خنده های بی اختیار و غیر ارادی involuntary laughter

خنده های بی اختیار و غیر ارادی involuntary laughter

خنده های بی اختیار و غیر ارادی
involuntary involuntary laughter
هنگامی که صدای خنده‌ کسی را می‌شنوید، حس خیلی خوبی به شما دست می‌دهد ولی تصور کنید شخصی تنها در خیابان راه می رود و بلند بلند می‌خندد یا در مراسم تشییع بی دلیل شروع به خندیدن می کند. بررسی ها نشان می دهد خندیدن بی موقع و بی اراده می تواند علامت یک بیماری نگران کننده باشد.
Involuntary and involuntary laughter
It makes you feel great when you hear someone laughing, but imagine someone walking down the street alone and laughing out loud or laughing for no reason at a funeral. Studies show that laughing out of place can be a sign of a worrying illness.

 

خنده های بی اختیار و غیر ارادی

عکس مطلب خنده های بی اختیار و غیر ارادی
خنده های بی اختیار و غیر ارادی

توضیحات کامل مطلب خنده های بی اختیار و غیر ارادی

خندیدن در مواقع نامناسب

در حقیقت به نظر می رسد ارتباطی میان تغییر در شوخ طبعی و زوال عقل وجود داشته باشد. در همین مورد پژوهشگران با خانواده های 48 بیماری که مشکل زوال عقل داشتند حرف زدند.

نتایج نشان داد بیمارانی که زوال عقلی دارند واضح و بدون خجالت در زمان های نامناسب و بی موقع می خندند."تبلیغات ویژه فان طب"
خنده های بی اختیار, خنده های غیرارادی,  خندیدن بی موقع

خنده های غیرارادی

چنین زمان هایی می تواند هنگام تماشای اخبار از تلویزیون درباره ی بلایای طبیعی و یا دیدن صحنه ی پارک نادرست یک ماشین باشد.

تحقیقات نشان می دهد بیمارانی که دچار زوال عقل هستند میل بیشتری دارند تا به گفتن کلمه اشتباه دیگران بخندند.

تغییر در احساس شوخ طبعی به ویژه در دو نوع زوال عقل خیلی متداول است:«پیشانی-گیجگاهی» و «معنایی» که برای آن افراد بیمار توانایی انجام فعالیت های اجتماعی خود را از دست می دهند.

البته قسمتی از این نشانه ها در بیماران آلزایمری نیز دیده می شود. با این حال هنوز بررسی های بیشتری باید در این زمینه و برای تشخیص دقیق تر علائم این بیماری انجام شود.

خنده های بی اختیار, خنده های غیرارادی,خندیدن در مواقع نامناسب

خندیدن بی موقع

دلایل خنده های بی اختیار

یکی از بیماری‌هایی که باعث خنده غیر ارادی می‌شود سندرم عاطفی پسیدوبولبار است که از لحاظ بالینی با فوران همیشگی، غیر ارادی و غیر قابل کنترل خنده و گریه خود را نشان می‌دهد؛ این اختلال ناخوشایند، نشان دهنده عواطفی است که با احساسات واقعی موجود در شخص فرق دارد و امکان دارد در شرایط عصبی شناختی گوناگونی آشکار گردد.

این وضعیت به علت قطع ارتباط میان مسیر‌های نزولی پیشانی در ساقه‌ مغز است که تکانه‌های عاطفی را کنترل می‌کنند همینطور می‌تواند در مدار‌ها و مسیر‌هایی که در بیان عاطفی و حرکات چهره دخالت دارند، مفید باشند؛ بعضی از اختلالاتی که به طور ویژه با این شرایط ارتباط دارند عبارتند از آسیب مغزی، بیماری آلزایمر، بیماری پارکینسون، مولتیپل اسکلروز و سکته‌ مغزی.

خنده های بی اختیار, خنده های غیرارادی,علت خنده های غیر قابل کنترل

خندیدن بی موقع نشانه چیست

یک حس به صورت افزایشی و در هم پیچیده‌ خنده، در زمان نامناسب می‌تواند علامت زود هنگام زوال عقل باشد، همینطور (Pseudobulbar affect syndrome) یکی از رایج ترین عوارض جانبی گزارش شده‌ ناشی از سکته‌ مغزی تحت شرایط تغییرات عاطفی است و با توجه به میزان بالای سکته‌های مغزی گزارش شده در هر سال، این وضعیت احتمالا در میان مردم خیلی رایج است.

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته

برچسب و تگ های مطلب خنده های بی اختیار و غیر ارادی:

خنده های بی اختیار و غیر ارادی, خنده های بی اختیار, خنده های غیرارادی, گرفتن خنده در مواقع نامناسب, خندیدن بی موقع, خندیدن در مواقع نامناسب, علت خنده های غیر قابل کنترل, خندیدن بی موقع نشانه چیست, خنده های بی اختیار و غیر ارادی
,

مطالب و محصولات مشابه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥