مقابله با کم‌کاری تیروئید Hypothyroidism

مقابله با کم‌کاری تیروئید Hypothyroidism

چند روش ساده برای مقابله با کم‌کاری تیروئید
few modal goiter
برای کم کاری تیروئید چه باید کرد
کم کاری تیروئید یک اختلال شایع است. در کم کاری تیروئید ، غده تیروئید شما به اندازه کافی هورمون تیروئید را تولید نمی کند. غده تیروئید در بخش جلو و پایین گردن واقع شده است. هورمون های منتشر شده توسط غده تیروئید از طریق جریان خون شما حرکت می کنند و تقریباً در هر قسمت از بدن از قلب و مغز تا عضلات و پوست شما تأثیر می گذارد.
Here are some simple ways to deal with hypothyroidism
What to do about hypothyroidism
Hypothyroidism is a common disorder. In hypothyroidism, your thyroid gland does not produce enough thyroid hormone. The thyroid gland is located in the front and bottom of the neck. Hormones released by the thyroid gland travel through your bloodstream and affect almost every part of your body, from your heart and brain to your muscles and skin.

 

چند روش ساده برای مقابله با کم‌کاری تیروئید

عکس مطلب چند روش ساده برای مقابله با کم‌کاری تیروئید
چند روش ساده برای مقابله با کم‌کاری تیروئید

"پیشنهاد ویژه فان طب"
خرید انواع لمینت دندان
لمینت دندان
تبلیغ در فان طب
تبلیغ
تبلیغات در فان طب
تبلیغ

توضیحات کامل مطلب چند روش ساده برای مقابله با کم‌کاری تیروئید

درمان قطعی کم کاری تیروئید 

درمان کم کاری تیروئید مصرف روزانه داروهای جایگزین هورمون تیروئید است. البته داروها اغلب با عوارض جانبی همراه هستند و فراموش کردن قرص ممکن است منجر به علائم بیشتر شود. در بعضی موارد ، داروهای طبیعی ممکن است عوارض جانبی کمتری داشته باشند و در سبک زندگی کلی شما مناسب تر باشند.

هدف از داروهای طبیعی یا داروهای جایگزین رفع علت اصلی مشکل تیروئید است. مشکلات تیروئید بعضی اوقات در نتیجه موارد زیر شروع می شود:

رژیم غذایی ضعیف

استرس

مفقود شدن مواد مغذی در بدن شما

برای کم کاری تیروئید چه بخوریم:

برای کم کاری تیروئید چه باید کرد, برای کم کاری تیروئید چی بخوریم

برای تیروئید کم کار چی بخوریم

پنج راه حل طبیعی زیر را به عنوان مکمل یا گزینه جایگزین برای برنامه درمانی خود در نظر بگیرید.

سلنیوم :

سلنیوم عنصری است که در متابولیسم هورمون تیروئید نقش دارد. بسیاری از غذاها حاوی سلنیوم هستند ، از جمله:

– ماهی تن

– بوقلمون

– آجیل برزیلی

– گوشت گاو

تیروئیدیت هاشیموتو ، حمله سیستم ایمنی به تیروئید ، اغلب باعث کاهش میزان سلنیوم بدن می شود. با افزودن این عنصر کمکی ، به تعادل سطح تیروکسین یا T4 در برخی از افراد کمک می کند.

مهم است که با پزشک خود صحبت کنید که سلنیوم چه مقدار برای شما مناسب است زیرا هر فرد متفاوت است.

رژیم بدون قند

قند و غذاهای فرآوری شده می توانند منجر به افزایش التهاب در بدن شوند. التهاب می تواند تبدیل T4 به تریودوتیرونین یا T3 هورمون تیروئید دیگری را کند، کند. این می تواند علائم و بیماری تیروئید را بدتر کند.

همچنین ، شکر فقط در کوتاه مدت سطح انرژی شما را تقویت می کند ،حذف آن از رژیم غذایی شما ممکن است به تنظیم سطح انرژی شما کمک کند. علاوه بر این ، حذف رژیم غذایی شما ممکن است به سطح استرس و پوست شما کمک کند.

اتخاذ یک رژیم غذایی بدون قند کار ساده ای نیست ، اما ممکن است برای سلامتی تیروئید مفید باشد.

بیشتر بخوانید : غده تیروئید

ویتامین B

مصرف برخی مکمل های ویتامین می تواند در سلامت تیروئید شما تأثیر بگذارد. کمبود هورمون تیروئید می تواند بر میزان ویتامین B-12 بدن شما تأثیر بگذارد. مصرف مکمل ویتامین B-12 ممکن است در ترمیم برخی از آسیب های کم کاری تیروئید ایجاد شده به شما کمک کند.

ویتامین B-12 می تواند در رفع خستگی ناشی از بیماری تیروئید کمک کند. این بیماری همچنین بر میزان ویتامین B-1 شما تأثیر می گذارد. شما می توانید با غذاهای زیر ویتامین های گروه B بیشتری به رژیم غذایی خود اضافه کنید:

– نخود و لوبیا

– مارچوبه

– دانه کنجد

– ماهی تن

– پنیر

– شیر

– تخم مرغ

ویتامین B-12 معمولاً برای افراد سالم در مقادیر توصیه شده بی خطر است. با پزشک خود صحبت کنید که ویتامین B-12 چه مقدار برای شما مناسب است.

پروبیوتیک

تحرک دستگاه گوارش (GI) تغییر یافته معمولاً با کم کاری تیروئید مشاهده می شود و باعث رشد زیاد باکتری روده (SIBO) و در نهایت منجر به علائم مزمن دستگاه گوارش مانند اسهال می شود. مکمل های پروبیوتیک حاوی باکتری های مفیدی هستند که می توانند به سلامت معده و روده شما کمک کنند.

علاوه بر فرم های مکمل ، مواد غذایی و نوشیدنی های تخمیر شده مانند کفیر ، برخی پنیرها و ماست حاوی پروبیوتیک های مفید هستند.

با این حال ، سازمان غذا و دارو استفاده از پروبیوتیک ها را برای پیشگیری یا درمان هر بیماری تایید نکرده است. با پزشک خود صحبت کنید تا ببینید آیا این مکمل ها به شما کمک می کنند یا خیر.

رژیم غذایی فاقد گلوتن

براساس بنیاد ملی آگاهی سلیاک ، تعداد قابل توجهی از مبتلایان به بیماری تیروئید نیز مبتلا به سلیاک هستند. بیماری سلیاک نوعی اختلال گوارشی است که در آن گلوتن باعث ایجاد پاسخ ایمنی در روده های کوچک می شود. در حال حاضر تحقیقاتی از رژیم بدون گلوتن برای درمان بیماری تیروئید پشتیبانی نمی کنند.

با این حال ، بسیاری از افراد مبتلا به تیروئیدیت هاشیموتو و کم کاری تیروئید بعد از حذف گندم و سایر غذاهای حاوی گلوتن از رژیم غذایی خود احساس بهتری می کنند.

گردآوری:بخش سلامت بیتوته

برچسب و تگ های مطلب چند روش ساده برای مقابله با کم‌کاری تیروئید:

چند روش ساده برای مقابله با کم‌کاری تیروئید, برای کم کاری تیروئید چه باید کرد, برای کم کاری تیروئید چی بخوریم, برای کم کاری تیروئید چکار کنیم, برای کم کاری تیروئید چه کنیم, برای تیروئید کم کار چی بخوریم, برای کم کاری تیروئید چی خوبه, درمان قطعی کم کاری تیروئید, درمان کم کاری تیروئید, درمان تیروئید کم کار, برای کم کاری تیروئید چه بخوریم
,

مطالب و محصولات مشابه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥