احتمال قطعی اینترنت به خاطر طوفان های خورشیدی

احتمال قطعی اینترنت به خاطر طوفان های خورشیدی

احتمال قطعی اینترنت بر اثر طوفان های خورشیدی
Internet outage due to solar storms
دانشمندان می‌گویند در صورت وقوع طوفان‌های خورشیدی سهمگین، شبکه اینترنت برای چندین هفته قطع یا با اختلال همراه خواهد شد.
The possibility of a definite Internet due to solar storms
Scientists say that in the event of severe solar storms, the Internet will be cut off or disrupted for several weeks.

 

احتمال قطعی اینترنت بر اثر طوفان های خورشیدی

عکس مطلب احتمال قطعی اینترنت بر اثر طوفان های خورشیدی
احتمال قطعی اینترنت بر اثر طوفان های خورشیدی

توضیحات کامل مطلب احتمال قطعی اینترنت بر اثر طوفان های خورشیدی

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از وب سایت «The Verge»، طوفان‌های خورشیدی بزرگ اینترنت را در جهان برای هفته‌ها مختل می‌کنند و این به دلیل آسیب پذیری‌های شبکه وسیع کابل‌های ارتباطی زیر دریایی جهان است."تبلیغات ویژه فان طب"

سانگتا عبدو گیوتی، دانشمند علوم رایانه‌ای از دانشگاه کالیفرنیا ارزیابی کرده است که چگونه آب و هوای فضا می‌تواند بر زیرساخت اینترنت تأثیر بگذارد. او می‌گوید: نوسانات الکترومغناطیسی ناشی از طوفان‌های خورشیدی شدید نمی‌تواند مستقیماً به کابل‌های فیبر نوری که پایه اساسی شبکه اینترنت را تشکیل می‌دهند آسیب برساند، اما این طوفان‌ها می‌توانند تقویت کننده‌های سیگنال دهنده که در طول کابل‌های زیر دریایی قرار دارند و برای حفظ ارتباطات متقابل در مسافت‌های طولانی ضروری هستند را از کار بیاندازند و از شبکه خارج کنند.

این دانشمند علوم رایانه‌ای افزود: کابل‌های زیر دریا نه تنها بیشتر از خطوط خشکی در معرض تأثیرات آب و هوایی فضا هستند، بلکه به دلیل غیرقابل دسترس بودن، تعمیر آن‌ها دشوارتر است. همچنین به گفته اخترفیزیکدانان، احتمال وقوع طوفان خورشیدی که بتواند باعث ایجاد اختلال فاجعه بار در ۱۰ سال آینده شود بین ۱.۶ تا ۱۲ درصد است.

در کنار اختلال احتمالی در دسترسی به اینترنت، چنین رویداد‌هایی همچنین می‌تواند منجر به قطعی برق و خاموشی محدوده وسیعی از کره زمین شود، زیرا این طوفان‌ها نیروی بیش از حد روی شبکه‌های برق وارد می‌کنند که جریان برق را از مدار خارج می‌کند.

یکی از قوی‌ترین اشکال طوفان‌های خورشیدی، تخلیه جرمی تاج خورشید است که زمانی رخ می‌دهد که خورشید ابری از ذرات یونیزه و نوسانات الکترومغناطیسی را اغلب در پی شعله ور شدن از خود خارج می‌کند.

برچسب و تگ های مطلب احتمال قطعی اینترنت بر اثر طوفان های خورشیدی:

احتمال قطعی اینترنت بر اثر طوفان های خورشیدی, اخبار,اخبار علمی,اخبار آموزشی,رزومه کاری,فرم رزومه,نمونه رزومه کاری,سوالات مصاحبه استخدامی,اخبار روز,اخبار علمی جدید,اخبار علمی روز
,

مطالب و محصولات مشابه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥