راهکار خلاقانه هواوی برای کاهش دمای شارژرهای موبایل

راهکار خلاقانه هواوی برای کاهش دمای شارژرهای موبایل

راهکار خلاقانه هواوی برای کاهش دمای شارژرهای موبایل
Reduce the temperature of Huawei mobile chargers
شاید شما نیز تجربه کرده‌ باشید که به هنگام شارژ شدن تلفن همراه علاوه بر بدنه خود گوشی، بدنه شارژر نیز بعضاً تا حد زیادی داغ می‌شود. اما هواوی با ارائه راهکاری هوشمندانه در پتنت جدید خود قصد دارد تا حد زیادی از دمای شارژر موبایل بکاهد. در ادامه با این فناوری اختصاصی هواوی بیشتر آشنا می‌شویم.
Huawei’s innovative solution to reduce the temperature of mobile chargers
You may have experienced that when charging a cell phone, in addition to the body of the phone itself, the body of the charger sometimes gets very hot. But Huawei intends to greatly reduce the temperature of the mobile charger by offering a clever solution in its new patent. In the following, we will become more familiar with this proprietary Huawei technology.

 

راهکار خلاقانه هواوی برای کاهش دمای شارژرهای موبایل

عکس مطلب راهکار خلاقانه هواوی برای کاهش دمای شارژرهای موبایل
راهکار خلاقانه هواوی برای کاهش دمای شارژرهای موبایل

توضیحات کامل مطلب راهکار خلاقانه هواوی برای کاهش دمای شارژرهای موبایل

سیستم شارژ باتری دستگاه‎های همراه یکی از مهمترین بخش‎ها در طراحی و ساخت آنها محسوب می‎شود. به دلیل افزایش جریان الکتریکی و رابطه ساده بین شارش بار در هادی، همواره فرایند شارژ دستگاه‎ها با ایجاد گرما در باتری دستگاه همراه می‎شود. هدایت این گرما برای جلوگیری از آسیب رسیدن به باتری، دستگاه و حتی کاربر از ضرورت‎های یک طراحی مناسب برای ابزارهای همراه محسوب می‎شود."تبلیغات ویژه فان طب"

به تازگی حق امتیاز یک فناوری بسیار کاربردی در این زمینه به نفع شرکت هواوی ثبت شده است. این فناوری به بیان ساده قصد دارد رویکرد هدایت گرمای ایجاد شده در فرایند شارژ را متحول نموده و روشی برای کاهش دمای ایجاد شده در محل مورد نظر طی فرایند شارژ دستگاه ایجاد کند.

هواوی این فناوری را با نام «یک آداپتور برق و روش تولید آن» به ثبت رسانده ولی اصل ماجرا بسیار فراتر از این نام است. در برگه اطلاعات ثبت این فناوری، روش تولید و شرح مجموعه‌ای از ماژول‌های مورد استفاده ارائه شده است. این پتنت از سه بخش محفظه اصلی ماژول، برد مدار شارژ و بخش اتلاف (هدایت) حرارت تشکیل شده است که هر کدام وظایف خاص خود را بر عهده دارند.

"

محفظه ماژول آداپتور دارای یک فضای پشتیبانی داخلی است که یک سر آن به یک رابط خط و سر دیگر آن به اتصال برق وصل می‌شود.

در ادامه و داخل همین فضا، برد مدار چاپی دستگاه جای خواهد گرفت. نکته مهم این خواهد بود که اولین مرحله اتصال به صورت غیرمستقیم از دو پایانه شارژ شکل می‎گیرد تا بخش مهمی از ملاحظات ایمنی در نظر گرفته شود.

در بخش هدایت گرما نیز راهکار خلاقانه هواوی حفظ یک فضای خالی بین مجموعه مدار و دیواره بیرونی بدنه است که ارتباط گرمایی این دو بخش را تا حد زیادی کاهش می‎دهد.

روش کار این فناوری چگونه است؟

این ایده آداپتور شارژ در واقع راهکاری برای خنک نگه داشتن شارژر موبایل با ایجاد لایه هواست. این طرح با توجه به پتانسیل بالا و عدم پیچیدگی فرایند تولید، می‎تواند برای شارژرهای با تیراژ انبوه مورد استفاده قرار گیرد.

در این روش هنگامی که یک لایه هوا بین اولین گرماگیر (هیت‌سینک) و محفظه ماژول‌ها ایجاد می‌شود، مقاومت حرارتی بین برد مدار و محفظه به سرعت افزایش می‌یابد.

با انجام این کار، ممانعت از افزایش حرارت و انتقال گرمایی بین بدنه داخلی و پوشش آداپتور در فاصه زمانی کوتاهی شکل گرفته و بدین ترتیب از داغ شدن بیش از حد شارژر جلوگیری می‎شود.

کاهش دمای پوشش آداپتور همچنین می‌تواند تأثیر مستقیمی بر امنیت، قابل اطمینان بودن و دوام عملکردی شارژر داشته باشد. از این رو کارایی این آداپتورهای شارژ مخصوص هواوی تا حد زیادی افزایش می‌یابد.

برچسب و تگ های مطلب راهکار خلاقانه هواوی برای کاهش دمای شارژرهای موبایل:

راهکار خلاقانه هواوی برای کاهش دمای شارژرهای موبایل, گوشی سامسونگ,گوشی سامسونگ گالکسی,گوشی سامسونگ گالکسی,گوشی گالکسی سامسونگ,موبایل نوکیا,گوشی نوکیا,موبایل سونی اریکسون,سونی اریکسون اکسپریا,قیمت گوشی htc,تبلت,تبلت سامسونگ,تبلت سونی,تلویزیون سامسونگ,تلویزیون ال جی,آیفون,آی پد,لپ تاپ,قیمت لپ تاپ
,,

مطالب و محصولات مشابه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥