تاثیر مصرف اسید فولیک برای مقابله با ریزش مو

تاثیر مصرف اسید فولیک برای مقابله با ریزش مو

آیا مصرف اسید فولیک می تواند از ریزش مو جلوگیری کند؟
hair folic acid
طرز مصرف فولیک اسید برای مو
مصرف فولیک اسید برای رشد مو چه تاثیری دارد؟
فولیک اسید، با تقویت تولید گلبولهای قرمز خون به تغذیه و اکسیژن رسانی بهتر به فولیکول مو کمک کرده و باعث حفظ سلامت و رشد بیشتر موها می شود.
Can taking folic acid prevent hair loss?
How to use folic acid for hair
What is the effect of taking folic acid for hair growth?
Folic acid, by strengthening the production of red blood cells, helps to provide better nutrition and oxygenation to the hair follicle and helps maintain the health and growth of hair.

 

آیا مصرف اسید فولیک می تواند از ریزش مو جلوگیری کند

عکس مطلب آیا مصرف اسید فولیک می تواند از ریزش مو جلوگیری کند"تبلیغات ویژه فان طب"
آیا مصرف اسید فولیک می تواند از ریزش مو جلوگیری کند,عکس آیا مصرف اسید فولیک می تواند از ریزش مو جلوگیری کند,سئو آیا مصرف اسید فولیک می تواند از ریزش مو جلوگیری کند,مقاله آیا مصرف اسید فولیک می تواند از ریزش مو جلوگیری کند,

توضیحات کامل مطلب آیا مصرف اسید فولیک می تواند از ریزش مو جلوگیری کند

فولیک اسید یا فولات یکی از مواد مغذی مورد نیاز برای رشد بهتر موها است که علاوه بر تقویت موها به تولید گلبولهای قرمز خون و سلول های بدن کمک کرده و برای رشد و سلامت مو و ناخن ضروری است.

از جمله مزایای فولیک اسید برای موها میتوان به افزایش تراکم موها، درخشندگی موها و پیشگیری از خاکستری شدن موها اشاره کرد.

فولیک اسید چیست؟

فولیک اسید شکل مصنوعی یا سنتتیک ،  ویتامین  B9 یا فولات است و عملکردی مشابه با آن دارد. این ویتامین را میتوانید با مصرف مکمل ها ، مولتی ویتامین ها ، حبوبات و سبزیجات برگدار تیره بدست بیاورید.

رشد بهتر موها با اسید فولیک, علائم کمبود اسید فولیک مو, فولیک اسید برای مو

منابع غذایی فولیک اسید

فواید فولیک اسید برای مو

فولات در تولید گلبولهای قرمز نقش مهمی دارد ، تولید به اندازه گلبولهای قرمز خون برای رساندن اکسیژن و مواد مغذی به سلولهای در حال تقسیم اهمیت زیادی دارد.

مصرف روزانه 400 میکروگرم فولیک اسید میتواند فواید بسیار زیادی برای تارهای مو داشته باشد از جمله .

بهبود رشد مو : فولیک اسید به کراتینه شدن موها هنگام رشد و در نتیجه داشتن موهایی صاف کمک می کند. فولات به سوخت و ساز مواد غذایی و جذب بهتر آن  ها در بدن کمک میکند بنابراین فولیکولهای مو میتواند مواد مغذی مورد نیازشان را بهتر جذب کنند و موهایی با ساقه های قوی تر و صاف تر تولید کنند.

پیشگیری از خاکستری رشدن موها : فولیک اسید میتوانید به ثبات و پایداری گلبولهای قرمز غنی از اکسیژن کمک کند  کمبود فولیک اسید در بدن منجر به بیماری ای به نام کم خونی مگالوبلاستیک می شود که در این بیماری تولید گلبولهای قرمز خون به صورت غیر طبیعی افزایش پیدا می کند و باعث تغییر رنگدانه موها می شود.

پیشگیری از ریزش مو : کمبود فولیک اسید در بدن باعث می شود ، بدن این مقادیر محدود را به اندام های حیاتی  تر برسد و موها دچار کمبود شده و بریزند.

افزایش تراکم مو : کمبود فولات باعث کم شدن تکثیر سلولی در فولیکول مو شده و در نتیجه  منجر به کم پشت شدن موها می شود. از آنجا که اسید فولیک به تقسیم سلولی سرعت می بخشد میتوند به تقویت رشد مو کمک کند.

تحقیقات علمی نشان داده اند که این ویتامین باعث افزایش رشد سلولهای سالم می شود بنابراین محرک بسیار مناسبی برای رشد طبیعی موها خواهد بود البته سطح فولات در افراد مبتلا به طاسی منطقه ای یا آلوپسی آره آتا ، کم است.

افزایش درخشندگی موها : مقدار متعادل فولات در بدن  باعث می شود به طور متناسب  در تمام بدن تقسیم شده و در نتیجه موها ظاهری زیباتر و درخشان تر داشته باشند.

فواید فولیک اسید برای مو, تاثیر فولیک اسید در درمان ریزش مو, اسید فولیک برای مو

تاثیر فولیک اسید برای سلامت موها

روش مصرف فولیک اسید برای مو

در صورتی که شاهد خاکستری شدن موها هستید می توانید مصرف مکمل فولیک اسید را به روتین روزانه خود اضافه کنید.

بهترین روش برای تامین فولیک اسید یا ویتامین B9 برای بدن مصرف مواد غذایی سرشار از ویتامین B9 است از جمله :

کلم بروکلی

میوه ها به خصوص مرکبات

فلفل دلمه

لوبیا سبز

فلفل قرمز

اسفناج

سبزیجات با برگ تیره

حبوبات به خصوص نخود

تخم مرغ

آجیل ها

غلات کامل

گوشت

البته باید توجه داشته باشید که جایگزین کردن مکمل ها و مواد غذایی غنی شده هیچگاه نتیجه دلخواهتان را به اندازه مصرف منابع غذایی طبیعی به دنبال ندارد.

فولیک اسید جزو ویتامین های محلول در آب است و بنابراین باید به صورت روزانه مصرف شود ، شما میتوانید این مقدار را با مصرف ویتامین ب کمپلکس ، ویتامین های  دوران باردرای و شیردهی یا شربت های مولتی ویتامین تامین کنید.

خواص فولیک اسید برای مو, مزایای فولیک اسید برای موها, رشد بهتر موها با اسید فولیک

کمبود مو از علایم کمبود فولیک اسید

علایم کمبود شدید فولیک اسید

کمبود شدید فولیک اسید میتواند منجر به بیماری کم خونی ناشی از کمبود فولیک اسید یا کم خونی مگالوبلاستی شود که علایم آن عبارتند از :

– سردرد

– تحریک پذیری

– رنگ پریدگی پوست

– تغییر رنگ موها و ناخن ها

– خستگی شدید

– احساس درد در دهان

– کم پشت شدن موها

عوارض زیاده روی در مصرف فولیک اسید

در حالی که مصرف مکمل فولیک اسید برای افرادی که دچار کمبود این ویتامین هستند ضروری است و میتواند با مصرف مکمل نیاز روزانه 400 میکروگرم را برطرف نمود ولی مصرف مقدار بیشتر از آن تضمین کننده رشد سریعتر موها نیست.

همانطور که کمبود فولیک اسید میتواند برای سلامتی مضر باشد ، زیاده روی در مصرف آن هم میتواند با عوارضی همراه باشد از جمله :

سردرد

راش پوستی

حالت تهوع

منبع : بیتوته

برچسب و تگ های مطلب آیا مصرف اسید فولیک می تواند از ریزش مو جلوگیری کند:

آیا مصرف اسید فولیک می تواند از ریزش مو جلوگیری کند, قرص فولیک اسید برای ریزش مو, خواص فولیک اسید برای مو, مزایای فولیک اسید برای موها, رشد بهتر موها با اسید فولیک, علائم کمبود اسید فولیک مو, فولیک اسید برای مو, فواید فولیک اسید برای مو, تاثیر فولیک اسید در درمان ریزش مو, اسید فولیک برای مو, طرز مصرف فولیک اسید برای مو ,فولیک اسید برای مو , فواید فولیک اسید برای مو , تاثیر فولیک اسید در درمان ریزش مو , اسید فولیک برای مو , طرز مصرف فولیک اسید برای مو , قرص فولیک اسید برای ریزش مو , خواص فولیک اسید برای مو , مزایای فولیک اسید برای موها , رشد بهتر موها با اسید فولیک , علائم کمبود اسید فولیک مو , مزایای فولیک اسید برای موها, رشد بهتر موها با اسید فولیک, علائم کمبود اسید فولیک مو,طرز مصرف فولیک اسید برای مو,فولیک,قرص آهن,

مطالب و محصولات مشابه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥