همه چیز درباره چراغ بنزین خودرو reasons turning lighton

همه چیز درباره چراغ بنزین خودرو reasons turning lighton

دلایل روشن شدن چراغ بنزین چیست؟ با چراغ روشن بنزین چقدر می تواند حرکت کند؟
reasons turning lighton
روشن شدن چراغ بنزین خودرو چه دلایلی می تواند داشته باشد؟
حتما برای شما هم پیش آمده که در حین رانندگی متوجه روشن شدن چراغ های اضافی خودرو مانند چراغ بنزین شدید. این شرایط به طور طبیعی استرس زاست مخصوصا اگر در شرایطی باشید که امکان مراجعه به نزدیک ترین پمپ بنزین نداشته باشید. در این مقاله در مورد اینکه هنگام روشن شدن چراغ بنزین تا چند کیلومتر می توان رانندگی کرد.
What are the reasons for turning on the gas light? How much can you move with the gas light on?
reasons turning lighton
What could be the reason for turning on the car’s gas light?
It must have happened to you that while driving, you noticed that the extra lights of the car turn on, such as gasoline lights. This condition is naturally stressful, especially if you are in a situation where you can not go to the nearest gas station. This article is about how many kilometers you can drive when the gas light is on.

 

دلایل روشن شدن چراغ بنزین چیست؟ با چراغ روشن بنزین چقدر می تواند حرکت کند؟

عکس مطلب دلایل روشن شدن چراغ بنزین چیست؟ با چراغ روشن بنزین چقدر می تواند حرکت کند؟
دلایل روشن شدن چراغ بنزین چیست؟ با چراغ روشن بنزین چقدر می تواند حرکت کند؟

توضیحات کامل مطلب دلایل روشن شدن چراغ بنزین چیست؟ با چراغ روشن بنزین چقدر می تواند حرکت کند؟

چراغ بنزین به چه دلایلی روشن می شود؟

روشن شدن چراغ بنزین دلایل مختلفی می تواند داشته باشد که در ادامه به مهمترین دلایل آن اشاره می کنیم."تبلیغات ویژه فان طب"

تمام شدن سوخت خودرو

چراغ بنزین پارس, خرابی چراغ بنزین پراید, دلایل روشن شدن چراغ بنزین

به طور طبیعی، روشن شدن چراغ بنزین نشان دهنده کمبود بنزین در باک است

مهمترین دلیل روشن شدن چراغ بنزین تمام شدن میزان بنزین موجود در باک خودرو است. در این حالت بسته به نوع خودرو ادامه رانندگی و طی کردن مسافت از 30 تا 80 کیلومتر امکان پذیر است. البته این تخمین در مورد شرایطی است که در حال حرکت روی یک مسیر صاف و بدون شیب باشید چون رانندگی روی مسیر های ناهموار و شیب دار سبب می شود تا بنزین باقی مانده در ته باک به یک سمت سرازیر شده و به قسمت پمپ بنزین نرسد و پمپاژ کردن بنزین به سمت موتور توسط پمپ امکان ناپذیر باشد.

وجود مشکل در سنسور بنزین

سنسور بنزین درون باک قرار دارد و وظیفه آن روشن و خاموش کردن چراغ بنزین است. این سنسور به رطوبت حساس است و در صورتی که خشک شود اتصال کوتاهی را برای روشن شدن چراغ بنزین برقرار می کند.

در صورت وجود ایراد در این سنسور حتی با وجود بنزین کافی درون باک و با وجود پوشیده بودن این سنسور با بنزین باز هم اتصال کوتاه را برقرار کند و باعث روشن شدن چراغ بنزین شود.

شکستگی و ایجاد اشکال در شناور پمپ بنزین

در برخی از خودروها به علت شکستگی و یا وجود ایراد در شناور پمپ بنزین ممکن است چراغ بنزین حتی با وجود بنزین کافی درون باک روشن شود. شناور پمپ بنزین با درجه نمایش دهنده میزان بنزین در پشت آمپر ارتباط دارد و میزان بنزین موجود در باک را نمایش می دهد.

قرار گرفتن در سطوح شیبدار

دلایل روشن شدن چراغ بنزین, چراغ بنزین, روشن شدن چراغ بنزین

وقتی در یک شیب سربالایی قرار می گیرید، شناور پایین می رود و چراغ بنزین روشن میشود

اگر میزان بنزین در باک خودرو کم باشد ولی به اتمام نرسیده باشد و خودرو در شرایط نامناسب و در جای شیب داری قرار گرفته باشد به علت شیبدار شدن باک و کنار رفتن بنزین از روی سنسور، چراغ بنزین روشن شده و یا خودرو به کلی خاموش می شود.

این حالت فقط زمانی پیش می آید که خودرو در مکان شیب داری قرار گرفته باشد و مقدار بنزین در باک کم باشد.

هنگام روشن شدن چراغ اخطار بنزین چه باید کرد؟

هنگامی که به طور ناگهانی چراغ بنزین روشن می شود و شما متوجه کمبود بنزین در باک می شوید برای به حداقل رساندن مصرف سوخت باید موارد زیر را انجام دهید:

باید همه تجهیزات برقی را خاموش کنید و کابل شارژ تلفن همراه تان را از شارژر فندکی خارج کنید. پنجره ها را بالا بکشید. سرعت حرکت با به 70 کیلومتر برسانید و با سرعت ثابت رانندگی کرده و از افزایش و کاهش سرعت پرهیز کنید. از خاموش کردن خودرو پرهیز کنید.

از خاموش و روشن کردن خودرو پرهیز کنید.

بعد از روشن شدن چراغ بنزین تا چند کیلومتر می توان رانندگی کرد؟

روشن شدن چراغ بنزین, علت روشن شدن چراغ بنزین, روشن و خاموش شدن چراغ بنزین

پس از روشن شدن چراغ بنزین، بهتر است که سریعا بنزین بزنید

روشن شدن چراغ بنزین در حین رانندگی و در وسط جاده بسیار ممکن است دلهره آور باشد. به خصوص هنگامی که امکان دسترسی به جایگاه سوخت گیری برایتان میسر نباشد. زیرا در این صورت ممکن است فکر کنید که هر لحظه ممکن است بنزین خودروی شما تمام شده و خاموش شود.

مسافتی که بعد از روشن شدن چراغ را می توان با خودرو طی کرد پشت آمپر اکثر خودروهای جدید نمایش داده می شود. این عدد به شما می گوید که تا چند کیلومتر امکان حرکت با چراغ روشن بنزین و تا قبل از تمام شدن بنزین دارید. البته این تخمین کاملا دقیق نیست و بر اساس میانگین طی شدن با خودرو تان در هنگام رانندگی محاسبه شده است.

اگر در هنگام رانندگی در داخل شهر چراغ بنزین تان روشن شد جای هیچ گونه نگرانی نیست. در این صورت می توانید به پمپ بنزینی که در 40 کیلومتری شماست مراجعه کنید.

در واقع شما می توانید در شهر بزرگی مانند تهران از سمت شهر به سمت دیگر شهر بروید و بدون خاموش شدن خودرو در یک پمپ بنزین سوخت گیری کنید.

پس هنگام روشن شدن چراغ بنزین در داخل شهر نیازی به نگرانی و دلهره نیست و مشکل جدی پیش نمی آید.

وقتی چراغ بنزین روشن شد چند لیتر بنزین داریم؟

دلایل روشن شدن چراغ بنزین, چراغ بنزین, روشن شدن چراغ بنزین

در خودرو های متفاوت، بنزینی که هنگام روشن شدن چراغ بنزین وجود دارد متفاوت است

برای محاسبه میزان بنزین موجود در باک خودرو پس از روشن شدن چراغ نیاز به استاندارد های بین المللی داریم.

طبق بررسی های انجام شده بر روی بیش  از 40 خودرو و محاسبه میزان بنزین باقی مانده در باک خودرو مشخص شد که مقدار متوسط بنزین باقی مانده در باک خودرو های خارجی حدود 2.6 گالن است. برای تبدیل این عدد به لیتر باید آن را در 3.78 ضرب کنیم که در این صورت عدد 9.8 به دست خواهد آمد.

اما اینکه دقیقا حساب کنید تا خاموش شدن خودرو و اتمام بنزین دقیقا چند کیلومتر می توان طی کرد بستگی به خودروی شما و نحوه رانندگی تان دارد.

در برخی از خودروها چراغ اخطار بنزین بر اساس میزان مسافتی که می توان با باک تقریبا خالی طی کرد، روشن می شود. در این خودروها میزان مسافت باقی مانده نشان داده می شود و نه مقدار بنزین موجود در باک.

گاهی اوقات رانندگان مجبور هستند با چراغ اخطار بنزین روشن به حرکت خود ادامه دهند و هنگامی که در چنین شرایطی قرار می گیرند باید بدانند دقیقا تا چند کیلومتر دیگر امکان رانندگی دارند، به همین خاطر این موضوع دارای اهمیت زیادی است.

برای مثال در مورد خودرویی با ظرفیت باک 60 لیتر هنگام روشن شدن چراغ بنزین تا 5 لیتر در باک ذخیره بنزین موجود است. در صورتی که در داخل شهر باشید و میزان مصرف سوخت به ازای هر 100 کیلومتر 10 لیتر باشد به این معنی است که شما امکان رانندگی تا 50 کیلومتر را خواهید داشت. اما با وجود این محاسبات تقریبی هرگز نباید به طور دقیق 50 کیلومتر را در نظر بگیرید و بهتر است در اولین پمپ بنزین سوخت گیری کنید.

روشن شدن چراغ بنزین چه مضراتی دارد؟

روشن شدن چراغ بنزین, علت روشن شدن چراغ بنزین, روشن و خاموش شدن چراغ بنزین

کم بودن بنزین که چراغ بنزین نشان دهنده آن است، به پمپ بنزین فشار زیادی وارد می کند

رانندگی با خودرویی که دارای مقدار بنزین کمی باشد مثلا بنزین موجود در باک یک چهارم ظرفیت باک باشد، سبب روشن شدن چراغ بنزین می شود که این حالت دارای مضرات زیادی است.

یکی از این مضرات آسیب رساندن به کاتالیزور می باشد که در صورت بروز چنین صدمه ای به کاتالیزور خودروتان شما مجبور به تعمیر و یا تعویض آن خواهید بود.

هنگامی که مقدار بنزین در باک بسیار کم باشد و چراغ اخطار بنزین روشن شود، سیستم سوخت رسانی خودرو سعی می کند تا بنزین باقی مانده در ته باک را که به صورت لجن سوختی رسوب کرده است به سمت موتور پمپاژ کند که در این صورت موادی که در ته باک ته نشین شده است می توانند باعث مسدود شدن فیلتر بنزین شوند. علاوه بر آن کاهش شدید بنزین باعث داغ شدن پمپ بنزین می شود و در معرض خطر سوختن قرار می گیرد. در صورتی که این اتفاق تکرار شود می تواند بر قدرت فرمان و ترمز هم تاثیر گذار باشد که تعمیر و تعویض این قطعات بسیار هزینه بر است.

اگر هنگام رانندگی در بزرگراه ها چراغ اخطار بنزین روشن شود می تواند بسیار خطرناک باشد. در این صورت ممکن است در وسط راه بنزین تمام شده و خودرو خاموش شود و به علت سرعت بالای سایر خورو ها تصادف رخ دهد.

عوامل موثر در میزان مسافت طی شده با چراغ بنزین روشن

عواملی که در میزان مسافت طی شده با چراغ بنزین روشن موثر هستند به شرح زیر می باشد:

• وزن خودرو و محتویات داخل آن

• سرعت خودرو

• کار کردن خودرو به صورت درجا بیشتر از 40 ثانیه

• فشار نامنظم پدال گاز

• فشار باد تایر ها

• استفاده از کولر یا بخاری

• ایرودینامیک خودرو

• بالا بودن ترمز دستی

• نشتی بنزین در باک

• رانندگی ب دور موتور بالا

• نوع لاستیک

• تنظیم فرمان

• مصرف برق زیاد سیستم صوتی

• کیفیت بنزین

مدت زمان حرکت با چراغ بنزین روشن در پراید

مصرف میزان سوخت پراید در هر 100 کیلومتر مسافت طی شده حدود 7 لیتر بنزین است. این عدد گاهی بین 6.5 و یا 7.5 نیز متغیر است که این اختلافات بستگی به نوع رانندگی و میزان ترافیک و عوامل دیگر نیز دارد.

پراید در شرایط بدون ترافیک از لحظه روشن شدن خودرو می تواند تا 130 کیلومتر را طی کند.

مدت زمان حرکت با چراغ بنزین روشن در پژو ۲۰۶

میزان مصرف سوخت بنزین در پژو206 این خودروی پرطرفدار به ازای هر 100 کیلومتر حدود 9 لیتر  است. با این حساب و با در نظر گرفتن میزان بنزین باقی مانده در باک که حدود 9.8 لیتر است این خودرو از لحظه روشن شدن چراغ بنزین تا 100 کیلومتر را می تواند طی کند.

مدت زمان حرکت با چراغ بنزین روشن در سمند

سمند نیز که یکی از خودروهای محبوب و پر طرفدار است در شرایط عادی در هر 100 کیلومتر حدود 11 لیتر بنزین می سوزاند. مسافت قابل طی کردن در شرایط بدون ترافیک پس از روشن شدن چراغ بنزین حدود 89 کیلومتر در ساعت است.

مدت زمان حرکت با چراغ بنزین روشن در خودروی ال ۹۰

خرابی چراغ بنزین پراید, دلایل روشن شدن چراغ بنزین, چراغ بنزین

پس از روشن شدن چراغ بنزین در ال 90 ،می توان 110 کیلومتر دیگر به راه ادامه داد

خودروی ال 90 در هر 100 کیلومتر حدود 9 لیتر سوخت مصرف می کند. این خودرو پس از روشن شدن چراغ بنزین قادر به طی کردن 105 ال 110 کیلومتر می باشد.

مدت زمان حرکت با چراغ بنزین روشن در رنو ساندرو

خودروی رنو ساندرو در هر 100 کیلومتر حدود 9.4 لیتر بنزین مصرف می کند. در صورت روشن شدن چراغ بنزین در این خودرو، رانندگی با آن از 100 تا 104 کیلومتر امکان پذیر است.

مدت زمان حرکت با چراغ بنزین روشن در سانتافه

خرابی چراغ بنزین پراید, دلایل روشن شدن چراغ بنزین, چراغ بنزین

پس از روشن شدن چراغ بنزین در سانتافه، می توان 80 کیلومتر دیگر رانندگی کرد

خودروی سانتافه در هر 100 کیلومتر حدود 11.8 بنزین مصرف می کند. در هنگام روشن شدن چراغ بنزین در این خودرو امکان رانندگی با آن در حدود 80 کیلومتر وجود دارد.

مدت زمان حرکت با چراغ بنزین روشن در گل

خودروی گل یکی از محصولات فولکس واگن برزیلی است که از زیر مجموعه های فولکس واگن آلمان است. میزان مصرف سوخت در این خودرو 9.2 لیتر به ازای هر 100 کیلومتر می باشد. در صورت روشن شدن چراغ بنزین در این خودرو امکان رانندگی با آن تا حدود 106 کیلومتر وجود دارد.

مدت زمان حرکت با چراغ بنزین روشن در ورنا

خودروی ورنا تا حدود 7.6 لیتر بنزین را برای طی کردن هر 100 کیلومتر مصرف می کند. در صورتی که چراغ بنزین در این خودرو روشن شود رانندگی با آن تا حدود 128 کیلومتر امکان پذیر است.

مدت زمان حرکت با چراغ بنزین روشن در مزدا ۳

خودروی مزدا 3 در هر 100 کیلومتر حدود 9.8 لیتر بنزین مصرف می کند. این خودرو پس از روشن شدن چراغ بنزین قادر به طی کردن 100 کیلومتر می باشد.

مدت زمان حرکت با چراغ بنزین روشن در اوانته

مصرف بنزین در این خودرو 9.5 لیتر در هر 100 کیلومتر است. پس از روشن شدن چراغ بنزین در این خودرو می توان تا 103 کیلومتر رانندگی کرد.

مدت زمان حرکت با چراغ بنزین روشن در توسان

این خودرو در هر 100 کیلومتر 10.2 لیتر سوخت مصرف می کند. پس از روشن شدن چراغ بنزین در این خودرو تا 96 کیلومتر می توان رانندگی کرد.

مدت زمان حرکت با چراغ بنزین روشن در ریو

این خودرو کره ای در هر 100 کیلومتر 6.9 بنزین مصرف می کند. پس از روشن شدن چراغ بنزین رانندگی با این خودور تا 142 کیلومتر امکان پذیر است.

مدت زمان حرکت با چراغ بنزین روشن در اپتیما

اپتیما نیز که یک خودروی کره ای است در هر 100 کیلومتر حدود 11.8 بنزین مصرف می کند. پس  از روشن شدن چراغ بنزین در این خودرو رانندگی با آن در شرایط بدون ترافیک تا 83 کیلومتر ممکن است.

مدت زمان حرکت با چراغ بنزین روشن در پیکانتو

میزان مصرف بنزین در این خودرو حدود 6.7 لیتر در هر 100 کیلومتر است. در صورت روشن شدن چراغ بنزین این خودرو قادر به طی کردن مسافت حدود 146 کیلومتر می باشد.

گردآوری: بخش خودرو بیتوته

برچسب و تگ های مطلب دلایل روشن شدن چراغ بنزین چیست؟ با چراغ روشن بنزین چقدر می تواند حرکت کند؟:

مدت زمان حرکت با چراغ بنزین روشن در پراید, مدت زمان حرکت با چراغ بنزین روشن در پژو 405, چراغ بنزین پارس, خرابی چراغ بنزین پراید, دلایل روشن شدن چراغ بنزین, چراغ بنزین, روشن شدن چراغ بنزین, علت روشن شدن چراغ بنزین, روشن و خاموش شدن چراغ بنزین, مضرات روشن شدن چراغ بنزین
,

مطالب و محصولات مشابه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥