روش توضیح بچه دار شدن برای کودکان

روش توضیح بچه دار شدن برای کودکان

روش توضیح بچه دار شدن برای کودکان
explain baby children
نحوه توضیح بچه دار شدن برای کودکان
شیوه توضیح بچه دار شدن برای کودکان
برای والدین اغلب چیزی سخت تر از این نیست که درمورد مسائل زناشویی با بچه های خود صحبت کنند ولی حقیقت این است که ما نمی دانیم آنها چه زمان این پرسشها را با ما مطرح می کنند. اکنون از خودمان می پرسیم، چنانچه آن روز بیاید، چه جوابی به فرزندانمان خواهیم داد. در این باره نکات خیلی مهمی را برای شما شرح داده ایم
How to explain having a baby to children
For parents, there is often nothing more difficult than talking about marital issues with their children, but the truth is that we do not know when they will raise these questions with us. Now we ask ourselves, if that day comes, what answer will we give to our children. In this regard, we have explained very important points for you

 

روش توضیح بچه دار شدن برای کودکان

عکس مطلب روش توضیح بچه دار شدن برای کودکان



"تبلیغات ویژه فان طب"
روش توضیح بچه دار شدن برای کودکان,عکس روش توضیح بچه دار شدن برای کودکان,سئو روش توضیح بچه دار شدن برای کودکان,مقاله روش توضیح بچه دار شدن برای کودکان,

توضیحات کامل مطلب روش توضیح بچه دار شدن برای کودکان

نکاتی درباره توضیح بچه دار شدن برای کودکان 

تحقیق کنید چگونه کودک درباره بچه دار شدن کنجکاو شده است

چنانچه بچه‌ها به‌ صورت طبیعی کنجکاو هستند ولی امکان دارد برای بعضی سوالات خاص علتی داشته باشند. مثلا، امکان دارد معلم کودکتان باردار باشد یا امکان دارد یک شخص باردار را در مکان عمومی دیده باشد.

شیوه توضیح بچه دار شدن برای کودکان,توضیح بچه دار شدن برای کودکان چگونه باید باشد

شیوه توضیح بچه دار شدن برای کودکان

با دقت به حرف های فرزندتان گوش دهید

کلید اصلی برای جواب دادن به این سوال این است که با دقت به سوال فرزندتان گوش داده و معلوم کنید که او چه چیزی را مورد پرسش قرار می‌دهد. خیلی از زمان ها والدین طبق پیش فرض‌های خودشان آغاز به حرف زدن اشتباهی می‌کنند که نه فقط جواب فرزندشان را در بر ندارد بلکه اطلاعات نامناسبی با توجه به سن کودک به او داده و کودک را حسابی گیج و نگران می‌کند.

مثلا وقتی که یک کودک سه ساله و یک کودک 6 ساله در ارتباط با تولد کودک سوالی را مطرح می‌کنند؛ با توجه به سنشان، انگیزه‌های متفاوتی در کار خواهد بود. کودک سه ساله امکان دارد فقط بخواهد بداند که نوزاد چگونه از شکم شما بیرون می‌آید. این در حالی است که یک بچه شش ساله احتمالاً در این مورد می‌پرسد که کودک چطور به وجود می‌آید؟ گوش دادن با دقت، سبب می‌شود که شما سرنخ‌هایی را در این مورد به دست آورید که چگونه به سوال فرزندتان جواب دهید که با سن او تناسب داشته باشد.

شیوه توضیح بچه دار شدن برای کودکان,روش توضیح بچه دار شدن برای کودکان,چگونه به کودکان درباره بچه دار شدن توضیح دهیم

توضیح بچه دار شدن برای کودکان چگونه باید باشد

به کودک زیر پنج سال پاسخ‌های ساده ولی صادقانه بدهید

کودکان کم سن بیشتر دوست دارند در مورد بارداری اطلاعات داشته باشند تا نزدیکی و رابطه زناشویی. فقط لازم است برای کودک توضیح دهید که زن و مرد با داشتن رابطه زناشويي بچه دار می‌شوند و نوزاد در رحم زن شکل می‌گیرد.

استفاده مناسب از کلمات زمان توضیح بچه دار شدن برای کودکان

در جواب دادن به سوال فرزندان، از کلماتی استفاده کنید که او قبلاً استفاده کرده و می‌فهمد. مثلا از کلماتی استفاده کنید که کودک شما معنی آن را نمی‌داند احتمال ایجاد سوالات اضافه و سوءتفاهم‌ها بیشتر خواهد بود.

همین طور صحبت‌های شما با استفاده از کلمات نامناسب، می‌تواند سبب ترسیدن فرزند شما بشود. مثلا وقتی که او از شما پرسیده کودکان چطور به دنیا می‌آیند و شما در پاسخ به این سوال شیوه عمل سزارین را با عباراتی مانند جراحی، چاقو یا بریدن توضیح می‌دهید این موضوع سبب ترس او خواهد شد. در این راه کمک گرفتن از مشاوره کودک می‌تواند به شما کمک کند تا روش صحبت با کودک خود در سنین مختلف را بدانید.

شیوه توضیح بچه دار شدن برای کودکان,روش توضیح بچه دار شدن برای کودکان,سوالات کودک درباره بچه دار شدن را چگونه باید پاسخ داد

چگونه به کودکان درباره بچه دار شدن توضیح دهیم

احتیاجی نیست به همه سوال های فرزندتان با جزئیات جواب دهید

اگر حس می‌کنید برای پاسخ دادن به این سوال در فرزندتان نیاز به فکر کردن دارید و در حال حاضر آمادگی پاسخگویی ندارید نیازی نیست که در لحظه به همه سوالات فرزندتان پاسخ دهید. از او درخواست کنید که این گفت‌وگو را به زمان دیگری موکول کند و آنگاه به بررسی و تفکر در این باره بپردازید که چطور می‌خواهید این سوال را پاسخ دهید.

هیچ وقت لازم نیست که شما همه جزئیات بارداری و تولد فرزند را برای کودکتان توضیح دهید شما فقط می‌توانید یک نمای کلی از تولد فرزند به کودکتان بدهید تا کنجکاوی‌های او را برطرف کند. فراموش نکنید که فرزند شما هیچ دیدگاهی درباره به روابط جنسی نداشته و شما نمی‌باید بی علت او را در جریان این مسائل قرار دهید چرا که وجود چنین مسائلی می‌تواند سبب پیدایش مشکلات روحی در فرزند شما شود.

موقع توضیح بچه دار شدن برای کودکان صادقانه پاسخ دهید

بیان پاسخ‌های تخیلی و به دور از واقعیت به خوبی از جانب کودک شما تشخیص داده می‌شود. همین طور زمانی که شما سعی می‌کنید از زیر بار پاسخ دادن به فرزندتان شانه خالی کنید، کودک به خوبی متوجه شده و حس خجالت زدگی پیدا خواهد کرد چرا که او احساس می‌کند نباید چنین سوالی از شما می‌کرده است. در توضیح این مسئله برای فرزندتان، اگرچه لازم است مسائل را در حد فهم و درک کودکتان ساده کنید با این حال توصیه می‌شود از بیان مطالب غیر واقعی خودداری کنید.

منبع : بیتوته

برچسب و تگ های مطلب روش توضیح بچه دار شدن برای کودکان:

روش توضیح بچه دار شدن برای کودکان, شیوه توضیح بچه دار شدن برای کودکان, روش توضیح بچه دار شدن برای کودکان, نحوه توضیح بچه دار شدن برای کودکان, توضیح بچه دار شدن برای کودکان, توضیح بچه دار شدن برای کودکان چگونه باید باشد, چگونه به کودکان درباره بچه دار شدن توضیح دهیم, سوالات کودک درباره بچه دار شدن را چگونه باید پاسخ داد,روش توضیح بچه دار شدن برای کودکان,شیوه توضیح بچه دار شدن برای کودکان,نحوه توضیح بچه دار شدن برای کودکان,توضیح بچه دار شدن برای کودکان,توضیح بچه دار شدن برای کودکان چگونه باید باشد,سوالات کودک درباره بچه دار شدن را چگونه باید پاسخ داد,چگونه به کودکان درباره بچه دار شدن توضیح دهیم,شیوه توضیح بچه دار شدن برای کودکان,روش توضیح بچه دار شدن برای کودکان,نحوه توضیح بچه دار شدن برای کودکان,نحوه توضیح بچه دار شدن برای کودکان,بچه دار شدن,بچه دار,

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥