اسپیس ایکس مسئول فرستادن ماهواره ناسا رصد آب و هوا به مدار زمین در سال 2024

اسپیس ایکس مسئول فرستادن ماهواره ناسا رصد آب و هوا به مدار زمین در سال 2024

اسپیس ایکس ماهواره ناسا را ۲۰۲۴ به مدار زمین می برد
NASA Satellite SpaceX
ناسا قراردادی ۱۵۲ میلیون دلاری با اسپیس ایکس امضا کرده تا در ۲۰۲۴ میلادی یک ماهواره رصد آب و هوا را به مدار زمین ببرد.
SpaceX will launch NASA satellite into Earth orbit in 2024
NASA has signed a $ 152 million contract with SpaceX to launch a weather observation satellite into Earth orbit in 2024.

 

اسپیس ایکس ماهواره ناسا را 2024 به مدار زمین می برد

عکس مطلب اسپیس ایکس ماهواره ناسا را 2024 به مدار زمین می برد
اسپیس ایکس ماهواره ناسا را 2024 به مدار زمین می برد"تبلیغات ویژه فان طب"

توضیحات کامل مطلب اسپیس ایکس ماهواره ناسا را 2024 به مدار زمین می برد

به گزارش مهر به نقل از اسپیس نیوز، ناسا شرکت اسپیس ایکس را برای ارسال آخرین سری ماهواره‌های هواشناسی به مدار زمین انتخاب کرده است. پیش از این شرکت یوانید لانچ آلیانس عملیات ارسال ماهواره‌های مذکور به فضا را انجام می‌داد.

برهمین اساس قرار است اسپیس ایکس با استفاده از موشک فالکون هوی ماهواره‌های GOES-U را به فضا ببرد. زمان انجام این عملیات آوریل ۲۰۲۴ میلادی اعلام شده که از مقر فضایی کندی در فلوریدا آمریکا انجام می‌شود.

بیشتر بخوانید :‌ پیش‌بینی بلایای طبیعی با 36 ماهواره صورت فلکی چین

ناسا ارزش این قرارداد را ۱۵۲.۵ میلیون دلار اعلام کرده است. GOES-U چهارمین و آخرین دستگاه از سری ماهواره‌های GOES-R است که در مدار زمین قرار دارد و آب وهوای زمین و فضا را رصد می‌کند.

ماهواره GOES-R در نوامبر ۲۰۱۶ میلادی به فضا ارسال شد و بعداً نام آن به GOES-۱۶ تغییر کرد. پس از آن ماهواره GEOS-S نیز در سال ۲۰۱۸ به مدار زمین رفت. هر دو این ماهواره همراه موشک اطلس ۵ به فضا پرتاب شده بودند. سومین ماهواره این سریGOES-T قرار است در ژانویه ۲۰۲۲ میلادی به فضا پرتاب شود و جایگزین GOES-S خواهد شد. زیرا اختلالی در ابزار اصلی ماهواره وجود دارد.

هر چند ناسا اعلام نکرده چرا از موشک اسپیس ایکس به جای یونایتدلانچ آلیانس استفاده می‌کند، اما سخنگوی شرکت خودداری از شرکت در فرایند مناقصه عملیات را نبود موشک اطلس ۵ اعلام کرده است.

او در این باره می‌گوید: تمام ۲۹ موشک باقی مانده برای انجام عملیات‌هایی در آینده به مشتریان فروخته شده‌اند. بنابراین نمی‌توانستیم در مناقصه عملیات پرتابGOES-U شرکت کنیم.

از سوی دیگر این شرکت تصمیم دارد از این پس از موشک Vulcan Cenatur استفاده کند. قرار است موشک مذکور برای نخستین بار در ۲۰۲۲ میلادی پرتاب شود.

برچسب و تگ های مطلب اسپیس ایکس ماهواره ناسا را 2024 به مدار زمین می برد:

اسپیس ایکس ماهواره ناسا را 2024 به مدار زمین می برد, اخبار,اخبار علمی,اخبار آموزشی,رزومه کاری,فرم رزومه,نمونه رزومه کاری,سوالات مصاحبه استخدامی,اخبار روز,اخبار علمی جدید,اخبار علمی روز
,

مطالب و محصولات مشابه

Leave a Comment