پایان ماموریت نظامی آمریکا در افغانستان

پایان ماموریت نظامی آمریکا در افغانستان

پایان ماموریت نظامی آمریکا در افغانستان
End of US military mission in Afghanistan
رئیس جمهور آمریکا گفت مأموریت نظامی این کشور در افغانستان، سی و یکم آگوست خاتمه می‌یابد
US President says US military mission in Afghanistan ends August 31

 

بایدن: پایان آگوست مأموریت آمریکا در افغانستان خاتمه می‌یابد/ تنها راه تحقق صلح در این کشور همزیستی با طالبان است

عکس مطلب بایدن: پایان آگوست مأموریت آمریکا در افغانستان خاتمه می‌یابد/ تنها راه تحقق صلح در این کشور همزیستی با طالبان است

توضیحات کامل مطلب بایدن: پایان آگوست مأموریت آمریکا در افغانستان خاتمه می‌یابد/ تنها راه تحقق صلح در این کشور همزیستی با طالبان است

به گزارش فارس، «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا پنجشنبه شب اعلام کرد، مأموریت نیروهای این کشور از افغانستان تا ۳۱ آگوست (۹ شهریور) خاتمه می‌یابد."تبلیغات ویژه فان طب"

شامپو سبغ اصل

بایدن در یک سخنرانی ضمن طرح این ادعا که ارتش آمریکا مأموریت خود در افغانستان را به شکل موثری انجام داده است، گفت: «فرماندهان نظامی به من توصیه کرده‌اند که سریعاً از افغانستان خارج شویم».

او همچنین در دفاع از بیست سال اشغال افغانستان گفت: «ما [اسامه] بن لادن را کشتیم و از تبدیل شدن افغانستان به سکویی برای حمله به آمریکا جلوگیری کردیم».

بایدن افزود، حق و مسئولیت مردم افغانستان این است که درباره آینده کشورشان و نحوه اداره آن تصمیم‌گیری کنند و آمریکا نیز به ارسال کمک‌های بشردوستانه و غیرنظامی به افغانستان ادامه می‌دهد.

رئیس جمهور آمریکا با اشاره به کشته شدن 2448 سرباز آمریکایی و زخمی شدن 20772 نیروی نظامی دیگر، افزود حضور بیشتر نیروهای آمریکایی، تلفات در میان آن‌ها را افزایش می‌دهد.

بایدن در این‌باره گفت:‌ «قرار نیست بدون انتظار منطقی از دستیابی به اهدافی متفاوت، نسل دیگری از آمریکایی‌ها را برای جنگ به افغانستان بفرستم».

او در ادامه گفت، اقدامات لازم برای مترجمین و افغان‌هایی که به مأموریت آمریکا در افغانستان کمک کردند انجام خواهد شد و آن‌ها می‌توانند ویزای آمریکایی دریافت کنند.

بایدن در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در این‌باره که آیا تسلط گروه طالبان بر افغانستان اجتناب‌ناپذیر شده است پاسخ داد: «خیر اینطور نیست».

رئیس جمهور آمریکا افزود، نیروهای امنیتی افغانستان به‌خوبی برای مقاومت در برابر پیشروی طالبان تجهیز شده و آموزش دیده‌اند.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا بیست سال حضور نظامی آمریکا در افغانستان ارزش آن را داشت پاسخ داد: «شما سوابق مرا می‌دانید. من کاملاً با اعزام نیروهای آمریکایی به افغانستان مخالف بودم».

برچسب و تگ های مطلب بایدن: پایان آگوست مأموریت آمریکا در افغانستان خاتمه می‌یابد/ تنها راه تحقق صلح در این کشور همزیستی با طالبان است:

اخبار,اخبار بین الملل,سیاست خارجی,اخبار روز جهان,سیاست خارجی ایران,سیاست روز,اخبار اقتصادی بین الملل,اخبار جدید,آخرین اخبار,اخبار امروز,وزارت خارجه,اخبار سیاسی,خبرهای روز سیاست

مطالب و محصولات مشابه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥