تهیه بستنی و لبنیات از شیر قارچ!

تهیه بستنی و لبنیات از شیر قارچ!

تهیه بستنی و لبنیات از شیر قارچ!
Ice cream from mushroom milk
یک استارت آپ آمریکایی با وارد کردن کد ژنتیک پروتئین وی به قارچ، پروتینی با ساختار مولکولی یکسان با شیر ابداع کرده است.
Make ice cream and dairy products from mushroom milk!
An American startup has developed a protein with the same molecular structure as milk by entering the genetic code of its protein into a fungus.

 

تهیه بستنی و لبنیات از شیر قارچ!

عکس مطلب تهیه بستنی و لبنیات از شیر قارچ!
تهیه بستنی و لبنیات از شیر قارچ!

توضیحات کامل مطلب تهیه بستنی و لبنیات از شیر قارچ!

به گزارش مهر به نقل از دیلی میل، با گذشت زمان تعداد بیشتری از مصرف کنندگان تأثیرات تولید محصولات لبنی بر محیط زیست را در نظر می‌گیرند. در همین راستا استارت آپی در کالیفرنیا ادعا می‌کند با استفاده از قارچ نوعی پروتئین ساخته که از لحاظ مولکولی با شیر گاو یکسان است."تبلیغات ویژه فان طب"

این ماده که درآزمایشگاه شرکت «پرفکت دی» تولید شده را می‌توان برای تهیه بستنی، پنیر و خوراکی‌های دیگر به کار برد. هم اکنون محبوبیت شیر جو، سویا و بادام در حال افزایش است، اما رایان پاندیا و پرمول گاند، بنیانگذاران این شرکت به دنبال تولید ماده‌ای با کارآمدی خارق العاده و مواد مغذی بودند که در شیرهای گیاهی وجود ندارد. برای این منظور آنها کد ژنتیک پروتئین وی در شیر گاو را شناسایی کردند.

در مرحله بعد آنها کد مذکور را به یک قارچ به نام Trichoderma reesei افزودند که در تانک‌های تخمیر وجود دارد و پروتئین وی به وجود آوردند که در مرحله بعد خشک و به پودر تبدیل شد. قارچ Trichoderma reesei یک میکروارگانیسم سلولولتیک است که به منظور تولید آنزیم‌های سلولازی تحت شرایط تخمیر غوطه ور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از سال ۲۰۲۰ میلادی پروتئین قارچی این شرکت در بستنی‌های گیاهی دو شرکت آمریکایی و یک شرکت هنگ کنگی به کار رفته است.

شرکت پرفکت دی اکنون به دنبال تاییدیه قانونی شرکای تجاری در کانادا، هند، اروپا و نقاط دیگر جهان است. هرچند شرکت ادعا می‌کند ماده مذکور کاملاً بدون لاکتوز است اما افراد مبتلا به حساسیت در مقابل شیر نباید آن را مصرف کنند، زیرا پروتئین آن با پروتئین شیر گاو کاملاً یکسان است.

برچسب و تگ های مطلب تهیه بستنی و لبنیات از شیر قارچ!:

تهیه بستنی و لبنیات از شیر قارچ!, کشفیات جدید علمی,دانستنیهای علمی,دانستنیهای علمی,روش حل مکعب روبیک,راه حل مکعب روبیک,حالت تهوع,کشفیات جدید علمی ایران
,,

مطالب و محصولات مشابه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥