تولید نیمه هادی چند اتمی بدون اتلاف انرژی

تولید نیمه هادی چند اتمی بدون اتلاف انرژی

تولید نیمه هادی چند اتمی بدون اتلاف انرژی
Multi-atomic semiconductor
محققان دانشگاه ملی استرالیا موفق به تولید نیمه هادی شده‌اند که قادر به انتقال داده‌ها بوده و با استفاده از تعداد محدودی اتم ساخته شده است.
Production of multi-atomic semiconductors without energy loss
Researchers at the Australian National University have developed a semiconductor capable of transmitting data using a limited number of atoms.

 

تولید نیمه هادی چند اتمی بدون اتلاف انرژی

عکس مطلب تولید نیمه هادی چند اتمی بدون اتلاف انرژی
تولید نیمه هادی چند اتمی بدون اتلاف انرژی"تبلیغات ویژه فان طب"

توضیحات کامل مطلب تولید نیمه هادی چند اتمی بدون اتلاف انرژی

به گزارش مهر به نقل از زد دی نت، این نیمه هادی که صد هزار بار باریک‌تر از یک ورقه کاغذ است، انرژی بسیار کمی مصرف کرده و تقریباً اصلاً داغ نمی‌شود. لذا استفاده از آن منجر به اتلاف انرژی نمی‌شود.

تولید این نیمه هادی تازه انقلابی در دنیای رایانه به وجود خواهد آورد و مدیریت مصرف انرژی را متحول خواهد کرد. رایانه‌ها حدود ۱۰ درصد از انرژی برق جهان را مصرف می‌کنند و این مقدار مصرف انرژی هزینه‌های سنگین زیست محیطی و مالی را به همراه می‌آورد. انتظار می‌رود این رقم هر ده سال یک بار به علت افزایش تقاضا در دنیای رایانه ده برابر شود. تولید نیمه هادی‌های پیشرفته می‌تواند این روند را تغییر دهد.

از آنجایی که تولید، ذخیره سازی و تأمین انرژی همیشه هزینه در بر دارد و موجب آلودگی هوا، گرمایش زمین و مصرف روزافزون سوخت‌های فسیلی می‌شود، کاهش مصرف انرژی و جلوگیری از تولید گرما در اثر فعالیت رایانه‌ها و نیمه هادی‌ها اهمیت زیادی دارد.

این نیمه هادی‌ها می‌توانند روند تولید ترانزیستورها را نیز متحول کنند و در صنایعی مانند تولید خودرو و گوشی‌های هوشمند نیز به کار گرفته شده و به حفاظت از محیط زیست و کاهش هزینه‌های تولید کمک کنند. البته برای تجاری سازی این نیمه هادی‌های جدید هنوز باید بررسی‌ها و آزمایش‌های بیشتری انجام شود.

برچسب و تگ های مطلب تولید نیمه هادی چند اتمی بدون اتلاف انرژی:

تولید نیمه هادی چند اتمی بدون اتلاف انرژی, کشفیات جدید علمی,دانستنیهای علمی,دانستنیهای علمی,روش حل مکعب روبیک,راه حل مکعب روبیک,حالت تهوع,کشفیات جدید علمی ایران
,

مطالب و محصولات مشابه

Leave a Comment