دیابت نوع دو Type 2 diabetes

دیابت نوع دو Type 2 diabetes,دیابت چیست؟,دیابت نوع دو,خطرات دیابت,علائم دیابت,کنترل دیابت نوع 2,چند نوع دیابت وجود دارد؟,emergency complication diabetes, عوارض دیابت نوع 2, دیابت,

6 عارضه اورژانس ناشی از دیابت نوع 2 را بشناسید
emergency complication diabetes
افراد مبتلا به دیابت نوع دو در معرض مشکلات جدی چشمی هستند
دیابت کنترل نشده می تواند تهدید کننده زندگی باشد برای همین است که کمک به جلوگیری از عوارض جدی دیابت با یادگیری علائم هشداردهنده آن، بسیار ضروری است.
افراد مبتلا به دیابت نوع دو در معرض خطر بسیاری از مشکلات جدی از جمله حمله قلبی، سکته مغزی، از دست دادن بینایی و قطع عضو هستند.
Recognize the 6 emergency complications of type 2 diabetes
People with type 2 diabetes are at risk for serious eye problems
Uncontrolled diabetes can be life threatening, which is why it is so important to help prevent the serious complications of diabetes by learning its warning signs.
People with type 2 diabetes are at risk for many serious problems, including heart attack, stroke, vision loss and amputation.

 

6 عارضه اورژانس ناشی از دیابت نوع 2 را بشناسید

عکس مطلب 6 عارضه اورژانس ناشی از دیابت نوع 2 را بشناسید

"پیشنهاد ویژه فان طب"
خرید انواع لمینت دندان
لمینت دندان
تبلیغ در فان طب
تبلیغ
تبلیغات در فان طب
تبلیغ
6 عارضه اورژانس ناشی از دیابت نوع 2 را بشناسید,عکس 6 عارضه اورژانس ناشی از دیابت نوع 2 را بشناسید,سئو 6 عارضه اورژانس ناشی از دیابت نوع 2 را بشناسید,مقاله 6 عارضه اورژانس ناشی از دیابت نوع 2 را بشناسید,

توضیحات کامل مطلب 6 عارضه اورژانس ناشی از دیابت نوع 2 را بشناسید

دیابت کنترل نشده می تواند تهدید کننده زندگی باشد برای همین است که کمک به جلوگیری از عوارض جدی دیابت با یادگیری علائم هشداردهنده آن، بسیار ضروری است.
افراد مبتلا به دیابت نوع دو در معرض خطر بسیاری از مشکلات جدی از جمله حمله قلبی، سکته مغزی، از دست دادن بینایی و قطع عضو هستند. اما با چک کردن مدام قند خون و حفظ و کنترل آن، و دانستن و به رسمیت شناختن عوامل خطر و علائم هشدار دهنده، می توان از بسیاری از این عوارض جلوگیری کرد.

سکته قلبی:

بیماری قلبی و سکته شایع ترین عوامل مرگ و ناتوانی در افراد مبتلا به دیابت هستند. نشانه های سکته قلبی ممکن است به طور ناگهانی یا خفیف ظاهر شود، یعنی تنها با درد خفیف و ناراحتی همراه باشد. اگر هر کدام از این علائم در بیمار ظاهر شد، باید فورا با فوریت های پزشکی تماس گرفت: ناراحتی در قفسه سینه همراه با احساس فشار و درد برای یک مدت زمان کوتاه و همراه با رفت و بازگشت این علامت، درد در فک، معده یا گردن و یا یک و هر دو دست، تنگی نفس، تهوع یا سبکی سر، ضربه.

علائم هشدار دهنده سکته مغزی نیز از این قرارند:

بی حسی ناگهانی و یا ضعف در صورت، بازو یا پاها، بخصوص اگر در یک طرف بدن رخ دهد، احساس گیجی، سردرد شدید بدون دلیل روشن.

آسیب عصبی:

افراد مبتلا به دیابت در معرض خطر آسیب عصبی یا نوروپاتی دیابتی به خاطر قند خون کنترل نشده هستند. آسیب عصبی مرتبط با دیابت نوع 2 می تواند منجر به از دست دادن حس در پاها شود و فرد را نسبت به عفونت ها آسیب پذیر کند. حتی یک تاول کوچک می تواند منجر به قطع عضو شود، مگر این که پای بیمار مدام از نظر بروز زخم ها کنترل شود و کوچکترین عفونت ها به سرعت مورد درمان قرار گیرد.

عفونت درمان نشده منجر به مرگ بافت یا گانگرن و در نهایت قطع عضو مبتلا شده خواهد شد. دیابت همچنین می تواند توانایی بدن را برای مبارزه با عفونت ها مشکل کند و باعث مشکلات پوستی شود. هر گونه ضربه، بریدگی ها یا خراش در مبتلایان به دیابت باید به سرعت تمیز و درمان با کرم آنتی بیوتیک و … شود. با این حال بیمار اگر متوجه هر کدام از علائم زیر شد، باید با پزشک تماس بگیرد:

التهاب و حساسیت به لمس در هر نقطه از روی بدن
قرمزی، بثورات خارش دار احاطه شده توسط تاول های کوچک
بریدگی ها، زخم، یا تاول روی پا که به درمان آهسته پاسخ می دهند
بی حسی، سوزن سوزن شدن و یا احساس سوزش در دست ها یا پاها از جمله انگشتان
درد شدید که بخصوص هنگام شب بدتر می شود
ضعف عضلانی که باعث دشواری در راه رفتن می شود
عفونت مثانه و یا مشکلات کنترل مثانه
نفخ، درد معده، یبوست، تهوع، استفراغ یا اسهال، اختلال نعوظ در مردان و یا خشکی واژن در زنان.

بیماری کلیوی:

دیابت نوع 2 با خطر ابتلا به نفروپاتی دیابتی؛ یک بیماری که در آن کلیه قادر به دفع و فیلتر مواد زاید نیست، را افزایش می دهد. این بیماری اگر درمان نشود، منجر به دیالیز و در نهایت پیوند کلیه خواهد شد. به طور معمول علائم کلیوی ناشی از دیابت تا زمانی که پیشرفت نکنند، قابل توجه نیستند.

با این حال اگر شما تجربه هر کدام از این علائم را داشتید، با پزشک تان تماس بگیرید:
تورم در مچ پا
گرفتگی عضلات پا
نیاز به دفع ادرار در شب به دفعات
تهوع و استفراغ
ضعف و رنگ پریدگی
خارش

بهترین راه برای جلوگیری از مشکلات کلیوی مرتبط با دیابت نوع 2، کنترل فشار خون به طور منظم و حفظ قند خون در محدوده مشخص است.

مشکلات چشم:

افراد مبتلا به دیابت نوع دو در معرض مشکلات جدی چشمی از جمله رتینوپاتی دیابتی، گلوکوم و آب مروارید هستند. این بیماری ها در صورت عدم درمان می توانند باعث از دست دادن بینایی شوند.

با پزشک تان تماس بگیرید اگر هر کدام از این علائم هشداردهنده را داشتید:
تاری دید که برای بیش از دو روز طول می کشد
از دست دادن ناگهانی بینایی در یک یا هر دو چشم
احساس لکه های سیاه، سفید و خاکستری با حرکت دادن مردمک چشم
درد یا فشار در یک یا هر دو چشم

ازدیاد قند خون:

قند خون بالا و بیش از حد اغلب شاید تولید علامت نکند بنابراین در مبتلایان به دیابت مهم است که به طور منظم قند خونشان چک کنند. افزایش قند خون اغلب با:
تکرر ادرار
تشنگی شدید
احساس خستگی و ضعف
تاری دید
احساس گرسنگی حتی بعد از خوردن همراه است.
اگر شما قند خون بالا دارید، با پزشک تان در تماس باشید و آنهم برای تغییرات در داروها، رژیم غذایی و تغییرات شیوه زندگی برای حفظ قند خون.

منبع:salamatnews

برچسب و تگ های مطلب 6 عارضه اورژانس ناشی از دیابت نوع 2 را بشناسید:

6 عارضه اورژانس ناشی از دیابت نوع 2 را بشناسید, دیابت نوع 2, درمان دیابت نوع 2, علائم دیابت نوع 2, رژیم غذایی دیابت نوع 2, جلوگیری از دیابت نوع 2, پیشگیری از دیابت نوع 2, داروهای دیابت نوع 2, بیماری قلبی و سکته, عوارض دیابت نوع 2, دیابت,جلوگیری از دیابت نوع 2 پیشگیری از دیابت نوع 2 داروهای دیابت نوع 2 , بیماری قلبی و سکته , عوارض دیابت نوع 2 , دیابت , دیابت نوع 2 , درمان دیابت نوع 2 , علائم دیابت نوع 2 , رژیم غذایی دیابت نوع 2 , دیابت نوع دو Type 2 diabetes,دیابت چیست؟,دیابت نوع دو,خطرات دیابت,علائم دیابت,کنترل دیابت نوع 2,چند نوع دیابت وجود دارد؟,emergency complication diabetes, عوارض دیابت نوع 2, دیابت,

مطالب و محصولات مشابه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥