نحوه انجام بازی استوپ هوایی play air stop

نحوه انجام بازی استوپ هوایی play air stop

نحوه انجام بازی استوپ هوایی
play air stop
استوپ هوایی یک بازی شاد و جذاب است که با توپ انجام می گیرد. وقتی چند نفر دور هم جمع شدید و یک توپ دارید و حوصله تان هم سر رفته است بلند شوید و استوپ هوایی بازی کنید. تعداد بازیکن ها کم نیستند و فقط یک توپ احتیاج دارید.
How to play Air Stop
Air stop is a fun and attractive game that is done with the ball. When a few people get together and you have a ball and you are bored, get up and play aerial stop. The number of players is not small and you only need one ball.

 

نحوه بازی استوپ هوایی و قوانین آن

عکس مطلب نحوه بازی استوپ هوایی و قوانین آن
نحوه بازی استوپ هوایی و قوانین آن

توضیحات کامل مطلب نحوه بازی استوپ هوایی و قوانین آن

استوپ هوایی یک بازی خانوادگی و خیابانی جذاب و پر تحرک است که با توپ انجام می شود. وقتی چند نفر دور هم جمع شدید و یک توپ دارید و حوصله تان هم سر رفته است پاشید و استوپ هوایی بازی کنید. تعداد بازیکن ها محدود نیستند و فقط یک توپ احتیاج دارید."تبلیغات ویژه فان طب"

نحوه انجام بازی استوپ هوایی

نام دیگر این بازی به احتمال زیاد استوپ آزاد است. در این بازی که به وسیله تعدادی بازیکن و یک توپ انجام می‌شود (تعداد نفرات نامحدود)، توپ به وسیله شخص آغازکننده بازی به هوا پرتاب می‌شود، هم‌زمان با پرتاب توپ به هوا اسم فردی از بازیکنان حاضر به وسیله پرتاب‌کننده با صدای بلند گفته می‌شود. شخصی که اسم او برده شده تلاش می‌کند که توپ را بدون خوردن آن به زمین بگیرد. در این هنگام دیگر بازیکنان آغاز به دویدن و دور شدن از آن محل می‌ کنند.

شخصی که اسم او برده شده اگر موفق به گرفتن توپ شد، مجددا توپ به هوا پرتاب و صدا زدن اسم یکی دیگر از بازیکنان را انجام می‌دهد. در صورتی که موفق به گرفتن توپ نشود، آنگاه به دنبال توپ دویده و تلاش میکند هرچه زودتر توپ را بگیرد.

به محض گرفتن توپ می‌گوید:(استوپ)؛بازیکنان دیگر به محض شنیدن کلمه استوپ باید در هر جایی که هستند بایستند. فردی که توپ را در دست دارد، می‌تواند به دلخواه به سمت هر کسی که نزدیک تر بوده یا هر شخص که مایل است، پرتاب کند. در این حالت هیچ یک از بازیکنان نمی توانند حرکت کنند.

استوپ هوایی, بازی استوپ هوایی, قوانین بازی استوپ هوایی

شیوه بازی استوپ هوایی

در صورتی که توپ به شخص مورد نظر برخورد کرد، یک امتیاز منفی به زیان شخصی که توپ به او برخورد کرده منظور گردده و بازی دوباره به وسیله او شروع می‌شود. اگر توپ به او برخورد نکند یک امتیاز منفی به زیان فرد پرتاب‌کننده منظور شده و بازی دوباره به وسیله او شروع می‌ گردد.

بازی با همین چرخه تکرار گردیده تا امتیاز منفی فردی به عدد مورد توافق و از پیش مشخص شده‌ای برسد. در این حالت دیگر بازیکنان به غیر از فرد دارای امتیاز منفی وارد شور گردیده و اسمی مستعار برای او انتخاب می‌ کنند. از اینجا به بعد وی را با نام مستعار انتخاب شده می‌خوانند (در زمان پرتاب توپ به هوا).

هر کس او را با اسم اصلیش صدا کند، یک امتیاز منفی به برایش منظور خواهد شد. با رسیدن امتیازات منفی به عدد مورد توافق و از پیش تعیین شده، شخص مورد نظر را رو به دیوار یا سطح دیگری چسبانده (تکیه داده) و هر یک از بازیکنان،وی را با توپ مورد برخورد قرار می‌دهند.

بعد از پایان این توپ باران، فرد مورد نظر اصطلاحاً سوخته و از بازی بیرون می آید. دیگر بازیکنان آنقدر به بازی ادامه داده تا یک نفر باقی بماند که او همان برنده نهایی بازی است.

گردآوری: بخش سرگرمی بیتوته

برچسب و تگ های مطلب نحوه بازی استوپ هوایی و قوانین آن:

استوپ هوایی, بازی استوپ هوایی, نحوه بازی استوپ هوایی, شیوه بازی استوپ هوایی, قوانین بازی استوپ هوایی, استوپ آزاد, بازی استوپ هوایی و قوانین آن, بازی محلی استوپ هوایی
,

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥