حقایق جالب از معبد دلفی در یونان history delphi greece

حقایق جالب از معبد دلفی در یونان history delphi greece

حقایق جالب از معبد دلفی در یونان
history delphi greece
معبد باشکوه دلفی در ادوار گذشته برای تصمیم گیری های بزرگ مورد استفاده قرار می گرفت. در واقع مردم ابهامات خود را برای کاهنان معبد مطرح می کردند. کاهنان نیز با برقراری ارتباط با خدای یگانه درباره ی آینده سخن می گفتند
Interesting facts about the Delphi temple in Greece
The magnificent Temple of Delphi was used in ancient times for major decisions. In fact, the people raised their ambiguities for the priests of the temple. The priests also talked about the future by communicating with the one God

 

آشنایی با تاریخچه و رازهای معبد دلفی در یونان

عکس مطلب آشنایی با تاریخچه و رازهای معبد دلفی در یونان
آشنایی با تاریخچه و رازهای معبد دلفی در یونان

توضیحات کامل مطلب آشنایی با تاریخچه و رازهای معبد دلفی در یونان

عکس های معبد دلفی, معبد دلفی کجاست, پیشگوی معبد دلفی"تبلیغات ویژه فان طب"

معبد دلفی نوعی معبد مذهبی فرهنگی در یونان باستان است

حقایق جالب از معبد دلفی در یونان که شگفت زده تان می کند

معبد باشکوه دلفی در ادوار گذشته برای تصمیم گیری های بزرگ مورد استفاده قرار می گرفت. در واقع مردم ابهامات خود را برای کاهنان معبد مطرح می کردند. کاهنان نیز با برقراری ارتباط با خدای یگانه درباره ی آینده سخن می گفتند.

عبادتگاه دلفی

راز معبد دلفی, معبد دلفی, عبادتگاه دلفی

از نظر یونانیان باستان معبد دلفی مرکز دنیاست

معبد دلفی نوعی معبد مذهبی و فرهنگی مختص پرستش آپولو در دنیای یونان باستان است. بنای اصلی این معبد در قرن 6 هجری در نزدیکی جنگلی به نام دلفی ساخته شده است. پس از پونصد سال یعنی در سال های 1903 الی 1906 کلیسای اصلی معبد بر اساس هنر امپراتوری روم شرقی (بیزانس) طراحی شد.

اصطلاح دلفی نامی یونانی مدرن به معنی “بیشه زار” می باشد.

از نظر یونانیان باستان معبد و شهر دلفی، مرکز دنیا است و طبق روایت ها، این مکان محل برخورد دو عقابی است که زئوس در دو طرف جهان رها کرد.

معبد دلفی در سال 1990 توسط کمیته میراث جهانی در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

تاریخچه معبد دلفی

بنای معبد دلفی, دسترسی به معبد دلفی, معبد دلفی خودت را بشناس

محل فالگیری و پیشگویی کاهنان غیبگوی در معبد دلفی

یونانیان باستان مکان های مقدسی را برای نیایش و پرستش خدای یگانه اختصاص می دادند. در میان معبد های متعدد، مشهورترین پرستش گاه، معبد دلفی بود.

خدای معبد دلفی شخصی به نام آپولون بود. همچنین زنانی در مرکز دلفی به برقراری با خدای واحد مشغول بودند و به سیاست مداران و ثروتمندان شهر برای انجام امور مختلف پیشگویی هایی عرضه می داشتند. لذا به کاهنان غیبتگوی عبادتگاه، پوتیا و اوراکل می گفتند.

در واقع پوتیاها در معبد دلفی تکنیک هایی را برای تصمیم گیری و حل مسئله در موقعیت های ابهامی به کار می بردند.

عکس های معبد دلفی, معبد دلفی کجاست, پیشگوی معبد دلفی

معبد دلفی روی کوه پارناسوس قرار دارد

اهالی آتن برای  این امر فاخر قربانی ها و هدایای گران بهایی را در نظر می گرفتند. لذا با گذر زمان احیای تجارت در معبد دلفی آغاز شد و این معبد به انبار بزرگی از هدایای گران بها، طلا و جواهرات تبدیل شد.

علاوه براین، دلفی محل برگزاری دومین بازی مهم یونان به نام پیتیان بوده است.

بنای معبد دلفی

عکس های معبد دلفی, معبد دلفی کجاست, پیشگوی معبد دلفی

در ساختن معبد دلفی از سنگ مرمر استفاده شده است

معبد دلفی بر روی دامنه ی کوه پارناسوس در ده کیلومتری خلیج کورینت قرار دارد. این معبد توسط پادشاه لاپیتس به سبب کشته شدن دختر و دامادش تخریب شد.

هم اکنون تنها جزئیاتی از بنای گذشته برجای مانده است. بنای اصلی معبد دلفی در بالای تراسی قرار داشت و توسط دیوار چند ضلعی احاطه شده بود.

اهالی آتن در ساخت این بنا از سنگ های مرمر جزیره ی پاروس بهره گرفتند. آن ها در این مکان نذری های خود را پیششکش آپولو می کردند. همچنین دو محراب آتنا و آپولون را به وسیله ی ستون هایی باریک و کوچک تعبیه کرده بودند.

در قرن چهارم تغییراتی در شکل ظاهری معبد اعمال شد. در طی این تغییرات تئاتری به گنجایش 5000 نفره برای تماشای مسابقات موسیقی در بازی «پایثین»  ساخته شد. لازم به ذکر است این بازی از سال 590 قبل از میلاد در این منطقه برگزار می شد.

این استادیوم تاریخی در بالاترین قسمت محوطه ی معبد قرار دارد لذا چشم انداز بی نظیری از کل مجموعه را در مقابل دیدگان قرار می دهد.

امروزه بازدید کنندگان از معبد دلفی به جهت بازدید از عبادتگاه مقدس و محراب مجموعه ی آپولو، مجسمه ی برجسته و برنز ارابه ران و سالن تئاتر آکوستیک دیدن می کنند.

معبد دلفی, عبادتگاه دلفی, تاریخچه معبد دلفی

تئاتر دلفی محلی برای انجام مسابقات تاریخی یونان باستان بوده است

روایتی به یادماندنی در معبد دلفی

سقراط یکی از دانشمندان و فلاسفه در قرن پنجم بوده است. این شخصیت برجسته ی یونانی کتابی با مضمون دانش های خود به نگارش در نیاورده است و تنها یکی از شاگردان او به نام “افلاطون” کتاب هایی بر اساس دانش های سقراط نوشته است.

آتنی های یونان باستان معبدی به نام معبد دلفی داشتند که معتقد بودند خدای این پرستگاه، آپولون، قادر به پیش بینی آینده است.

بر سر در ورودی این معبد جمله ی ” خودت را بشناس! ” حکاکی شده است.

براساس روایت ها روزی یکی از دوستان سقراط به معبد دلفی رفت و پرسید داناترین شخص در میان اهالی آتن کیست؟

آپولون در جواب او پاسخ داد: سقراط

سقراط با شنیدن این خبر روانه ی بیرون از شهر شد و به دنبال فردی دانا در میان مردم گشت.

او معتقد بود کسی که داناست با وجود علم فراوانی که دارد هیچ گاه اظهار دانایی نمی کند، وی با جست و جوی فراوان جوابی برای سئوال خود نیافت. لذا به راست گویی معبد دلفی پی برد.

دسترسی به معبد دلفی

یونان- آتن – 11 کیلومتری شمال غرب شهر آتن- شهر دلفی- در دامنه ی کوه پارناسوس- معبد دلفی

گردآوری : بخش گردشگری بیتوته

برچسب و تگ های مطلب آشنایی با تاریخچه و رازهای معبد دلفی در یونان:

عکس های معبد دلفی, معبد دلفی کجاست, پیشگوی معبد دلفی, شهر باستانی دلفی, راز معبد دلفی, معبد دلفی, عبادتگاه دلفی, تاریخچه معبد دلفی, بنای معبد دلفی, دسترسی به معبد دلفی, معبد دلفی خودت را بشناس
,

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥