کشتی کج Professional Wrestling

کشتی کج Professional Wrestling

کشتی کج چیست و قوانین آن شامل چه چیزهایی می شود؟
professional wrestling
کشتی کج یا حرفه ای( به انگلیسی:Professional Wrestling) یک ورزش حرفه ای و ترکیبی از رقابت( هنگام مسابقه ها) و نمایش( قبل از مسابقه ها) است. در این رشته عناصری از کشتی کج و بعضاً سناریوهای گوناگون بین کشتی گیرها به چشم می خورد. در کشتی کج فوت و فن گلاویزی و ضربات مختلفی اجرا میشود که از انواع کشتی و شیوه های جنگي در سراسر دنیا برداشت شده اند.
What is a tilt ship and what are its rules?
Professional Wrestling is a professional sport that combines competition (during competitions) and performance (before competitions). In this discipline, elements of wrestling and sometimes different scenarios between wrestlers can be seen. The tilt ship performs various tricks and blows that are taken from different types of ships and methods of warfare around the world.

 

کشتی کج چیست و قوانین آن شامل چه چیزهایی می شود؟

عکس مطلب کشتی کج چیست و قوانین آن شامل چه چیزهایی می شود؟
کشتی کج چیست و قوانین آن شامل چه چیزهایی می شود؟"تبلیغات ویژه فان طب"

توضیحات کامل مطلب کشتی کج چیست و قوانین آن شامل چه چیزهایی می شود؟

کشتی گیران حرفه ای برعکس کشتی گیران اماتور برای انجام مسابقه دستمزد می گیرند و معمولاً مهارت بالاتری هم دارند حتی بعضی از آنها داروهای نیروزای استروئیدی استفاده کرده و کمپانی دبلیودبلیوای ازمایش های کنترل دوپینگ از ورزشکاران خود انجام میدهد .

مسابقات این رشته در سال های گذشته در زبان فارسی( به خصوص ایران) به کشتی کچ( کج) معروف شده است ولی نباید آن را با کشتی کچ، اشتباه گرفت. کشتی کچ شباهت زیادی به کشتی ازاد دارد. اما در کشتی حرفه ای هم فوت و فن کشتی کچ نقش مهمی دارد.

کشتی حرفه ای یکی از سرگرمی های مهم درآمریکای شمالی و ژاپن است.

کشتی کج زنان ,کشتی کج ,  عکس کشتی کج

بازی های کشتی کج

آنچه که امروز در زبان فارسی کشتی کج می نامندش در زبان انگلیسی Professional wrestling یا بطور مختصر pro wrestling به معنی« کشتی حرفه ای» نامیده میشود . ولی اینکه به چه دلیل ایرانیان آن را« کشتی کج» می نامند، چنین است:

در اروپا نوعی کشتی سنتی وجود داشته و دارد مثل به کشتی پهلوانی اصیل ایرانی که در انگلیسی و فرانسه Catch wrestling نامیده میشود و Professional wrestling با اضافه کردن حرکاتی نمایشی و قانون های جدید از دل همین کشتی بیرون آمده است. ایرانیان در شروع، این کشتی را همان کشتی کچ( یعنی ترجمهٔ Catch wrestling) می نامیدند، ولی زمانی که این کشتی به مرور زمان تبدیل به Professional wrestling شد، دیگر اسم جدید آن را بکار نبردند و همان کشتی کچ نامیدندش. اما چون تلفظ Catch زیاد به گوش ایرانیان اشنا نبود، با گذشت زمان آن را با واژهٔ« کج» اشنا به گوش خودشان یکی دانسته و در پایان نام این کشتی امروز در فارسی« کشتی کج» شده است.

این ورزش با اینکه مسابقه ای کاملا نمایشی است ولی تماشاچی های زیادی دارد. در ابتدای مسابقه هر کدام از مبارزان در یکی از گوشه های رینگ می ایستند. مسابقه می تواند بین دو نفر یا بین چند نفر یا حتی بین دو تیم با تعداد نفرات بیشتر از دو نفر برپا شود. یک نوع مسابقه دیگر هم در این رشته ورزشی بر گزار می شود که چند مبارز در آن برای پیروزی خودشان با هم درگیر می شوند.

به عبارت دیگر هیچ کدام از مسابقه دهنده ها با دیگری متحد نیستند و همه همدیگر را کتک می زنند تا به پیروزی برسند. یکی از علامت سؤال هایی که در ذهن خیلی از تماشاچیان بوجود می آید در مورد این است که به چه دلیل وقتی این ورزش در رینگ اجرا می شود به آن لقب کشتی را می دهند؛ درحالی که قوانین آن با مسابقات کشتی تفاوت دارد.

کشتی کج از نظر خیلی ها ورزشی است که در آن دو مسابقه دهنده به ظاهر همدیگر را تا سر حد مرگ کتک می زنند و از خشن ترین فنون برای شکست حریف استفاده می کنند. حقیقت ماجرا این است که کشتی کج از یک جور کشتی محلی فرانسه گرفته شده است. اما کشتی حرفه ای که به اشتباه کشتی کج هم خوانده می شود فنون خاصی ندارد و بیشتر فن هایش را از بقیه ورزش ها گرفته است. شاید بخاطر همین بود که وقتی این ورزش شکل گرفت، بخاطر شباهت تعدادی از فنو آن به کشتی، این نام را هم برای آن انتخاب نموده اند .

کشتی کج زنان ,کشتی کج ,  عکس کشتی کج

قوانین کشتی کج

قوانین:

1) قانون K. O که در بسیاری از مسابقات از جمله First Blood کاربرد دارد که در این قانون اگر یکی از اعضاء حریف اسیب جدّی ببیند از آن استفاده میکنند که اما در بسیاری از مسابقه ها این قانون بی تاثیر است. لازم به یادآوری است که زمانی که یک رقابت دارای قوانین برای بازی و برد است یا انجام قوانین مخصوص به برد همانند مسابقهٔ Last Man Standing زمانیکه حریف نقش بر زمین است داور تا ۱۰ می شمارد و بعد از تمام شدن شمارش، حریف K. O میشود .

۲) قانون Give Up:این قانون کاربرد به سزائی در بسیاری از مسابقات دارد، حریف ناحیه ای خارجی از طرف در برابر را طوری می گیرد که شروع به زجر کشیدن میکند و زمانیکه دیگر طاقت خود را از دست داد با حرکت سه بار یا بیش تر دست یا سر، خود را تسلیم و مسابقه را واگذار میکند .

۳) قانون Rope Break:این قانون منع کنندهٔ بسیاری از کارهاست و بستگی به تماس حریف با کش های رینگ دارد و زمانیکه فرد در حال Give Up یا Pinfall باشد با تماس با کش های رینگ، داور این قانون را اعلام و حریف موظف است که حریف را رها کند در غیر این صورت داور اعلام قانون DQ و باخت میکند ( بعد از شمارش تا ۵).

۴) قانون DQ:هرکاری مخالف قوانین مسابقه را شامل میشود اعم از زدن داور و یا زدن با سلاح سرد مانند میز یا صندلی چوبی. ولی در مسابقاتی که داور، DQ را Off اعلام کند اشخاص مجاز به هر کاری هستند.

۵) Ring Out Count:زمانیکه بدن حریف یا هر دو حریف در حدود دو سوم از رینگ بیرون باشد داور آغاز به شمردن تا ۱۰ میکند که تا پایان شمارش هرکدام از حریفان یا هر دو اگر بیرون باشند بازنده اعلام میشوند . قوانین دیگری هم وجود دارند ولی چون در بازی مطرح نیستند نیازی به طرح آن نیست.

گردآوری: بخش ورزشی بیتوته

برچسب و تگ های مطلب کشتی کج چیست و قوانین آن شامل چه چیزهایی می شود؟:

کشتی کج چیست و قوانین آن شامل چه چیزهایی می شود؟, کشتی کج زنان, کشتی کج, عکس کشتی کج, بازی کشتی کج, عکس های کشتی کج, مسابقات کشتی کج, بازی های کشتی کج, تصاویر کشتی کج, عکس کشتی کج کاران, کشتی کج مردان, کشتی کج جدید, عکس کشتی کج مردان, کشتی کج بازی, بازیهای کشتی کج, کشتی کج عکس, عکس ها ی کشتی کج, کشتی کج چیست, قوانین کشتی کج
,

مطالب و محصولات مشابه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥