ادارک شبه‌انسانی در خودروهای بدون راننده

ادارک شبه‌انسانی در خودروهای بدون راننده

ابداع ادراک شبه‌انسانی در خودروهای بدون راننده
Driverless cars
محققان با طراحی رویکردهای جدید در زمینه سامانه‌های راهبری هوشمند به خودروهای بدون راننده این امکان را می دهند که همانند انسان بتوانند شکل کامل اجسام و مناظر را حتی در صورت پنهان بودن بخشی از تصویر به طور کامل تصور کنند.
Inventing pseudo-human perception in driverless cars
By designing new approaches in the field of intelligent navigation systems, researchers allow driverless cars to imagine the full shape of objects and landscapes, just like humans, even if a part of the image is completely hidden.

ابداع ادراک شبه‌انسانی در خودروهای بدون راننده

عکس مطلب ابداع ادراک شبه‌انسانی در خودروهای بدون راننده

توضیحات کامل مطلب ابداع ادراک شبه‌انسانی در خودروهای بدون راننده

به گزارش ایرنا از تارنمای تک‌اکسپلور، ربات‌های متحرک چگونه می‌توانند محیط را به‌درستی مشاهده و درک کنند حتی زمانی که بخشی از محیط توسط اشیای دیگر مسدود شده است؟ این یک سوال کلیدی است که برای حرکت ایمن خودروهای خودران (بدون راننده) در شهرهای شلوغ باید حل شود.

 خودروهای بدون راننده ,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی

انسان‌ها قادر هستند ساختارهای فیزیکی را حتی زمانی که بخشی از آنها مسدود هستند و دیده نمی‌شوند را تصور کنند اما الگوریتم‌های هوش مصنوعی در حال حاضر چنین توانایی را ندارند.

"پیشنهاد ویژه فان طب"
خرید انواع لمینت دندان
لمینت دندان
تبلیغ در فان طب
تبلیغ
تبلیغات در فان طب
تبلیغ

ربات‌های با هوش مصنوعی زمانی که یاد بگیرند محیط آنها چه شکلی است، می‌توانند راه خود را پیدا و مسیر را طی کنند. با این حال تصور ساختارهای کامل اشیا زمانی که بخشی از آنها پنهان است، مانند افراد در ازدحام یا خودروها در ترافیک یک چالش مهم بوده است.

 خودروهای بدون راننده ,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی

دکتر آبیناف والادا و یکی از شاگرانش که از محققان رباتیک دانشگاه فرایبورگ هستند، یک گام مهم در مسیر حل این مشکل برداشته‌اند. این دو محقق با رویکردهای جدید در زمینه هوش مصنوعی به سمت حل این مشکل گام برداشته‌اند.

خودروهای بدون راننده تاکنون از روش دید همه‌نما (panoptic) برای شناخت محیط پیرامونی خود استفاده کرده‌اند که مطابق آن تنها می‌توانند پیکسل‌های مربوط به تصویرهای «مشهود» کامل را شناسایی و ارزیابی کنند اما در رویکرد جدید از شیوه «بخش بخش سازی همه‌نمای آمودال» (amodal panoptic segmentation) استفاده شده است که سامانه هوشمند را قادر به پیش‌بینی و تصور تمامیت شکل اشیاء می کند.

این محققان می‌گویند این رویکرد جدید در زمینه هوش مصنوعی می‌تواند به طور بالقوه سیستم‌های راهبری هوشمند آینده را متحول کند.

منبع : ایرنا

برچسب و تگ های مطلب ابداع ادراک شبه‌انسانی در خودروهای بدون راننده:

ابداع ادراک شبه‌انسانی در خودروهای بدون راننده, مقایسه کیفیت خودروهای داخلی,جدیدترین ماشین ها,مقایسه فنی خودروها,مقایسه خودروهای خارجی,مشخصات فنی خودروها,مقایسه خودروها,اطلاعات فنی ماشین,کوپه,مشخصات فنی خودروهای ایرانی,بررسی خودرو,اطلاعات خودرو,خودرو شاسی بلند,شرکت های خودروسازی,سدان,نمایشگاه خودرو,خودرو کروک,مقایسه خودروهای داخلی,هاچ بک,اطلاعات فنی اتومبیل,ماشین های برقی,ماشین هیبریدی,مقایسه خودرو,اطلاعات فنی خودرو,کیفیت خودروهای داخلی,مقایسه خودرو,اطلاعات فنی خودرو,کیفیت خودروهای داخلی,مقایسه فنی خودروها,مقایسه خودروهای خارجی,مشخصات فنی خودروها,مقایسه خودروها,اطلاعات فنی ماشین,کوپه,مقایسه کیفیت خودروهای داخلی,جدیدترین ماشین ها,مشخصات فنی خودروهای ایرانی,بررسی خودرو,اطلاعات خودرو,خودرو شاسی بلند,شرکت های خودروسازی,سدان,نمایشگاه خودرو,خودرو کروک,مقایسه خودروهای داخلی,هاچ بک,اطلاعات فنی اتومبیل,ماشین های برقی,ماشین هیبریدی,

مطالب و محصولات مشابه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥