ناسا نوعی کپک به نام بلاب به فضا میفرستد

ناسا نوعی کپک به نام بلاب به فضا میفرستد

ناسا نوعی کپک به فضا می‌فرستد!
NASA sends a kind of mold into space!
امروزه تنها فضانوردان و میلیاردرها نیستند که به فضا می‌روند طی ماه‌های اخیر از ماهی مرکب گرفته تا خرس دریایی و کرم پهن و موش به فضا سفر کرده‌اند و اکنون ناسا قصد دارد ارگانیسم دیگری به فضا بفرستد.
NASA sends a kind of mold into space!
Today, astronauts and billionaires are not the only ones to go into space. In recent months, everything from squid to bearfish, worms and mice have traveled into space, and now NASA plans to send another organism into space.

 

ناسا نوعی کپک به فضا می‌فرستد!

عکس مطلب ناسا نوعی کپک به فضا می‌فرستد!
ناسا نوعی کپک به فضا می‌فرستد!

توضیحات کامل مطلب ناسا نوعی کپک به فضا می‌فرستد!

به گزارش ایسنا به نقل از دیجیتال ترندز، موجود بعدی که به ایستگاه فضایی بین‌المللی خواهد رفت نوعی کپک مخاطی  پلاسمودیومی به نام “بلاب” است. این موجود با نام علمی “Physarum polycephalum” طی شانزدهمین سفر تجاری شرکت نورثروپ گرامن در روز ۱۰ آگوست ( ۱۹ مرداد) به ایستگاه فضایی بین‌المللی خواهد رفت."تبلیغات ویژه فان طب"

دانشمندان با همکاری آژانس فضایی اروپا و گروهی از دانش‌آموزان ۱۰ تا ۱۸ ساله از این کپک برای انجام آزمایشی در فضا استفاده خواهند کرد.

به گفته‌ی ناسا، این تک سلولی بی مغز به طرز شگفت‌انگیزی قادر به یادگیری موارد ساده و سازگار شدن با محیط است. “بلاب” می‌تواند حرکت کند، غذا بخورد، خود را سازمان‌دهی کند و حتی اطلاعاتی به سایر گونه‌های مشابه انتقال دهد.

این ارگانیسم را می‌توان در تنه درختان و در مناطق خنک و مرطوب یافت.

دانش آموزان در زمین با استفاده از نمونه‌هایی از این تک سلولی آزمایش‌های توماس پسکه بر روی این کپک در ایستگاه فضایی را شبیه‌سازی می‌کنند. پسکه این آزمایش‌ها را برای بررسی اثر جاذبه صفر بر رفتار این تک‌سلولی انجام می‌دهد.

سایر مواردی که به ایستگاه فضایی ارسال خواهد شد نمونه‌های شبیه‌سازی شده‌ای از خاک ماه و مریخ است که برای آزمایش چاپ سه‌بعدی در فضا استفاده خواهد شد. هدف از این آزمایش بررسی ساخت سازه در سایر سیارات است. همچنین جدیدترین فناوری از بین بردن دی‌اکسید کربن درون فضاپیما نیز به ایستگاه فضایی بین‌المللی ارسال می‌شود.

برچسب و تگ های مطلب ناسا نوعی کپک به فضا می‌فرستد!:

اخبار,اخبار علمی,اخبار آموزشی,رزومه کاری,فرم رزومه,نمونه رزومه کاری,سوالات مصاحبه استخدامی,اخبار روز,اخبار علمی جدید,اخبار علمی روز
,

مطالب و محصولات مشابه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥