عکس و تصویر جدید کاوشگر چینی از مریخ Mars

عکس و تصویر جدید کاوشگر چینی از مریخ Mars

تصویر جدید کاوشگر چینی از مریخ
New image Chinese probe Mars
سازمان ملی فضایی چین، هم‌زمان با نخستین سالگرد راه‌اندازی فضاپیمای تیان‌ون-۱ تصاویر جدیدی از مریخ را که توسط این کاوشگر کشور گرفته شده منتشر کرد.
New image of a Chinese probe from Mars
New image Chinese probe Mars
To mark the first anniversary of the launch of the Tianon-1 spacecraft, China’s National Space Agency has released new images of Mars taken by the country’s spacecraft.

 

تصویر جدید کاوشگر چینی از مریخ

عکس مطلب  تصویر جدید کاوشگر چینی از مریخ
تصویر جدید کاوشگر چینی از مریخ

توضیحات کامل مطلب تصویر جدید کاوشگر چینی از مریخ

به گزارش فارس به نقل از سی‌جی‌تی‌ان، سازمان ملی فضایی چین، تصاویر جدیدی از مریخ را که توسط کاوشگر تیانوان -۱ این کشور گرفته شده منتشر کرد."تبلیغات ویژه فان طب"

این تصاویر هم‌زمان با نخستین سالگرد راه‌اندازی آن متشر شده و تصاویر جدیدی از تپه های شنی در مریخ را به نمایش می‌گذارد.

کاوشگر چینی ,اخبار علمی ,خبرهای علمی

مدارگرد تیان‌ون-۱ چین که قرار است چین را جزء قدرت‌های برتر فضایی قرار دهد، از یک دوربین با وضوح بالا بهره می‌برد و به عنوان یک نقطه ارتباطی بین مریخ‌نورد و تیم کنترل ماموریت در چین عمل می‌کند. از طرف دیگر، این مریخ‌نورد دارای تجهیزات گسترده‌ای از جمله ابزارهای هواشناسی و سطح‌شناسی، دوربین‌ها و رادار است که مخازن مخفی آب را در زیر سطح باستانی مریخ جستجو می‌کند.

مأموریت تیانوان -۱ در ژانویه ۲۰۱۶ به تصویب رسید و کاوشگر در ۲۳ جولای سال ۲۰۲۰ ( ۲ مرداد) به فضا پرتاب شد و پس از آن مانورها و برنامه‌هایی که برای آن تعریف شده بود را در سیاره سرخ اجرا کرد.

در ۱۱ ژوئن ، سازمان ملی فضایی چین مراسمی را به نشانه موفقیت کامل اولین مأموریت چین در مریخ برگزار کرد؛ تا ۲۳ ژوئیه (۱مرداد)، سطح‌نورد «ژورونگ» که به فضاپیمای  تیانوان -۱ متصل بود  ۶۸ روز مریخی کار کرده و در کل ۵۸۵ متر مسافت را طی کرده است. این سطح‌نورد حدود ۳۷۸ میلیون کیلومتر با زمین فاصله دارد.

برچسب و تگ های مطلب تصویر جدید کاوشگر چینی از مریخ:

اخبار,اخبار علمی,اخبار آموزشی,رزومه کاری,فرم رزومه,نمونه رزومه کاری,سوالات مصاحبه استخدامی,اخبار روز,اخبار علمی جدید,اخبار علمی روز
,

مطالب و محصولات مشابه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥