محققان ضربان زمین را می سنجند

محققان ضربان زمین را می سنجند

محققان ضربان زمین را می سنجند
Earth rate measurement
محققان تصمیم دارند ۵۰ ابزار ارتعاش سنج در منطقه ای از شمال اقیانوس آتلانتیک قرار دهند تا هرگونه لرزشی در چند صد کیلومتری عمق زمین را ردیابی کنند.
Researchers measure the pulse of the earth
Earth rate measurement
Researchers plan to place 50 vibration detectors in an area north of the Atlantic Ocean to detect any tremors several hundred kilometers deep.

 

محققان ضربان زمین را می سنجند

عکس مطلب محققان ضربان زمین را می سنجند
محققان ضربان زمین را می سنجند

توضیحات کامل مطلب محققان ضربان زمین را می سنجند

به گزارش مهر به نقل از اسکای نیوز، قرار است ۵۰ ابزار سنجش به کف اقیانوس آتلانتیک ارسال شود تا ضربان زمین را اندازه گیری کنند."تبلیغات ویژه فان طب"

شامپو و سرشوی سبغ اصل ضد ریزش مو و تقویت مو گیاهی

این ابزارها لرزش‌های ناشی از امواج ارتعاشی را ردیابی می‌کنند و هرگونه تغییری در عمق چند صد کیلومتری زمین را به طور مداوم ثبت می‌کنند.

دستگاه‌های ارتعاش سنج در منطقه‌ای قرار داده می‌شود که جزایر قناری، مادیرا و آزور قرار دارند و از فناوری بهره می‌گیرند که قبلاً برای بررسی کهکشان‌ها استفاده شده است.

کالج دانشگاه لندن این پروژه را رهبری می‌کند که هدف آن دستیابی به دانش بیشتر درباره طغیان مواد جبه زمین است. این امر فراتر از مرزهای صفحات تکتونیکی قاره‌ای است و نمی‌توان آن را با کمک نظریه هایی درباره صفحات تکتونیکی توضیح داد.

آنا فراریا از دانشگاه کالج لندن می‌گوید: این نخستین باری است که چنین منطقه عظیمی از شمال اقیانوس آتلانتیک را با ابزارهای سنجشی پوشش دادیم. با بررسی این اطلاعات به درک بهتری از تحرکات عظیمی دست می‌یابیم که در عمق چند صد کیلومتری جبه زمین اتفاق می‌افتد.

فیزیک اختر شناسان قبلاً از این روش برای مطالعه کهکشان‌های دور دست استفاده کرده‌اند.

برچسب و تگ های مطلب محققان ضربان زمین را می سنجند:

اخبار,اخبار علمی,اخبار آموزشی,رزومه کاری,فرم رزومه,نمونه رزومه کاری,سوالات مصاحبه استخدامی,اخبار روز,اخبار علمی جدید,اخبار علمی روز
,

مطالب و محصولات مشابه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥