اولین عکس زمین از فضا 75 سال پیش توسط نازی‌های آلمان ثبت شد

اولین عکس زمین از فضا 75 سال پیش توسط نازی‌های آلمان ثبت شد,اولین تصویر زمین از فضا ,اخبار علمی ,خبرهای علمی ,اولین تصویر زمین از فضا چگونه ثبت شد؟,علم,فضا,نجوم,زمین,عکس زمین از فضا,Earth photo from space,

اولین عکس زمین از فضا 75 سال پیش توسط نازی‌های آلمان ثبت شد
اولین تصویر زمین از فضا چگونه ثبت شد؟
Earth photo from space
شاید برایتان جالب باشد که بدانید ۷۵ سال پیش یک موشک بالستیک ساخته شده توسط نازی‌های آلمانی بود که برای اولین بار موفق به ثبت تصویر زمین از منظر فضا شد که این اتفاق برای سال ۱۹۴۶ یک دستاورد حیرت انگیز بود.
The first photograph of Earth from space was taken 75 years ago by the German Nazis
How was the first image of the earth from space recorded?
You may be interested to know that 75 years ago it was a ballistic missile built by the German Nazis that first captured the image of the earth from a space perspective, which was an astonishing achievement for 1946.

 

اولین تصویر زمین از فضا چگونه ثبت شد

عکس مطلب اولین تصویر زمین از فضا چگونه ثبت شد

"پیشنهاد ویژه فان طب"
خرید انواع لمینت دندان
لمینت دندان
تبلیغ در فان طب
تبلیغ
تبلیغات در فان طب
تبلیغ
اولین تصویر زمین از فضا چگونه ثبت شد,عکس اولین تصویر زمین از فضا چگونه ثبت شد,سئو اولین تصویر زمین از فضا چگونه ثبت شد,مقاله اولین تصویر زمین از فضا چگونه ثبت شد,

توضیحات کامل مطلب اولین تصویر زمین از فضا چگونه ثبت شد

به گزارش ایسنا و به نقل از آی‌ای، هفتاد و پنج سال پیش دانشمندان در محدوده موشکی “وایت سندز”(White Sands) در صحرای نیومکزیکوی آمریکا دوربینی را بر روی دماغه یک موشک بالستیک به نام “وی-۲”(V-۲) که توسط نازی‌ها ساخته شده بود، قرار دادند و آن را به فضا پرتاب کردند که در نتیجه اولین عکس زمین از فضا توسط آن ثبت شد.

این رویداد در تاریخ ۲۴ اکتبر ۱۹۴۶ رخ داد و موشک بالستیک “وی-۲” به ارتفاع ۱۰۴ کیلومتری زمین که کمی بالاتر از ارتفاعی است که به عنوان “لبه‌ی فضا” شناخته می‌شود، پرواز کرد و با آن دوربین تصویربرداری ۳۵ میلیمتری در هر یک و نیم ثانیه یک عکس گرفت.

سپس دوربین همراه با موشک به سرعت پایین آمد و به زمین بازگشت و با سرعت بیش از ۵۴۷ کیلومتر در ساعت به زمین برخورد کرد و متلاشی شد. اما دانشمندان با جستجو میان بقایای این موشک موفق به بازیابی نگاتیوهای آن دوربین شدند و اولین تصویر زمین از فضا را به بشریت هدیه دادند.

“مایکل نوفلد”(Michael Neufeld) متصدی ارشد بخش تاریخ فضایی در موزه ملی هوا و فضای آمریکا می‌گوید: برای سال ۱۹۴۶، این یک دستاورد شگفت‌انگیز بود.

آن دوربین در یک جعبه کوچک فولادی مخصوص قرار داده شده بود که به آن اجازه می‌داد در شرایط دشوار صعود و سقوط، بدون آسیب باقی بماند.

 اولین تصویر زمین از فضا ,اخبار علمی ,خبرهای علمی

“فرد رولی” یکی از نیروهایی بود که در آن زمان برای بازیابی فیلم دوربین به محل سقوط موشک فرستاده شده بود. وی در مصاحبه‌ای در سال ۲۰۰۶ گفت که یافتن دوربین باعث شد دانشمندان به وجد بیایند.

“دیوید دوورکین”(David DeVorkin) سرپرست موزه ملی هوا و فضا نیز می‌گوید برخلاف سقوط شدید و برخورد موشک با زمین، تنها یکی از لنزهای دوربین از دست رفته بود.

در نهایت وقتی دانشمندان در نهایت این تصویر بدیع را روی صفحه نمایش دیدند، از شدت هیجان سرمست شدند. این احساس سرخوشی ناشی از این واقعیت بود که ارتش ایالات متحده حتی یک چتر نجات برای بازگرداندن موشک‌های ساخت آلمان نداشت، بنابراین هیچ راهی برای تضمین بازگشت امن محموله موشک وجود نداشت.

“نوفلد” گفت: کاری که آنها در موشک‌های “V-۲” اولیه انجام دادند، اساساً این بود که تجهیزات را در بدنه‌های زرهی قرار می‌دادند و امیدوار بودند که پس از برخورد با زمین با سرعت ۱۰۰ مایل در ساعت جان سالم به در ببرند. این از خوش شانسی آنها بود که این بدنه‌های زرهی کار کردند و ما اکنون یک قطعه‌ی جذاب از تاریخ را در قالب این عکس در اختیار داریم.

ماکت موشک وی-۲

موشک “وی-۲(موشک بالستیکی بود که در جنگ جهانی دوم در آلمان ساخته شد و برای بمباران استراتژیک اهداف متفقین به کار رفت. این موشک که با سوخت مایع کار می‌کرد، اولین نمونه از موشک‌های بالستیک بود که توسط بشر ساخته شد.

 اولین تصویر زمین از فضا ,اخبار علمی ,خبرهای علمی

موشک‌های بالستیک به موشک‌های دوربردی گفته می‌شود که از جو زمین خارج شده و بقیه مسیر را بدون سوخت و بر اساس قوانین بالستیکی طی می‌کنند تا دوباره به جو زمین برگشته و بر سر هدف خود فرود آیند. به این ترتیب موشک “وی-۲” اولین شیء ساخته شده به دست انسان بود که از جو زمین خارج می‌شد.

با شکست آلمان و پایان جنگ، این موشک‌ها و طرح‌های مربوط به آن به همراه سازندگانش به دست نیروهای آمریکا و شوروی افتادند و این امر، زمینه‌ی ساخت دیگر موشک‌های بالستیک نظامی و راکت‌های مورد استفاده در صنعت فضانوردی در هر دو کشور را فراهم آورد.

فان طب

برچسب و تگ های مطلب اولین تصویر زمین از فضا چگونه ثبت شد:

اولین تصویر زمین از فضا چگونه ثبت شد, اخبار,اخبار علمی,اخبار آموزشی,رزومه کاری,فرم رزومه,نمونه رزومه کاری,سوالات مصاحبه استخدامی,اخبار روز,اخبار علمی جدید,اخبار علمی روز,نمونه رزومه کاری,سوالات مصاحبه استخدامی,اخبار روز اخبار,اخبار علمی,اخبار آموزشی,رزومه کاری,فرم رزومه اخبار علمی جدید,اخبار علمی روز,اولین عکس زمین از فضا 75 سال پیش توسط نازی‌های آلمان ثبت شد,اولین تصویر زمین از فضا ,اخبار علمی ,خبرهای علمی ,اولین تصویر زمین از فضا چگونه ثبت شد؟,علم,فضا,نجوم,زمین,عکس زمین از فضا,Earth photo from space,

مطالب و محصولات مشابه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥