آشنایی با خطرناک ترین جاده های ایران roads iran

آشنایی با خطرناک ترین جاده های ایران roads iran

آشنایی با خطرناک ترین جاده های ایران
dangerous roads iran
طبق آمار نشر شده توسط سازمان های معتبر، هشتمین دلیل مرگ و میر در ایران بر اثر سوانح تصادفی است. از این رو می توان گفت جاده های خطرناک ایران نقش اساسی در تصادفات بین جاده ای دارند و از طرفی عدم رعایت قوانین و مقررات رانندگی باعث به وجود آمدن این آمار ترسناک شده است.
Familiarity with the most dangerous roads in Iran
According to statistics published by reputable organizations, the eighth leading cause of death in Iran is due to accident. Therefore, it can be said that Iran’s dangerous roads play a major role in road accidents, and on the other hand, non-compliance with traffic rules and regulations has led to this frightening statistic.

 

آشنایی با خطرناک ترین جاده های ایران

عکس مطلب آشنایی با خطرناک ترین جاده های ایران
آشنایی با خطرناک ترین جاده های ایران

توضیحات کامل مطلب آشنایی با خطرناک ترین جاده های ایران

شناخت خطرناک ترین جاده های ایران می تواند به شما کمک کند در هنگام سفر و عبور از آن ها به دقت رانندگی کنید تا حافظ جان و سلامت خود باشید. در ادامه همراه ما باشید تا به شما 10 جاده خطرناک ایران که به آن ها جاده مرگ نیز می گویند آشنا کنیم."تبلیغات ویژه فان طب"

1. جاده های خطرناک ایران : جاده چالوس

وحشتناک ترین جاده های ایران, جاده تهران از جاده های خطرناک ایران, جاده های خطرناک ایران

جاده ی چالوس بخاطر داشتن پیچ و خم های زیاد جزو جاده های خطرناک ایران است

به احتمال زیاد جاده چالوس را میشناسید یا حتی یک بار به آن سفر کرده اید. این جاده را می توان جزو خطرناک ترین جاده های ایران به حساب آورد زیرا هر ساله تعداد زیادی از مسافرینی که قصد سفر به شمال ایران را دارند از این جاده عبور کرده و از طرفی دیگر به دلیل وجود پیچ وخم های متعدد باعث به وجود آمدن آمار زیادی از تصادفات بین جاده ای در این جاده شده است.

ریزش سنگ و بهمن در این جاده نیز یکی دیگر از عواملی است که باعث تصادفات شدید می شود. زیبایی این جاده بر هیچ کس پوشیده نیست به گونه ای که اگر اولین بار به آن جا سفر کنید مبهوت زیبایی خواهید شد. به ویژه اگر در بهار یا پاییز به چالوس سفر کنید.

به هر حال به یاد داشته باشید در این جاده حواستان را به خوبی جمع کنید و مات زیبایی های این جاده کوهستانی نشوید.

2. جاده های خطرناک ایران : جاده اهر – هریس – تبریز

خطرناک ترین جاده های ایران, خطرناک ترین جاده های ایران, جاده چالوس خطرناک ترین جاده ایران

جاده ی هریس تبریز به جاده ی مرگ معروف است و یکی از جاده های خطرناک ایران است

این جاده که تبریز را به 16 شهر شمالی متصل می کند نیز یکی از خطرناک ترین جاده های ایران به شمار می آید. این جاده که به جاده مرگ نیز شهرت دارد ، هر ساله تعداد زیادی تصادف را به خود اختصاص می دهد. جاده هریس دارای مناظر با شکوهی است که باید در هنگام رانندگی دقت بیشتری خرج دهید تا در حین مشاهده آن ها تصادف نکنید.

بهترین توصیه ای که می توان در هنگام سفر این جاده داشت ، رعایت کردن فاصله با خودروی جلویی است. با این کار احتمال تصادف کاهش یافته و یا شدت تصادف کمتر خواهد بود.

3. جاده های خطرناک ایران: جاده تهران – سمنان – مشهد

مشهد نیز جزو شهرهای پر بازدید است که از این رو تعداد مسافران زیادی در سال به آن جا می روند. اگر از قسمت کویر برای سفر به این شهر حرکت کنید به جاده ی سمنان خواهید رسید که این جاده نیز جزو خطرناک ترین جاده های ایران به شمار می آید.

به احتمال زیاد متوجه خطرناک بودن این جاده نخواهید شد ، زیرا این جاده بسیار صاف بوده و اصلا پیچ و خمی ندارد. درواقع علت خطرناک بودن آن نیز همین هموار بودن و یکسان بودن آن است که باعث خواب رفتن راننده خواهد شد.

بنابراین در حین عبور از این جاده به خوبی حواستان را جمع کنید و در هر چند کیلومتر مدتی را کنار جاده استراحت کنید.

4. جاده های خطرناک ایران: اتوبان تهران – ورامین

جاده های خطرناک ایران, وحشتناک ترین جاده های ایران, جاده تهران از جاده های خطرناک ایران

به دلیل وجود ماشین های سنگین جاده ی تهران-ورامین جزو جاده های خطرناک ایران است

یکی از بدترین جاده هایی که در طول زندگی مسافرتی خود می توانید تجربه کنید این اتوبان یعنی تهران ورامین است. این جاده چند سالی است که تصادفات زیادی را به خود اختصاص داده است به گونه که زمانی جزو خطرناک ترین جاده های خاورمیانه نیز به شمار می آمد.

اگر به این جاده سفر کرده باشید احتمالا می دانید خطرناک بودن آن به دلیل وجود همه نوع ماشین ها از سواری گرفته تا کامیون ها و اتوبوس های مسافربری در هر ساعت از روز است. ماشین های سواری مجبور به عبور از میان این ماشین های قول پیکر هستند و از طرفی به دلیل اینکه دید راننده را کاهش می دهند ، تصادفات این اتوبان بسیار رایج یافته است.

خوشبختانه با یک اقدام صحیح این اتوبان از دو بانده به اتوبان 4 بانده گسترده شد اما به یاد داشته باشید با این وجود نیز احتمال تصادف وجود دارد و همیشه مراقب خود و دیگران باشید.

5. جاده های خطرناک ایران: جاده سلفچگان

جاده چالوس خطرناک ترین جاده ایران, جاده ی مرگ ایران, جاده چالوس خطرناک ترین جاده ایران

عبور از جاده ی سلفچگان به راننده های تازه وارد اصلا توصیه نمی شود

سلفچگان یکی از شهرهای استان قم است که هر ساله تصادف های زیادی را به خود اختصاص می دهد و شاهد ماشین های مچاله شده هستیم. آنچه که باعث شده تا این جاده بسیار خطرناک باشد این است که این جاده شلوغ بوده و رانندگان نیز با سرعت بالایی درآن رانندگی می کنند.

در واقع به دلیل اینکه سلفچگان یک جاده ارتباطی بین راه آهن شمال به جنوب و شرق به غرب است و علاوه بر این آزاد راه های تهران – اراک و تهران – ساوه – اصفهان از همین شهر عبور می کنند باعث شده تا این جاده نسبت به سایر جاده های ایران همه ساله شلوغ باشد.

جاده سلفچگان چاله های زیادی دارد که باید مراقب آن ها باشید. اگر راننده ی تازه کار هستید یا مدت کوتاهی است که به رانندگی مشغولید عبور از این جاده را به شما توصیه نمی کنیم!

6. جاده های خطرناک ایران: جاده کرمانشاه – اسد آباد – همدان

جاده ی هریس تبریز خطرناک ترین جاده ایران, جاده ی تهران-ورامین جزو جاده های خطرناک ایران, وحشتناک ترین جاده های ایران

بارندگی ها و یخزدگی های جاده اسد آباد همدان رانندگی را بسیار سخت کرده است

جاده اسد آباد همدان نیز یکی دیگر از جاده های خطرناک ایران است که مجروحان و کشته های زیادی هر ساله از آن جا به گوش می رسد. این جاده یا گردنه اسد آباد که میان کرمانشاه و همدان قرار دارد به دلیل اینکه زیرساخت غیر استاندارد و مشکلاتی از این قبیل دارد جزو مرگبار ترین جاده های ایران به شمار می آید.

آنچه که باید از این گردنه به یاد داشته باشید احتیاط هنگام رانندگی در شب است زیرا شب ها رانندگی در این جاده بسیار چالش بر انگیز است. از طرفی توصیه می کنیم زمستان ها از این گردنه عبور نکنید! فصول سرد با بارش های برف و باران و لغزندگی حاصل از آن رانندگی در این جاده را بسیار سخت خواهد کرد.

7. جاده های خطرناک ایران : جاده قوچان به سبزوار

محور قوچان به سبزوار که مشهد را به سبزوار متصل می کند حدود 185 کیلومتر طول دارد که به نسبت جاده ی طویل محسوب شده و لازم است در حین عبور از این جاده سرعت خود را کاهش دهید. علت این کار عبور کامیون های ترانزیتی است که از کشور ترکمنستان به سمت تهران یا سایر شهر را در حال حرکت اند.

وجود این کامیون ها به خودی خود رانندگی را برای ماشین های سواری خطرناک کرده و از طرفی آسفالت نامناسب و لغزنده این جاده باعث شده تا محور قوچان به سبزوار جزو خطرناک ترین جاده های ایران باشد.

8. جاده های خطرناک ایران: مسیر تهران – قم به شیراز

این مسیر که یک جاده طولانی به شمار می آید به دلیل اینکه رانندگان موارد ایمنی را کمتر رعایت می کنند و خستگی نیز به همراه دارد ، جاده ای خطرناک به شمار می آید.

اگر قصد عبور از این جاده و مسافرت به شیراز را دارید حتما در چند فاصله زمانی از ماشین پیاده شوید به استراحت بپردازید. عمده ترین دلیل خطرناک بودن این جاده خستگی رانندگان است.

9. جاده های خطرناک ایران: جاده گلستان – بجنورد

طرناک ترین جاده های ایران, جاده چالوس خطرناک ترین جاده ایران, جاده ی مرگ ایران

عدم روشنایی کافی جاده گلستان-بجنورد آن را به یکی جاده های خطرناک ایران تبدیل کرده

جاده ای که بروجرد را به گلستان متصل می کند نیز بسیار خطرناک است. اگر از اهالی این منطقه درباره این جاده سوال کنید حتما متوجه خواهید شد که به این جاده لقب جاده مرگ داده شده است.

توجه داشته باشید این جاده به گونه ای خطرناک است که تصادفات و تماشای ماشین های مچاله شده برای مردم گلستان امری طبیعی است.

دلیل اینکه تصادف در جاده گلستان – بجنورد اینقدر زیاد است ، مشکل هندسی جاده و میدان گلستان است که منجر شده روشنایی کافی برای دید راننده وجود نداشته باشد.

10. جاده های خطرناک ایران: جاده تهران – خوزستان

خطرناک ترین جاده های ایران, جاده چالوس خطرناک ترین جاده ایران, جاده ی مرگ ایران

آنچه که در رانندگی در جاده اهمیت زیادی دارد اطمینان از عملکرد درست خودرو است

جاده تهران خوزستان نیز از جمله جاده های طولانی است که منجر به خستگی راننده ها و افزایش احتمال خواب آلودگی آن ها خواهد شد. این جاده پیچ و خم های زیادی دارد و همین مورد نیز باعث افزایش خطر رانندگی در این جاده شده است.

التبه لازم به ذگر است که حفر تونل در این جاده باعث کاهش خطر تصادف شده است اما آنچه که اهمیت یافته است صحت کارکرد خودرو است. برای جاده هایی که در آن ها تونل وجود دارد حتما حتما از صحت عملکرد خودرو مطمئن شوید زیرا گیر افتادن در تونل و این چنین جاده هایی به خودی خود خطرناک است.

جمع بندی و توصیه پایانی 

همانطور که خواندید جاده های زیادی در ایران وجود دار که به آن ها لقب جاده مرگ داده اند و جزو خطرناک ترین جاده های ایران به شمار می آیند و ما فقط 10 مورد از خطرناک ترین آن ها را برای شما توضیح دادیم. آنچه که مهم است رعایت نکات ایمنی است. اگر نکات ایمنی را رعایت کنید در هیچکدام از این جاده ها آسیبی شما را تهدید نخواهد کرد.

اما اگر نکات ایمنی را رعایت نکنید و از صحت کارکرد خودروی خود مطمئن نباشید ، خلوت ترین جاده ها و بهترین آن ها نیز می تواند برایتان خطر آفرین باشد.

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

برچسب و تگ های مطلب آشنایی با خطرناک ترین جاده های ایران:

جاده ی هریس تبریز خطرناک ترین جاده ایران, جاده ی تهران-ورامین جزو جاده های خطرناک ایران, وحشتناک ترین جاده های ایران, جاده تهران از جاده های خطرناک ایران, جاده های خطرناک ایران, خطرناک ترین جاده های ایران, خطرناک ترین جاده های ایران, جاده چالوس خطرناک ترین جاده ایران, جاده ی مرگ ایران, جاده چالوس خطرناک ترین جاده ایران
,

مطالب و محصولات مشابه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥