طرز تهیه حلوای انگشت پیچ finger preparation

انگشت پیچ همدان, دستور پخت حلوا انگشت پیچ, انگشت پیچ همدانی ,دستور تهیه انگشت پیچ; شیرینی سنتی و سوغات همدان,finger preparation recipe,

دستور تهیه انگشت پیچ; شیرینی سنتی و سوغات همدان
finger preparation recipe
انگشت پیچ شیرینی سنتی و سوغات همدان است که طعمی شبیه گز دارد و غلظت آن شبیه عسل است. گز انگشت پیچ قدمتی 130 ساله دارد و اگر طعم گز را دوست دارید حتما از طعم انگشت پیچ هم خوشتان خواهد آمد.
Screw finger preparation recipe; Traditional sweets and souvenirs of Hamedan
Pich finger is a traditional sweet and souvenir of Hamedan that has a taste similar to turmeric and its concentration is similar to honey. Screw finger turmeric is 130 years old and if you like the taste of turmeric, you will definitely like the taste of screw finger.

 

دستور تهیه انگشت پیچ; شیرینی سنتی و سوغات همدان

عکس مطلب دستور تهیه انگشت پیچ; شیرینی سنتی و سوغات همدان

"پیشنهاد ویژه فان طب"
خرید انواع لمینت دندان
لمینت دندان
تبلیغ در فان طب
تبلیغ
تبلیغات در فان طب
تبلیغ
دستور تهیه انگشت پیچ; شیرینی سنتی و سوغات همدان,عکس دستور تهیه انگشت پیچ; شیرینی سنتی و سوغات همدان,سئو دستور تهیه انگشت پیچ; شیرینی سنتی و سوغات همدان,مقاله دستور تهیه انگشت پیچ; شیرینی سنتی و سوغات همدان,

توضیحات کامل مطلب دستور تهیه انگشت پیچ; شیرینی سنتی و سوغات همدان

انگشت پیچ همدان, دستور پخت حلوا انگشت پیچ, انگشت پیچ همدانی

گز انگشت پیچ

طرز تهیه حلوای انگشت پیچ

انگشت پیچ شیرینی سنتی و سوغات همدان است که طعمی شبیه گز دارد و غلظت آن شبیه عسل است. گز انگشت پیچ قدمتی 130 ساله دارد و اگر طعم گز را دوست دارید حتما از طعم انگشت پیچ هم خوشتان خواهد آمد.

انگشت پیچ ، شیرینی سنتی و سوغات همدان است که حالتی مایع و غلیظ مثل عسل دارد ، علت نام گذاری انگشت پیچ هم به دلیل همین بافت غلیظش است که میتوانید در آن انگشت بزنید و دور انگشتتان میپیچد.

انگشت پیچ را به نام گز انگشت پیچ هم می شناسند. طعمی شبیه به گز دارد ولی حالت روان داشته و بدون مغز است ، اگر طعم گز را دوست دارید مسلما از انگشت پیچ هم خوشتان خواهد آمد.

انگشت پیچ یا عسل سفید را قنادی ها معمولا از ترکیب سفیده تخم مرغ ، گزانگبین ، شکر و آب تهیه می کنند و آن قدر هم میزنند تا ظاهری سفت و حالتی مانند عسل به خود بگیرد.

انگشت پیچ همدانی از ترکیب سفیده تخم مرغ هم زده با شربت غلیظ تهیه می شود. طرز تهیه انگشت پیچ بسیار ساده است ولی نیاز به صبر و زمان و هم زدن زیاد دارد.

برای طعم دار گردن انگشت پیچ می توانید علاوه بر گلاب از اسانس هل یا دارچین استفاده کنید. قدمت انگشت پیچ به 100 – 130 سال قبل باز میگردد و یکی از سوغاتی های پرطرفدار شهر همدان محسوب می شود. طرز تهیه انگشت پیچ در خانه کار ساده ای است و شما با مطالعه آموزشی که در ادامه مقاله برای شما گذاشته ایم با کمی صبر و زمان گذاشتن میتوانید این شیرینی خوشمزه و پرطرفدار به خصوص بین کودکان را تهیه کنید.

این سوغات معروف همدان بیشتر در ماه رمضان مورد استفاده قرار می گیرد.

طرز تهیه حلوای انگشت پیچ, انگشت پیچ, حلوای انگشت پیچ

انگشت پیچ سوغات همدان

انگشت پیچ همدانی

مواد لازم انگشت پیچ همدانی 

شکر  ۱ کیلوگرم
سفیده تخم مرغ  ۳ عدد
جوهر لیمو   ۱/۸ قاشق چایخوری
گلاب ۲-۳ قاشق غذاخوری
آب  به میزان لازم
انگشت پیچ همدان, دستور پخت حلوا انگشت پیچ, انگشت پیچ همدانی

طرز تهیه انگشت پیچ

طرز تهیه انگشت پیچ همدانی

شکر را در قابلمه ریخته و رویش آب اضافه کنید تا به اندازه 1 بند انگشت بالاتر از شکر قرار بگیرد.

قابلمه را روی حرات متوسط قرار بدهید و اجازه دهید شکر در آب حل شود و بجوشد تا شربت قوام بیاید و کاملا حالت کشدار پیدا کند.

برای تست غلظت شربت با قاشق شربت را به آرامی از بالا بریزید ، در صورتی که شربت به صورت خط ممتد داخل قابلمه ریخت یعنی به غلظت لازم رسیده است.

جوهر لیمو را به شربت اضافه کنید و هم بزنید و اجازه دهید شربت به حدی خنک شود که باعث پخته شدن سفیده تخم مرغ نشود.

حلوای انگشت پیچ, طرز تهیه انگشت پیچ همدان, شیرینی انگشت پیچ

گز انگشت پیچ

سفیده تخم مرغ را با همزن برقی بزنید تا پف کند و فرم بگیرد سپس به شربت اضافه کرده و هم بزنید تا مواد کاملا یکدست ، سفید و کشدار شود و به غلظت عسل برسد.

گلاب را اضافه کرده مخلوط نمایید.

در صورت تمایل می توانید از اسانس هل یا پودر دارچین برای طعم در کردن انگشت پیچ استفاده کنید.

برای تزئین روی انگشت پیچ می تواند از انواع مغز ها و پودر دارچین استفاده کنید.

از آنجا که انگشت پیچ بیشتر از شکر تهیه شده بهتر است هیچ مغزی به آن اضافه نکنید که نیازی به جویدن نداشته باشد و لای دندان ها نرود.

انگشت پیچ را در شیشه در بسته در یخچال نگهداری نمایید.

منبع : بیتوته

برچسب و تگ های مطلب دستور تهیه انگشت پیچ; شیرینی سنتی و سوغات همدان:

دستور تهیه انگشت پیچ; شیرینی سنتی و سوغات همدان, انگشت پیچ همدان, دستور پخت حلوا انگشت پیچ, انگشت پیچ همدانی, طرز تهیه حلوا انگشت پیچ, گز انگشت پیچ, طرز تهیه حلوای انگشت پیچ, انگشت پیچ, حلوای انگشت پیچ, طرز تهیه انگشت پیچ همدان, شیرینی انگشت پیچ
,طرز تهیه حلوای انگشت پیچ,انگشت پیچ,حلوای انگشت پیچ,طرز تهیه انگشت پیچ همدان,شیرنی انگشت پیچ,انگشت پیچ همدان,دستور پخت حلوا انگشت پیچ , انگشت پیچ همدانی , طرز تهیه حلوا انگشت پیچ , گز انگشت پیچ , ,انگشت پیچ همدان, دستور پخت حلوا انگشت پیچ, انگشت پیچ همدانی ,دستور تهیه انگشت پیچ; شیرینی سنتی و سوغات همدان,finger preparation recipe,

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥