تور گرجستان ، بهشت جهان georgia

تور گرجستان ، بهشت جهان georgia

تور گرجستان ، بهشت جهان
georgia european balcony
کشور گرجستان در مرز بین آسیا و اروپا واقع شده و از قدیم نقش بسیار مهمی در ارتباط بین این دو قاره داشته است و همیشه مورد توجه و مقصد بسیاری از مسافران با اهداف مختلف تجاری و گردشگری بوده است. این کشور با طبیعت بی نظیر و آب و هوای دلپذیر و جاذبه های دیدنی فراوان و مردم خونگرم و مهربان با سنتهای جالب از دیر باز میزبان مردم مختلف از سراسر جهان و از جمله ایران بوده اند.
Georgia tour, paradise of the world
Georgia is located on the border between Asia and Europe and has long played a very important role in the relationship between the two continents and has always been the destination of many travelers for various business and tourism purposes. This country with its unique nature, pleasant climate, many attractions, warm-hearted and kind people with interesting traditions has long hosted people from all over the world, including Iran.

 

سفر به بالکن اروپا با تور گرجستان

عکس مطلب سفر به بالکن اروپا با تور گرجستان
سفر به بالکن اروپا با تور گرجستان

توضیحات کامل مطلب سفر به بالکن اروپا با تور گرجستان

کشور گرجستان, تور زمینی گرجستان, جاهای دیدنی گرجستان"تبلیغات ویژه فان طب"

تور گرجستان، یکی از بهترین، خاطره انگیز ترین و به صرفه ترین مورد ها برای سفر است

تور گرجستان ، بهشت جهان 

کشور گرجستان در مرز بین آسیا و اروپا واقع شده و از قدیم نقش بسیار مهمی در ارتباط بین این دو قاره داشته است و همیشه مورد توجه و مقصد بسیاری از مسافران با اهداف مختلف تجاری و گردشگری بوده است. این کشور با طبیعت بی نظیر و آب و هوای دلپذیر و جاذبه های دیدنی فراوان و مردم خونگرم و مهربان با سنتهای جالب از دیر باز میزبان مردم مختلف از سراسر جهان و از جمله ایران بوده اند.

گرجستان بالکن اروپا

دیدنی های گرجستان, تورهای گرجستان, تور گرجستان

زیبایی های بینظیر کشور گرجستان موجب لقب گرفتن بالکن اروپا شده است

گرجستان یک کشور منحصر به فرد اروپایی است که به طور همزمان ویژگی ها و سنت ها و فرهنگ های هر دو قاره آسیا و اروپا را دارا می باشد. این کشور همچنین از نظر موقعیت جغرافیایی پلی رابط میان کشور های مهم دنیا است. از همه مهمتر به خاطر فرهنگ و تاریخ غنی و پر بارش از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

به همین علت مردم به کشور خود لقب بالکن اروپا داده اند. بالکن زیباترین و جذاب ترین قسمت هر خانه ای است و دادن چنین عنوانی به این کشور شایسته و در خور آن بوده است چرا که این کشور دارای جاذبه های طبیعی و تاریخی بسیار زیادی است.

این کشور تقریبا تمام عناصر جذاب و دیدنی را برای هر نوع سلیقه ای در خود جای داده است. طبیعت خارق العاده اش با منظره های زیبای کوهستانی و قله های پوشیده از برف و مه که فضای بسیار رمانتیک و چشم نواز به آنها داده است. دشت های سر سبز پوشیده با گل های رنگارنگ که در هر ماهی از فصل شاهد رویش گلهای مخصوص به خود است و هر ماه این دشت با رنگ زیبایی رنگ آمیزی می شود. تپه ها و کوهپایه هایی پوشیده از درختان جنگلی که از دور مانند فرش سبز یکدستی جلوه می کند و وقتی این جنگل ها با مه پوشیده می شود زیبایی اش چند برابر می شود.

در دل این کوه ها و جنگل ها شاهد آثار تاریخی زیبایی از بنای کلیساها و عبادتگاه ها هستیم که مانند نگین انگشتری این مناظر را تزئین می کند و همگی در ترکیب با یکدیگر منظره ای وصف نشدنی را خلق می کنند.

اطلاعات کلی در مورد گرجستان

قبل از اینکه تصمیم بگیرید به این کشور زیبا سفر کنید بهتر است کمی در مورد آن بیشتر بدانید و اینکه از نظر جغرافیایی و مردم شناسی دقیقا چه ویژگی هایی دارد.

پایتخت این کشور شهر تاریخی تفلیس است. این کشور از شمال با کشور روسیه و از جنوب با ارمنستان هم مرز است، از شرق با جمهوری آذربایجان و از جنوب غربی با ترکیه مرز مشترک دارد. از غرب نیز با دریای زیبای سیاه هم مرز است.

آب و هوای این کشور بر خلاف وسعت کمی که دارد بسیار متنوع است به طوری که در طول سال به طور همزمان شاهد وجود محصولات چهار فصل می باشیم و همیشه امکان مسافرت در بخش های مختلف این کشور با تنوع آب و هوایی برای مسافران وجود دارد.

بخش هایی از این کشور تحت اشغال روسیه است و امکان سفر به آن مناطق وجود ندارد. این مناطق اشغالی شامل آبخازیا و آجاریا می باشد.

این کشور محل زندگی اقوام و مردم مختلف با دین و مذهب و زبان های متفاوت و فرهنگ و آداب و رسوم گوناگون است که همه آن ها با آزادی و صلح و آرامش در کنار گرجی ها که قسمت اعظم جمعیت گرجستان را تشکیل می دهد زندگی می کنند.

مهمترین این اقوام آذری ها، ارمنی ها، روس ها، ترک ها و کرد ها هستند. اگر چه بیشترین درصد این کشور دارای دین مسیحیت هستند اما شاهد مساجد و عبادت گاههای یهودیان در کنار کلیسا ها نیز هستیم.

زبان رسمی این کشور گرجی است و البته بیش از 90 درصد مردم به زبان روسی نیز تکلم می کنند. الفبا و خط نوشتاری آن ها نیز گرجی و از چپ به راست است. جالب است بدانید که این کشور جزو تنها 14 کشوری است که برای خود خط و الفبای جداگانه دارد.

مناطق جذاب و دیدنی در تور گرجستان

سواحل زیبای گرجستان

تورهای گرجستان, تور گرجستان, تور گرجستان بهشت جهان

غرب گرجستان مرز آبی دریای سیاه است که تور گرجستان آن جا را نیز شامل می شود

این کشور دارای سواحل بسیار زیبایی است که در فصول گرم تابستان و بهار میزبان گردشگران زیادی از سراسر دنیاست.

علاوه بر سواحل کنار دریای سیاه مانند شهر زیبای باتومی و شهر های مجاور آن تقریبا در تمامی نقاط گرجستان دریاچه هایی با آب های تمیز و شیرین وجود دارد که امکان تفریح هایی مانند شنا و قایق سواری را برای بازدید کنندگان فراهم می کند. از دریاچه های معروف در شهر تفلیس می توان دریاچه تبیلیسی، دریاچه لاکپشت ها و دریاچه لیسی را نام برد.

جاذبه های کوهستانی

 مناطق جذاب و دیدنی گرجستان, مراکز خرید گرجستان, گرجستان

قله هایی با ارتفاع بیش از 5 هزارمتر، یکی از زیباترین قسمت های تور گرجستان هستند

این کشور با مناطق کوهستانی فوق العاده اش در همه فصول سال  داری جاذبه ها و امکانات تفریحی زیادی برای علاقمندان است.

قله زیبای قازبگی با ارتفاع بیش از 5000 متر همه ساله پذیرای کوهنوردان از مناطق مختلف است. در پایین این قله برای مسافران رستوران ها و هتل های فراوانی با قیمت های مناسب تعبیه شده است. همچنین با وجود راهنما های بومی شما با اطمینان بیشتری میتوانید از تفریح تان لذت ببرید.

دیدنی های گرجستان, تورهای گرجستان, تور گرجستان

مناطق کوهستانی باعث ایجاد تفریح های خاص کوهستانی در تور گرجستان شده است

مناطق کوهستانی پوشیده از برف باکوریانی و گودااوری با پیست های اسکی و تله کابین ها، هتل ها و رستوران های فراوان با انواع غذاهای سنتی و بین المللی پذیرای علاقمندان به ورزش اسکی است.

در منطقه گودااوری شما امکان تفریح و پرش با چتر را نیز خواهید داشت. همچنین با وجود رود خانه پر آبی که از وسط این منطقه عبور می کند امکان تفریح با قایق های کایاک نیز فراهم است.

شهر های مهم و دیدنی در تور گرجستان

گرجستان دارای شهر های تاریخی و دیدنی زیادی است که مهمترین آن ها تفلیس، کوتایسی، متسختا ( پایتخت سابق گرجستان)، تلاوی(مرکز استان زیبای کاختی) ، شهر زیبا و افسانه ای سیغناغی، شهر ساحلی زیبای باتومی و … می باشد. همه این شهر های علاوه بر ویژگی های معماری و تاریخی منحصر به فر خود دارای طبیعت جذابی هستند.

غذاهای معروف که می توانید در تور گرجستان امتحان کنید

کشور گرجستان, تور زمینی گرجستان, جاهای دیدنی گرجستان

شما می توانید در تور گرجستان از غذاهای سنتی این کشور نیز استفاده کنید

همواره سفر به یک مکان تازه بدون چشیدن غذاهای بومی و سنتی آن منطقه ناتمام است. گرجستان کشوری است که از این لحاظ بسیار متنوع است. در هر نقطه از این کشور شما شاهد غذاهای بومی و بسیار لذیذ آن منطقه خواهید بود.

اما غذاهای معروفی که در سراسر گرجستان با تفاوت جزیی طبخ می شود و تقریبا هر کسی به آن جا سفر کرده طعم آن را امتحان کرده خاچاپوری و خینگالی است. انواع کباب های خوش طعم با گوشت های گوساله و گوسفندی و خوک نیز تقریبا در همه رستوران ها سرو می شود. اما نگران این موضوع نیز نباشید چون این منطقه به فکر مسلمانان نیز بوده است و شما شاهد رستوران های فراوانی که غذای حلال عرضه می کنند نیز خواهید بود.

این غذاها به همراه نوشیدنی های بی نظیر گرجستان بسیار طعم و خاطره به یاد ماندنی برایتان باقی خواهد گذاشت.

در بیشتر رستوران ها موسیقی زنده به همراه رقص سنتی گرجی نیز اجرا می شود.

بازدید از مراکز خرید اصلی و بزرگ در تور گرجستان

تور زمینی گرجستان, جاهای دیدنی گرجستان, دیدنی های گرجستان

رفتن به مراکز خرید اصلی و بزرگ گرجستان، یکی از قسمت های تور گرجستان است

از آنجایی که خرید کردن و گشت و گذار در بازار ها و مراکز خرید یکی از رسوم مسافرت کردن است و ایرانیان نیز به این تفریح علاقه زیادی دارند در این بخش مهمترین مراکز خرید این کشور را معرفی می کنیم.

بیشترین مراکز خرید در شهر تفلیس واقع شده است و مهمترین آن ها مرکز خرید تبیلیسی مال، ایست پوینت می باشد. در شهر زیبای باتومی نیزاز مراکز خرید مهمی مانند باتومی پلازا، باتومی مال و بابیلون تاور می توانید دیددن کنید.

گلچین بهترین مناطق دیدنی در تور گرجستان

 تورهای گرجستان, تور گرجستان, تور گرجستان بهشت جهان

مناطق تاریخی در گرجستان از جمله مناطق جذب کننده گردشگر و تور گرجستان است

گرجستان و در قلب آن تفلیس مملو از آثار تاریخی و دیدنی است که نمی توان تمام آن ها را نام ببریم  و تنها به معروف ترین آن ها اشاره می کنیم:

قلعه تاریخی نارین قلعه با برج و باروی تاریخی در جنوب شهر تفلیس، کلیسای جامع سامبا، باغ بوتانیکال یا گیاه شناسی، خیابان های تاریخی روستائلی، اغماشنبلی با معماری های دیدنی و جذاب و پوشیده از سنگفرش، بافت تاریخی تفلیس قدیم با کوچه های معروف و قدیمی و سنگ فرش شده مانند شادرنی، محله حمام گوگردی با روایت های تاریخی و بسیار جذاب و… تمامی این اماکن زیبا و دیدنی با رستوران ها و کافه های بیشمارش که موسیقی زنده و رقص سنتی اجرا می کنند پذیرای گردشگران با ذوق و سلیقه هستند تا لحظاتی به یاد ماندنی را برایشان ثبت کنند.

از مکان های دیدنی شهر باتومی نیز می توان به پارک آکوا اشاره کرد.

شهر های برجومی و مناطق زیبای گوداوری  با چشمه های آب های معدنی فراوان و قسمت های کوهستانی شرقی و شمالی گرجستان مانند منطقه توریستی معروف توشتی پارک های ملی و جنگلی در همه فصول سال زیبایی های مخصوص به خود را دارند.

فرودگاه های بین المللی گرجستان

گرجستان دارای چند فرودگاه بین المللی در شهر های تفلیس و باتومی و کوتایسی است.

فرودگاه بین المللی تفلیس در شرق آن واقع شده و با شهر حدود بیست کیلومتر فاصله دارد.

شرایط و مدارک لازم در تور گرجستان

مسافرت به گرجستان نیازی به ویزا ندارد و شما تنها با پاسپورت و به همراه داشتن مدارکی مانند رزرو هتل و بلیط رفت و برگشت می توانید به این کشور سفر کنید. مدت اقامت در این کشور بدون ویزا حداکثر 45 روز است.

اما در ایام کرونا مشروط بر اینکه شما دو دوز واکسن را دریافت کرده باشید و مدارک لازم را به همراه داشته باشید مجاز به مسافرت به این کشور هستید.

هتل های گرجستان

هتل های مجلل و لوکس بیلتمور و رادیسون از مهمترین هتل های شهر تفلیس است اما قیمت آن ها نسبتا بالاست ولی هتل ها و مهمان سراهای فراوانی با قیمت های مناسب نیز به وفور در این شهر وجود دارند.

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

برچسب و تگ های مطلب سفر به بالکن اروپا با تور گرجستان:

کشور گرجستان, تور زمینی گرجستان, جاهای دیدنی گرجستان, دیدنی های گرجستان, تورهای گرجستان, تور گرجستان, تور گرجستان بهشت جهان, مناطق جذاب و دیدنی گرجستان, مراکز خرید گرجستان, گرجستان
,

مطالب و محصولات مشابه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥