انجام عملیات شگفت انگیز در مریخ توسط نبوغ

انجام عملیات شگفت انگیز در مریخ توسط نبوغ

انجام عملیات شگفت‌انگیز دیگر در مریخ
Perform another amazing operation on Mars
آزمایشگاه پیش رانش جت ناسا اخیرا با انتشار تصویری از یازدهمین پرواز موفقیت آمیز “نبوغ” در سیاره سرخ خبر داد.
NASA Jet Propulsion Laboratory recently released a video of the 11th successful “genius” flight to the Red Planet.

 

انجام عملیات شگفت انگیز در مریخ توسط نبوغ MARS

عکس مطلب انجام عملیات شگفت انگیز در مریخ توسط نبوغ MARS
انجام عملیات شگفت انگیز در مریخ توسط نبوغ MARS

توضیحات کامل مطلب انجام عملیات شگفت انگیز در مریخ توسط نبوغ MARS

انجام عملیات شگفت‌انگیز دیگر در مریخ

"پیشنهاد ویژه فان طب"
خرید انواع لمینت دندان
لمینت دندان
تبلیغ در فان طب
تبلیغ
تبلیغات در فان طب
تبلیغ

به گزارش ایسنا، بالگرد مریخی “نبوغ” در این ماموریت جدید به مکان جدیدی پرواز کرده است. در این ماموریت “نبوغ” به مدت ۱۳۰.۹ ثانیه پرواز کرد و مسافتی حدود ۳۸۰ متر را پیش از فرود در نقطه‌ای که قرار است در آینده هم مجموعه‌ای از پروازهای شناسایی را برای کمک به مریخ نورد “استقامت” در جستجوی حیات میکروبی باستانی در آنجا انجام دهد، طی کرد.

“نبوغ” ۵ اوت ساعت ۱۲:۴۷ صبح به وقت منطقه زمانی شرقی (۰۴۴۷ به وقت گرینویچ) روی زمین بود و سپس سه دقیقه بعد برای انجام پرواز از آن ناحیه بلند شد. این پرواز به گونه‌ای طراحی شده بود که طی آن “نبوغ” به ارتفاع ۳۹ فوت (۱۲ متر) از سطح سیاره و سرعت ۱۱ مایل در ساعت (۱۸ کیلومتر در ساعت) برسد.

بالگرد مریخی “نبوغ” در دهمین پرواز خود منطقه‌ای به نام “Raid Ridges” در سیاره سرخ را مورد بررسی قرار داده بود. بالگرد “نبوغ” ناسا از سنگ‌های مریخی که دارای خطوط عجیب و غریب هستند، تصویری ثبت کرده بود. سنگ‌های دارای خطوط برجسته و برآمدگی‌های این ناحیه ممکن است در اثر باد و گرد و غبار یا احتمالاً آبی که زمانی در دهانه خشک شده جزرو جاری بود، ایجاد شده باشند.

61997722

آزمایشگاه پیش رانش جت ناسا همچنین ساعاتی پیش با انتشار تصویر زیر در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: دانشمندان و مهندسان مریخ سال‌ها منتظر بازگشت نهایی نمونه‌های جمع آوری شده از مریخ به زمین بوده‌اند. فردا روزی است که آنها منتظرش بودند.

در ادامه نوشتند: دهه‌هاست که دانشمندان حوزه علوم سیاره‌ای برای بازگشت نمونه ها از سیاره دیگر تلاش کرده‌اند. کاری که در تاریخ پروازهای فضایی هرگز انجام نشده است. حال با ارسال یک فرمان از آزمایشگاه پیش رانش جت ناسا به مریخ‌نورد “استقامت” برای اولین بار قرار است یک فضاپیما در سیاره دیگر یک سنگ را که از نظر علمی انتخاب شده است، نمونه‌برداری کند که آن را برای بازگشت احتمالی به زمین ذخیره خواهد کرد.

61997649

مریخ نورد “استقامت” ناسا تصویر سمت چپ را با استفاده از دوربین ناوبری (Navcam) و تصویر سمت راست را با استفاده از دوربین SHERLOC WATSON خود ثبت کرده است. هر دو تصویر در ۲ اوت سال ۲۰۲۱ گرفته شده‌اند.

برچسب و تگ های مطلب انجام عملیات شگفت انگیز در مریخ توسط نبوغ MARS:

فضا,MARS,نبوغ,علم,نجوم,بالگرد مریخی نبوغ,انجام عملیات شگفت‌انگیز دیگر در مریخ,,

مطالب و محصولات مشابه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥