ماهواره OPS-SAT یا مغز فضایی آژانس فضایی اروپا

ماهواره OPS-SAT یا مغز فضایی آژانس فضایی اروپا

پرتاب مغز فضایی توسط آژانس فضایی اروپا
OPS-SAT Space Brain Satellite
آژانس فضایی اروپا برای اولین بار ماهواره‌ای را به فضا پرتاب کرده که دارای یک مغز استاندارد شده است که از آن می‌توان در تمامی مأموریت‌های آتی این آژانس استفاده کرد.
Space Brain Launch by the European Space Agency
OPS-SAT Space Brain Satellite
The European Space Agency has for the first time launched a satellite with a standardized brain that can be used in all future missions of the Agency.

 

پرتاب مغز فضایی توسط آژانس فضایی اروپا

عکس مطلب پرتاب مغز فضایی توسط آژانس فضایی اروپا
پرتاب مغز فضایی توسط آژانس فضایی اروپا

توضیحات کامل مطلب پرتاب مغز فضایی توسط آژانس فضایی اروپا

به گزارش مهر به نقل از نیواطلس، ماهواره OPS-SAT که در تاریخ ۲۶ ژوئن به فضا پرتاب شد و در مدار زمین قرار گرفت از طریق رایانه‌ای هدایت می‌شود که بر روی آن نصب شده است."تبلیغات ویژه فان طب"

این رایانه دارای نرم افزاری موسوم به هسته مشترک یا EGS-CC است که قرار است از سال ۲۰۲۵ در تمامی مأموریت‌های فضایی آژانس مذکور به کار گرفته شود.

از دهه ۶۰ به این سو باید امکانات نرم افزاری و رایانه‌ای و ناوبری تک تک مأموریت‌های فضایی به طور مجزا طراحی می‌شد و این امر موجب صرف وقت و هزینه فراوان می‌شد. همچنین این شیوه موجب می‌شد تا هر فضاپیما تنها توسط یک ایستگاه کنترل زمینی قابل مدیریت باشد.

اما در دهه‌های اخیر تلاش برای تولید مؤلفه‌ها، نرم افزارها و سخت افزارهای استاندارد با قابلیت استفاده مکرر افزایش یافته است.

بدین شیوه می‌توان طراحی فضاپیماها و ماهواره‌ها را به شکلی منعطف‌تر، ماژولار و با هزینه پایین‌تر انجام داد. نرم افزار EGS-CC بر روی ماهواره‌ای در ابعاد یک قرص نان نصب شده و توانسته فرامین مختلف را دریافت کرده و داده‌ها را به مرکز کنترل در آلمان ارسال کند.

از این نرم افزار می‌توان برای کنترل محیط زیست زمین، برنامه‌ریزی برای جمع‌آوری زباله‌های فضایی و غیره استفاده کرد. تجهیز این نرم افزار به هوش مصنوعی برای افزایش کارآیی نیز امکان پذیر خواهد بود.

برچسب و تگ های مطلب پرتاب مغز فضایی توسط آژانس فضایی اروپا:

اخبار,اخبار علمی,اخبار آموزشی,رزومه کاری,فرم رزومه,نمونه رزومه کاری,سوالات مصاحبه استخدامی,اخبار روز,اخبار علمی جدید,اخبار علمی روز
,

مطالب و محصولات مشابه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥