۷ عادتی منفی که سلامت واژن تحت تاثیر قرار می دهد

کارهایی که روی سلامت واژن اثر منفی دارند

7 عادتی که بر سلامت واژن شما تاثیر منفی می گذارد, موهای ناحیه تناسلی, برای سلامت واژن چه کنیم, راه های مراقبت از رحم و تخمدان, مراقبت از واژن, سلامت واژن, نشانه های واژن سالم, مراقبت از دستگاه تناسلی زنان, بهداشت مهبلی, نکات سلامت واژن, شستن مداوم واژن,سلامت واژن , نشانه های واژن سالم , مراقبت از دستگاه تناسلی زنان , بهداشت مهبلی , نکات سلامت واژن , شستن مداوم واژن , موهای ناحیه تناسلی , برای سلامت واژن چه کنیم , راه های مراقبت از رحم و تخمدان , مراقبت از واژن ,واژن,

7 عادتی که بر سلامت واژن شما تاثیر منفی می گذارد
habits vaginal health
سلامت واژن به عوامل زیادی بستگی دارد که آن را تحت تأثیر قرار می دهد
نکاتی برای مراقبت از دستگاه تناسلی زنان
در بیشتر مواقع خانم ها بیشتر به ظاهر خود اهمیت می دهند و برخی از نکات بهداشتی را بیشتر از حد معمول رعایت می کنند که این مراقبت ها می تواند مراقبت های پوستی و مراقبت از اندام های خصوصی آنها باشد.
7 habits that negatively affect the health of your vagina
The health of the vagina depends on many factors that affect it
Tips for taking care of the female reproductive system
Most of the time, women care more about their appearance and observe some health tips more than usual, which can be skin care and care of their private parts.

7 عادتی که بر سلامت واژن شما تاثیر منفی می گذارد

عکس مطلب 7 عادتی که بر سلامت واژن شما تاثیر منفی می گذارد

توضیحات کامل مطلب 7 عادتی که بر سلامت واژن شما تاثیر منفی می گذارد

1. شستن مداوم واژن

قبل از هرچیزی ، ما نمی گوییم که هرگز نباید واژن خود را بشوید یا تمیز کنید، آنچه موضوع اصلی بحث ما می باشد این است که شستشوی این ناحیه با ناحیه های دیگر ( زیربغل، دست ها) فرق می کند. شستشوی مداوم با صابون می تواند منجر به تحریک پوست ناحیه واژن و بروز حساسیت در آن ناحیه شود. در عوض، شستشو با آب کافی می باشد و اگر باید از محلول تمیز کننده استفاده کنید، می توانید از محلول های بدون عطر و ضد حساسیت استفاده کنید و از استفاده از دستمال یا لیف خودداری کنید.

"پیشنهاد ویژه فان طب"
خرید انواع لمینت دندان
لمینت دندان
تبلیغ در فان طب
تبلیغ
تبلیغات در فان طب
تبلیغ

 عوض نکردن لباس باشگاه برای مدت طولانی باعث آسیب به واژن می شود

2. عوض نکردن لباس های باشگاه برای مدت طولانی

همه ما وقتی راهی باشگاه می ‌شویم و بعد از یک تمرین سخت آدرنالین بدن بالا می ‌رود، فکر می‌ کنیم که انجام این کار ضرری ندارد. عرق برای رشد بسیاری از باکتری ها از جمله مخمر است که در شرایط مرطوب رشد می کند، بنابراین به محض اینکه تمرین خود را تمام کردید، وسایل تمرینی عرق کرده خود را بردارید و در صورت امکان دوش بگیرید. قبل از انجام  کارهای خود یک لباس تازه از جمله زیر شلواری بپوشید.

استفاده مداوم از نوار بهداشتی باعث آسیب به واژن می شود

3. استفاده مداوم از نوار بهداشتی 

توجه داشته باشید که، حتی نوار بهداشتی نیز می تواند برای مناطق پایین شما دردسر ایجاد کند. اگر پایین تنه شما حساس است، پوشیدن نوار بهداشتی در طول روز می تواند آن را تحریک کند یا منجر به ساییدگی شود. اگر واقعا می خواهید استفاده از پدها را ادامه دهید، سعی کنید از پدهایی استفاده کنید که از پنبه ساخته شده اند.

4. شیو کردن (اصلاح)

به نظر می رسد که موهای ناحیه تناسلی به حفظ حفره هوایی که بین پوست نواحی زیرین ما و لباس زیر وجود دارد کمک می کند، این محفظه هوا به خشک نگه داشتن ناحیه و غیرقابل پذیرش میکروب ها و باکتری های عفونی کمک می کند. در صورت عدم وجود مو، حفره هوا وجود ندارد، که منجر به تجمع رطوبت در آنجا به دلیل تعریق می شود. بنابراین، اصلاح ممکن است بهداشتی تر به نظر برسد، اما یک گزینه ناسالم است. اگر می خواهید، می توانید آن را کوتاه کنید یا فقط نواحی خط بیکینی را اصلاح کنید.

گذاشتن تامپون برای مدت طولانی باعث آسیب واژن می شود

5. گذاشتن تامپون برای مدت طولانی

آیا تا به حال در مورد ” سندرم شوک سمی ” شنیده اید؟ این یک نوع عفونت تهدید کننده زندگی است که توسط نوعی باکتری به نام باکتری استافیلوکوکوس اورئوس (استاف) ایجاد می شود. با این حال، گاهی اوقات می تواند به دلیل سموم ترشح شده توسط نوع دیگری از باکتری ها به نام باکتری استرپتوکوک گروه A (استرپتوکوک) باشد. یکی از دلایل اصلی سندرم شوک سمی ، گذاشتن تامپون برای مدت طولانی تر از مدت زمان توصیه شده است. بنابراین، حتی اگر کاملا پر به نظر نمی رسد، سعی کنید تا آنجا که می توانید آن را تغییر دهید.

6. داشتن یک رژیم غذایی نامناسب

داشتن یک رژیم غذایی نامناسب نه تنها به طور کلی برای سلامت شما مضر است، بلکه شما را در معرض خطر عفونت ها و بیماری ها قرار می دهد. به عنوان مثال اگر رژیم غذایی حاوی قند بالا را مصرف کنید، می تواند باعث رشد بیش از حد باکتری های مسئول ایجاد عفونت های قارچی شود و اگر شما بیش از حد غذاهای تند بخورید، می تواند (PH) طبیعی واژن شما را تغییر دهد که باعث ایجاد بوی متفاوت در ناحیه بیکینی (واژن) شما می شود.

7. استفاده از پد روزانه برای تخلیه

ترشحات واژنی که تجربه می کنید یک روش طبیعی است که توسط آن واژن شما خود را تمیز می کنند. برخی از ما کاملا از این موضوع آگاه هستیم و برای جلوگیری از احساس ناراحتی هنگام ترشح، به پد بهداشتی متوسل می ‌شویم. با این حال، این کار عاقلانه ای نیست، پوشیدن پد روزانه برای مدت طولانی می تواند واژن شما را تحریک کند، بنابراین در صورتی که ترشح دارید از آن استفاده نکنید. اگر ترشحات بدبو را تجربه می کنید یا به مقدار بیش از حد معمول آن را تجربه می کنید، با پزشک مشورت کنید.

منبع : بیتوته

برچسب و تگ های مطلب 7 عادتی که بر سلامت واژن شما تاثیر منفی می گذارد:

***

مطالب و محصولات مشابه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥