شما دو دستگاه سازنده اکسیر دریافت می‌کنید که به صورت خودکار برای شما اکسیر تولید می‌کنند و این اکسیر در بخشی به نام مخزن اکسیر نگهداری می‌شود و بعد مقدار بیشتری از آن را با حمله بدست خواهید آورد. در ادامه با پیشرفت دهکده می‌توانید دستگاه‌های سازنده اکسیر را ارتقاء داده و به‌شمار تولید آن‌ها اضافه کنید. سربازان شما در سربازخانه و به‌وسیلهٔ اکسیر ساخته می‌شوند. این بازی یک عنصر دیگر هم به نام اکسیر سیاه دارد که در تالار شهر سطح هفت باز می‌شود و برای تمرین نیروهای سیاه به آنها نیاز داریم. عنصر بعدی طلا است که ما از اول بازی با آن سر و کار داریم و بوسیله معادن طلا و حمله بدست می‌آید. مهم‌ترین عنصر بازی الماس سبز است این عنصر با ارزش‌ترین عنصر است که با آن می‌شود ارتقاءها و آموزش نیروها را تسریع بخشید و کارگران بیشتری آزاد کرد این عنصر در پایگاه اصلی معدنی ندارد ولی در پایگاه سازنده یک معدن دارد، با انجام دادن مأموریت و حذف بعضی موانع این عنصر ارزشمند را بدست می‌آوریم. در بازی طلسم‌هایی نیز وجود دارد که در کارخانه طلسم ساخته می‌شوند. از طلا نیز بیشتر برای ساخت و ارتقای وسایل دفاعی، دیوارها و تالار شهر و سایر چیزها استفاده می‌شود. ارتقاءها، انجام دادن ماموریت‌ها باعث می‌شود که لول شما بیشتر شود.

ساختمان‌ها در بازی کلش آف کلنز Clash of Clans

یکی از ارکان اصلی بازی که از ابتدا با آن سروکار داریم ساختمان‌های بازی است. این سازه‌ها می‌توانند حالت دفاعی و منبع داشته باشند. سازه‌های دفاعی نقش اساسی در دفاع از روستا هنگام حمله دشمن دارند و می‌توانند با نیروهای متخاصم وارد نبرد شده و آنها را از بین ببرند. این ساختمان‌ها در ابتدا حالت بسیار ساده دارند مثل توپ و برج کماندار، ولی رفته رفته بسیار قدرتمند و مهلک می‌شوند مثل برج جهنمی و توپخانه عقاب که صدمات شدیدی به دشمن وارد می‌کنند. تالار شهر که اصلی‌ترین ساختمان در تمام بازی است و نابودی آن باعث شکست روستا می‌شود از لول دوازده به بعد دارای سلاح می‌شود و می‌تواند به صورت مستقیم با دشمن درگیر شود. سازه‌های منبع نیز نقش مهمی دارند. آنها با تولید اکسیر بنفش و طلا و اکسیر سیاه و ذخیره کردن آنها، باعث ارتقای کل روستا می‌شوند. لازم است ذکر شود که ساختمان‌های استخراج منبع تولیدات بسیار محدودی دارند و بیشتر این منابع از غارت دیگر دهکده‌ها حاصل می‌شود. به‌دلیل جلوگیری از غارت این منابع تمام ذخیره‌سازهای آنها از آسیب طلسم مصون هستند."تبلیغات ویژه فان طب"

نیروها و طلسم‌ها در بازی کلش آف کلنز

برای نبرد با دیگر دهکده‌ها و شرکت در جنگ قبیله‌ای به نیرو نیاز است. نیروها در پادگان آموزش دیده و آماده نبرد می‌شوند، با ارتقای پادگان می‌توان انواع مختلفی از نیروها را بازگشایی کرد. تمام نیروها در ساختمانی به نام اردوگاه مستقر می‌شوند. با ارتقای اردوگاه می‌توان تعداد نیروهایی که برای حمله نیاز است را افزایش داد. همچنین ساختمانی به نام آزمایشگاه می‌تواند سطح و قدرت نیروها را افزایش دهد. برای ارتقاء و استفاده از نیروهای معمولی به اکسیر بنفش نیاز است ولی نوع دیگر آنها که به سربازان دارک معروف هستند و در پادگان سیاه تولید می‌شوند برای آموزش و ارتقاء به اکسیر سیاه نیاز دارند.

طلسم نقش پشتیبانی از نیروها را ایفا کرده و می‌تواند آنها را در طول نبرد قوی‌تر و سلامتی آنها را تقویت کند. طلسم‌ها در کارخانه طلسم ساخته و ذخیره می‌شوند. حداکثر طلسمی که می‌توان در نبرد استفاده کرد ۱۳ طلسم است. (با احتساب طلسم قلعه قبیله) طلسم‌ها هم به مانند نیروها دو نوع ساده و دارک دارند. بیشتر طلسم‌های معمولی برای پشتیبانی از نیروهای خودی کاربرد دارند و فضای بیشتری اشغال می‌کنند ولی اکثر طلسم‌های دارک برای صدمه زدن به دهکده دشمن طراحی شده‌اند و فضای کمتری اشغال می‌کنند.

قبیله در بازی کلش آف کلنز Clash of Clans

در ابتدای بازی یک ساختمان مخروبه در گوشهٔ نقشه قرار دارد. با تعمیر آن می‌توان وارد یکی از اجتماعات بازی موسوم به قبیله شد. با پیوستن به قبیله، بازیکن می‌تواند در فعالیت‌های گروهی نظیر جنگ قبیله، چالش‌های چندنفره و لیگ و بحث و گفت‌گو شرکت کند. قبیله توسط فردی به نام رهبر یا لیدر اداره می‌شود. رهبر کسی است که قبیله را ایجاد می‌کند ولی می‌تواند از مقام خود کناره‌گیری کرده و آن را به شخص دلخواه خود بدهد. رهبر برای اداره بهتر قبیله افرادی را به عنوان دستیار انتخاب می‌کند. این افراد کولیدر نامیده می‌شوند و توانایی شروع جنگ و بیرون کردن افراد و کارهای مختلف را دارند. الدر یا پیشکسوت افراد میان رده هستند که مدتی را در قبیله گذرانده‌اند و توانایی‌های محدودی نظیر اخراج عضوهای معمولی یا ممبرها را دارند. عضوهای معمولی پایین‌ترین طبقه قبیله هستند که هیچ اختیاری در قبیله ندارند و در قبیله تازه‌وارد هستند. جنگ قبیله یکی از فعالیت‌های گروهی است که افراد قبیله در آن شرکت می‌کنند. رهبر یا دستیار آن می‌تواند جنگ را با حضور افراد انتخابی شروع کند. در این جنگ دو قبیله روبروی هم قرار می‌گیرند. یک روز برای آماده‌سازی و روز دیگر برای نبرد در نظر گرفته می‌شود. در روز نبرد افرادی که در جنگ شرکت دارند می‌توانند دو حمله انجام دهند. در بهترین عملکرد یک بازیکن می‌تواند شش ستاره برای قبیله خود بدست بیاورد. قبیله‌ای که بیشترین تعداد ستاره یا بیشترین درصد تخریب را دارد برنده می‌شود. در بروزرسانی اکتبر ۲۰۱۸ قابلیت دیگری به نام لیگ جنگ قبیله به بازی اضافه شد. در این لیگ هفت قبیله در هفت روز با هم مبارزه می‌کنند و دو قبیله‌ای که بهترین عملکرد را در کسب ستاره دارند به دستهٔ بالاتر صعود و قبایل پایین که عملکرد ضعیف‌تری دارند به دستهٔ پایین‌تر سقوط می‌کنند. با شرکت در لیگ علاوه بر کسب منابع می‌توانید مدال لیگ بدست بیاورید.

بازاریابی در بازی کلش آف کلنز Clash of Clans

بازی کلش آف کلنز در آوریل ۲۰۱۳ به‌همراه بازی هی دی (به انگلیسی: Hay day) توانست درآمد خالصی به مبلغ ۲۷۹ میلیون دلار کسب کند. درآمد روزانهٔ این بازی ۲٫۵ میلیون دلار است که از ۸٫۵ میلیون کاربر این درآمد را کسب کرده‌است. نرم‌افزار کاربردی این بازی در بازهٔ دسامبر ۲۰۱۲ تا می ۲۰۱۳ جزو ۵ نرم‌افزار کاربردی برتر از نظر دانلود بوده‌است. نرم‌افزار کاربردی این بازی سومین بازی پرفروش در اپ استور و گوگل پلی بوده‌است.

سوپرسل ایران را تحریم کرد؛ کلش آف کلنز و کلش رویال به روی ایرانی‌ها بسته خواهد شد!

شرکت سوپرسل توسعه دهنده بازی‌های کلش آف کلنز و کلش رویال، در اعلامیه جدید خود بیان کرد که با پایان دوره قرارداد خود با کافه بازار، دیگر قصد همکاری با این مارکت اندرویدی را ندارد. به این ترتیب از زمان 30 سپتامبر برابر با 9 مهر با پایان یافتن دوره قرارداد سوپرسل و کافه بازار، خرید درون برنامه‌ای بازی‌های این شرکت برای ایرانی‌ها امکان پذیر نخواهد بود و همچنین بازی‌ها دیگر از زبان فارسی پشتیبانی نخواهند کرد.
اما در ادامه بیانیه سوپرسل آمده “بازی‌ها پس از به‌روزرسانی بعدی که همین امسال عرضه می‌شود، کاملاً از در دسترس خارج می‌شوند.”
در واقع سوپرسل به این روش اعلام کرده دیگر گیمرهای ایرانی نمی‌توانند به بازی دسترسی داشته باشند و احتمالا این شرکت آی‌پی‌های ایران را خواهد بست. با این اتفاق سوپرسل به نوعی کاربرهای ایرانی را تحریم کرده است.
این شرکت در بیانیه رسمی خود از واژه تحریم استفاده نکرده و دلیل خود برای پایان دادن به همکاری با کافه بازار را نیز توضیح نداده است. اما آن طور که به نظر می‌رسد به دلیل تحریم‌های آمریکا علیه ایران، این شرکت دیگر قادر نخواهد بود همکاری خود با ایران را ادامه دهد و باید گیمرهای ایرانی را تحریم کند.
ما متن این بیانیه را که از سمت شرکت سوپرسل منتشر را در ابتدای این مقاله کلش آف کلنز منتشر کردیم

دانلود رایگان بازی کلش آف کلنز Clash Of Clans

دانلود کلش اف کلنز مخصوص آی او اس IOS

دانلود بازی کلش آف کلنز برای آی او اس از سایت رسمی apple

دانلود بازی کلش آف کلنز مخصوص موبایل و کامپیوتر

جهت دانلود رایگان بازی کلش آف کلنز نسخه جدید برای موبایل ، تبلت و کامپیوتر روی لینک بالا کلیک کنید و از گوگل پلی آخرین نسخه این بازی را دانلود کنید

دانلود بازی کلش آف کلنز Clash of Clans از کافه بازار

دانلود رایگان بازی کلش آف کلنز از سایت کافه بازار به صورت مستفیم مخصوص موبایل و تبلت

مطالب و محصولات مشابه

10 Thoughts to “کلش آف کلنز Clash of Clans”

 1. هادی

  واقعا راست بازی کلش آف کلنی را می بندند؟😔 من عاشق این بازی هستم 😭

  1. Abbasliv

   سلام متاسفانه خود سوپرسل اعلام کرده که بازی کلش آف کلنز را می بندند 🙁

 2. مبینا

  ممنون من دانلود کردم آورد بازی کلش ممنون از سایت خوبتون

  1. Abbasliv

   سلام ممنون از توجه نظر شما

 3. بلال

  چه خبر تلخی کلش تو ایران بالا نیاره سوپرسل کلا ورشکست میشه😂😡💪🏽

  1. Abbasliv

   سلام بله متاسفانه این خبر توسط خود سوپرسل منتشر شده اما ایرانیا نباشن به قول شما هیچ به هیچ هست بازی کلش در کل تاسف باره

 4. عباس

  بازی کلش آف کلنز ،بازی خوبی هست هر چند وقت یکبار بازی میکنم

  1. Abbas_Liv

   ممنون از شما

 5. بهروز

  سلام خیلی عالی دمتون گرم همیشه کلش را از سایت شما دانلود میکنم

  1. Abbas_Liv

   سلام ممنون از شما بله بخش جدید در کلش آف کلنز اضافه شده به زودی محتوایی در موردش منتشر هم خواهد شد موفق باشید

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥