معرفی صنایع دستی آبگینه

اشنایی با صنایع دستی آبگینه

صنایع دستی آبگینه, آبگینه شیشه ای, صنایع دستی آبگینه, صنایع دستی شیشه ای, محصولات شیشه و آبگینه, انواع صنایع دستی آبگینه, تاریخچه صنایع دستی آبگینه ,صنایع دستی آبگینه,آبگینه شیشه ای,صنایع دستی شیشه ای,محصولات شیشه و آبگینه,تاریخچه صنایع دستی آبگینه,انواع صنایع دستی آبگینه,صنایع دستی,

صنایع دستی آبگینه
history water crafts
صنایع دستی آبگینه
انواع صنایع دستی آبگینه
آبگینه کهن ترین صنعت دست ایرانی است. آبگینه به هنر آراستن شیشه‌های به کار رفته در لوازم خانه می‌گویند. این هنر، با استفاده از شیشه‌های شکسته و خرده شیشه‌ها گسترش پیدا کرده است. هنرمندان آبگینه‌کار با استفاده از این مواد اولیه، شروع به تولید محصولات هنری می‌کنند. بد نیست بدانید آیینه‌کاری، نقاشی روی شیشه، ویترای، معرق شیشه، تراش شیشه و… هم از شاخه‌های این هنر است.
Water crafts
History of water crafts
Water crafts
All kinds of water crafts
Water bottle is the oldest Iranian craft. Glassware is the art of decorating glass used in home appliances. This art has been developed using broken glass and shards of glass. Using these raw materials, watercolor artists start producing artistic products. It is not bad to know that mirror work, painting on glass, stained glass, stained glass, glass cutting, etc. are also branches of this art.
Abgineh
Abgineh is a village in Rivand Rural District, in the Central

صنایع دستی آبگینه

عکس مطلب صنایع دستی آبگینه

توضیحات کامل مطلب صنایع دستی آبگینه

این هنر در شهرهایی مانند تهران، اصفهان، میمند، قمصر و… در میان هنرمندان و صنعتگران وجود دارد. مجموعه آبگینه، شامل محصولاتِ در ارتباط با این هنر است. محصولاتی که فقط با دستان هنرمند ایرانی و فقط با تفکر اشراقی وی ساخته نمی‌شود.

آبگینه شیشه ای,صنایع دستی آبگینه,صنایع دستی شیشه ای

"پیشنهاد ویژه فان طب"
خرید انواع لمینت دندان
لمینت دندان
تبلیغ در فان طب
تبلیغ
تبلیغات در فان طب
تبلیغ

آبگینه شیشه ای

تاریخچه صنایع دستی آبگینه

هنر ساخت آبگینه و شیشه در کشور ما تاریخچه خیلی کهن و طولانی دارد. سابقه قدیمی ترین شیشه در ایران به دو هزار سال پیش از میلاد مسیح می‌رسد. از این هنگام تا میلاد مسیح (ع) آثار شیشه‌ای زیادی پیدا شده که ازجمله آن‌ها عطردان‌ها، النگوها، تندیس‌ها، کاسه‌ها و تُنگ‌های زیاد هستند. یک گردنبند شیشه‌ای دارای دانه‌های آبی‌رنگ در قسمت شمال غربی ایران پیدا شده که به حدود ۲۲۵ پیش از میلاد برمی گردد.

بعضی آثار به دست آمده در مارلیک، حسن لو و شوش پیشرفت شیشه‌گری در ایران باستان را ثابت کرده که در این مورد می‌توان به وجود مقدار بالایی بطری‌های شیشه‌ای اشاره نمود که در طول تحقیقات و حفاری‌های انجام‌شده در معبد چغازنبیل خوزستان کشف‌شده‌اند. در استان لرستان نیز قطعاتی به جنس شیشه که رنگی مایل به سبز داشتند پیدا شده که برای دوران قبل ازتاریخ بوده است. از دوران هخامنشیان شواهد بسیاری برای استفاده از آبگینه و شیشه وجود ندارد.

با پیدا کردن اشیایی با جنس شیشه که متعلق به دوران اشکانیان و ساسانیان هست؛ می‌توان گفت صنعت ساخت شیشه در ایران آن زمان رایج بوده است. با پیدا شدن اسلام به ساخت شیشه بیشتر دقت کردند. در این هنگام به جز تغییر کلی شکل و ظاهر شیشه، طرح‌ها و خطاطی و مطالب نوشته‌شده بر روی شیشه بارنگ و لعاب متداول است.

آبگینه شیشه ای,صنایع دستی آبگینه,صنایع دستی شیشه ای

صنایع دستی شیشه ای

انواع صنایع دستی آبگینه

ظروف صنایع دستی آبگینه خیلی زیبا هستند و در طرح‌ها و نقش‌های گوناگون در بازار وجود دارند. شما با توجه به سلیقه و نیازتان می‌توانید اقدام به خرید هر یک از این ظروف کنید و نمایی ویژه و خیره‌کننده را به ظروف پذیرایی یا تزئینی خانه خود بدهید. در ادامه فان طب، به معرفی تعدادی از ظروف تهیه‌شده به‌وسیله این هنر خواهیم پرداخت.

بطری آبگینه

با استفاده از این بطری زیبا و خوش‌رنگ و لعاب شما می‌توانید لذت نوشیدن خود را چند برابر کنید و حتی می‌توانید از آن استفاده تزئینی هم بکنید.

آبگینه شیشه ای,صنایع دستی آبگینه,صنایع دستی شیشه ای

محصولات شیشه و آبگینه

پارچ آبگینه

چه چیزی بهتر از ریختن نوشیدنی در این پارچ زیبا و نوشیدن آب‌خنک از آن است؟ استفاده از این پارچ بر سر میز غذا نمایی ویژه به میز شما خواهد داد.

ست پارچ و لیوان آبگینه

بانوان ایرانی همیشه به دنبال پیدا کردن ظروف هم‌شکل و زیبا بوده‌اند و این ست پارچ و لیوان به‌ آسانی احتیاج آن‌ها را برطرف خواهد کرد.

ست لیوان شربت‌خوری آبگینه

نوشیدن شربت خنک در این لیوان‌های زیبا خیلی لذت بخش و جذاب خواهد بود.

منبع : بیتوته

برچسب و تگ های مطلب صنایع دستی آبگینه:

***

مطالب و محصولات مشابه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥