عذرخواهی والدین از فرزاندان کار درستی هست یا نه؟

عذرخواهی والدین از فرزاندان کار درستی هست یا نه؟,عذرخواهی والدین از فرزندان,آیا عذرخواهی والدین از فرزندان کار درستی است یا خیر,آیا عذرخواهی والدین از فرزندان کار درستی است ,آیا عذرخواهی والدین از فرزندان کار درستی است یا خیر؟,عذرخواهی از بچه ها,عذرخواهی از کودکان,parents apologize children,

آیا عذرخواهی والدین از فرزندان کار درستی است یا خیر؟
parents apologize children
عذرخواهی والدین از فرزندان
آیا عذرخواهی والدین از فرزندان کار صحیحی است؟
آیا شما از آن گروه پدر و مادری هستید که اعتقاد دارید منزلت پدر و مادری‌تان با عذرخواهی کردن از فرزند زیر سؤال می‌رود. بعضی وقتها پیش می‌آید که بی‌خود و بی‌جهت عصبانیت خود را بر سر فرزند خود خالی می‌کنیم و بعد از داد و فریاد برای اینکه اقتدارمان صدمه نبیند معذرت خواهی نمی‌کنیم.
Is it right for parents to apologize to their children?
Parents apologize to their children
Is it right for parents to apologize to their children?
Are you one of those parents who believe that your parents’ status is called into question by apologizing to your child? Sometimes we unintentionally vent our anger on our child and do not apologize after shouting so that our authority is not harmed.

 

آیا عذرخواهی والدین از فرزندان کار درستی است یا خیر

عکس مطلب آیا عذرخواهی والدین از فرزندان کار درستی است یا خیر"تبلیغات ویژه فان طب"
آیا عذرخواهی والدین از فرزندان کار درستی است یا خیر,عکس آیا عذرخواهی والدین از فرزندان کار درستی است یا خیر,سئو آیا عذرخواهی والدین از فرزندان کار درستی است یا خیر,مقاله آیا عذرخواهی والدین از فرزندان کار درستی است یا خیر,

توضیحات کامل مطلب آیا عذرخواهی والدین از فرزندان کار درستی است یا خیر

ضعف‌های خود را بشناسید

نخستین قدم این است که اضطراب‌های خود را بشناسیم. حقیقت این است که شرایط موجود و فشار‌های مربوط به بیماری همه‌گیر و فشار‌های اقتصادی سبب شده است که بسیاری از افراد حال و روز خوبی نداشته باشند. نخستین قدم این است که بدانیم حال بسیاری به این خاطر خوب نیست و داشتن اضطراب و ترس و احساساتی مانند این عادی است. ولی این احساسات حتما قرار نیست روی دیگران مخصوصا بچه ها خالی شوند.

عذرخواهی والدین از فرزندان,آیا عذرخواهی والدین از فرزندان کار درستی است یا خیر,آیا عذرخواهی والدین از فرزندان کار صحیحی است

معذرت خواهی از کودک درست یا غلط

قوانین برای همه برابر است

عذرخواهی موقعی که قوانین خانه به ناگاه لغو شده‌اند، به بچه یاد می‌دهد که قوانین برای همه برابر است و سبب می‌شود که احترام گذاشتن به حریم خانه و قوانین آن، برای فرزند درونی شود. فکر کنید که استفاده از تلفن همراه، موقع صرف غذا، در خانه‌تان ممنوع است، ناگهان تلفن‌ شما زنگ می‌خورد و شما ناخودآگاه شروع به حرف زدن می‌کنید.

بچه در این زمان فکر می‌کند که قوانین تنها برای او است و همه برای محدود کردن آزادی و لذت های او تعیین شده و والدین به آن پایبند نیستند ولی چنانچه شما بعد از آن بگویید: «معذرت می‌خوام، نمی خواستم قانون را نادیده بگیرم و حواسم هست دیگه تکرار نشه» بچه می‌فهمد که قانون برای همه است و استثنایی ندارد. این کار قدرت شما در وضع قوانین را بیشتر می‌کند.

من قدرتمندم

هیچ وقت فکر نكنید كه با عذرخواهی كردن ‌منزلت والدینی‌تان زیر سؤال رفته و دیگر کودک روی حرف‌تان حساب نمی‌كند و خودتان را حقیر كرده‌اید. اینها افکار اشتباهی است و دقیقا عكس این اتفاق می‌افتد. شما به فرزندتان یاد می‌دهید كه توانایی و قدرت قبول کردن اشتباهش را داشته باشد.

قدرتی كه چنانچه به آن مصلح شود، روابط اجتماعی بهتری را تجربه خواهد كرد. خیلی از اشخاص به‌ علت نداشتن قدرت‌پذیرش اشتباه، در روابط شخصی‌شان دچار مشكلات بزرگ شده و تنها مانده یا طرد می‌شوند. تنها باید مراقب باشید این اتفاق معذرت خواستن خیلی زیاد تكرار نشود كه تاثیر بدی خواهد داشت.

عذرخواهی والدین از فرزندان,آیا عذرخواهی والدین از فرزندان کار درستی است یا خیر,آیا باید از کودکان عذرخواهی کرد

آیا عذرخواهی والدین از فرزندان کار درستی است یا خیر

آرامش داشته باش

قبول کردن اشتباه و عذرخواهی كردن، راه خوبی برای شكستن گارد عصبی اشخاص است. نگاهی به مشكلات اجتماعی بیندازید. خیابان‌ها و دعواهای روزانه اشخاص را ببینید، عامل اصلی بیشتر آنها این است كه شخص خطا کار حاضر به قبول کردن اشتباهش نبوده و با «ببخشید» و «معذرت می‌خواهم» غریبه است.

قبول کردن اشتباه و درخواست بخشش، خودبه‌خود فضا را از تشنج و ناآرامی رها می کند. امکان دارد اشتباهی در رابطه  با نوجوانتان انجام داده باشید؛ به طور مثال بی‌هوا و بدون اجازه وارد اتاقش شده‌اید. او از دست شما عصبانی و ناراحت است و چنانچه شما اشتباه را قبول نکنید بیشتر باعث ناراحتی و پرخاشگری شده اید و بعید نیست كه حرمت‌شكنی‌ای نیز اتفاق بیفتد و لجبازی هم انجام بگیرد. ولی چنانچه عذرخواهی كنید و بگویید اشتباه شده و معذرت بخواهید، راه روی پرخاشگری، عصبانیت و ناراحتی بسته می‌شود و فضا آرام شده و روابط صمیمانه‌تر می‌شود.

عذرخواهی والدین از فرزندان,آیا عذرخواهی والدین از فرزندان کار درستی است یا خیر,معذرت خواهی از کودک درست یا غلط

آیا باید از کودکان عذرخواهی کرد

عذر خواهی از کودک درست یا غلط ؟

معذرت خواهی كردن نباید بهانه‌ای شود رفتن در مسیر اشتباه؛ حالا كه می‌توان عذرخواهی كرد و بخشیده شد، بنابراین مجاز به اشتباه كردن هستیم! امام‌حسین(ع) می‌فرمایند: «مومن بد نمی‌كند و عذر نمی‌خواهد» البته این سخن به معنی باطل کردن عذرخواستن نیست، بلكه نگاه پیشگیرانه نسبت به عذرخواهی دارد.

یعنی مواظب باشیم كمتر اشتباه کنیم! همین طور با عذرخواهی زبانی و بدون جبران، مفهوم آن را بد نكنیم. عذرخواهی زبانی یك بخش از داستان است، قدم مهم و بعدی جبران و اصلاح است كه اگر اتفاق نیفتد، عذرخواهی‌كردن تاثیر خود را از دست می‌دهد.

منبع : بیتوته

برچسب و تگ های مطلب آیا عذرخواهی والدین از فرزندان کار درستی است یا خیر:

آیا عذرخواهی والدین از فرزندان کار درستی است یا خیر, عذرخواهی والدین از فرزندان, آیا عذرخواهی والدین از فرزندان کار درستی است یا خیر, آیا عذرخواهی والدین از فرزندان کار درستی است, آیا عذرخواهی والدین از فرزندان کار صحیحی است, آیا باید از کودکان عذرخواهی کرد, معذرت خواهی از کودک درست یا غلط, معذرت خواهی از کودک,آیا عذرخواهی والدین از فرزندان کار درستی است یا خیر,عذرخواهی والدین از فرزندان,آیا عذرخواهی والدین از فرزندان کار درستی است ,آیا عذرخواهی والدین از فرزندان کار صحیحی است,آیا باید از کودکان عذرخواهی کرد,معذرت خواهی از کودک,معذرت خواهی از کودک درست یا غلط,عذرخواهی والدین از فرزاندان کار درستی هست یا نه؟,عذرخواهی والدین از فرزندان,آیا عذرخواهی والدین از فرزندان کار درستی است یا خیر,آیا عذرخواهی والدین از فرزندان کار درستی است ,آیا عذرخواهی والدین از فرزندان کار درستی است یا خیر؟,عذرخواهی از بچه ها,عذرخواهی از کودکان,parents apologize children,

مطالب و محصولات مشابه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥