شیوه از بین بردن لاک ناخن از روی لباس varnish

شیوه از بین بردن لاک ناخن از روی لباس varnish

شیوه از بین بردن لاک ناخن از روی لباس
remove varnish clothes
ریختن لاک ناخن روی لباس و ایجاد لکه، امکان دارد سبب از بین رفتن بافت بعضی از لباس‌ها شود. ولی ما در این مقاله تصمیم گرفتیم شیوه پاک کردن لاک از روی لباس نخی و انواع پارچه‌های دیگر را به شما آموزش دهیم تا لباس خود را مانند روز اول کنید.
How to remove nail polish from clothes
Applying nail polish on clothes and creating stains may cause the texture of some clothes to disappear. But in this article, we decided to teach you how to remove varnish from cotton clothes and other types of fabrics to make your clothes look like the first day.

 

پاک کردن لاک از روی لباس

عکس مطلب پاک کردن لاک از روی لباس
پاک کردن لاک از روی لباس

توضیحات کامل مطلب پاک کردن لاک از روی لباس

شیوه از بین بردن لاک ناخن از روی لباس

ریختن لاک ناخن روی لباس و ایجاد لکه، امکان دارد سبب از بین رفتن بافت بعضی از لباس‌ها شود. ولی ما در این مقاله تصمیم گرفتیم شیوه پاک کردن لاک از روی لباس نخی و انواع پارچه‌های دیگر را به شما آموزش دهیم تا لباس خود را مانند روز اول کنید.

پاک کردن لکه لاک ناخن از روی لباس نخی

برای تمیز کردن لکه لاک ناخن از روی الیاف طبیعی و لباس های نخی می توانید از استون استفاده کنید. نخست چند برگ دستمال کاغذی را روی هم بگذارید. این دستمال ها زیر لباس لکه دار بگذارید تا استون و رنگ اضافی را به خود بگیرد و از پخش شدن لاک در دیگر بخش هایی های لباس پیشگیری گردد.

سپس مقداری پنبه را به استون آغشته کنید و به آهستگی از بخش های خارجی لکه به سوی داخل، آن را تمیز کنید تا لکه بیشتر از قبل در لباس پخش نگردد. برای تمیز کردن لکه لاک ناخن تلاش کنید به جای کشیدن پنبه روی پارچه، ازحرکات ضربه ای استفاده کنید. چنانچه در هنگام کار دستمال کاغذی ها خیس شدند، آنها را با چند تکه دستمال جدید عوض کنید.

پاک کردن لاک از روی لباس,از بین بردن لکه لاک ناخن از روی لباس,پاک کردن لاک ناخن از روی لباس عروس

پاک کردن لاک از روی لباس

پاک کردن لاک ناخن از روی لباس عروس

اگر می‌خواهید لاک ناخن را از روی پارچه ساتن، حریر و توری پاک کنید، توصیه می‌کنیم هیچ وقت از لاک پاک‌کنی که شامل استون است، استفاده نکنید. اغلب بعضی از لاک پاک‌کن‌ها بدون استون هستند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

برای این کار قدری از لاک پاک‌کن بدون استون را روی گوش ‌پاک‌کن بزنید و آن را از قسمت خارجی تا داخلی، روی لکه لاک لباس عروس بکشید. البته اگر در پاک کردن لاک از روی پارچه ساتن یا حریر شک دارید، حتماً آن را به خشکشویی بدهید، چون امکان دارد بافت پارچه ساتن، تور یا حریر از بین برود. با این حال لکه لاک از روی لباس عروس هم مانند لکه‌های دیگر پاک می شود.

پاک کردن لاک از روی لباس,از بین بردن لکه لاک ناخن از روی لباس,پاک‌ کردن لکه لاک ناخن با اسپری مو

پاک کردن لکه لاک ناخن از روی لباس نخی

پاک‌ کردن لکه لاک ناخن با اسپری مو

جنس و بافت پارچه را بشناسید

چنانچه می‌خواهید به طور کامل اطمینان پیدا کنید لباس‌تان آسیبی نمی بیند، می‌توانید نخست ماده پاک‌کننده مورد نظر خود را روی یک قسمت کوچک از لباس که خیلی مشخص نیست امتحان کنید. ماده پاک‌کننده را روی یک گوش‌پاک‌کن بزنید. چنانچه زمان تست کردن، گوش‌پاک‌کن به رنگ لباس شما آغشته نشد، یعنی اینکه می‌توانید با خیال آسوده مراحل پاک کردن لکه لاک را شروع کنید.

اسپری مو را روی لکه لاک ناخن اسپری کنید

در این جا، مقداری از ماده پاک‌کننده را روی لکه لاک ناخن اسپری کنید. این مقدار باید به‌ آنقدر باشد که لکه را به‌خوبی بپوشاند.

حالا لکه را پاک کنید

از یک مسواک قدیمی استفاده کنید و لکه لاک ناخن را از روی پارچه به‌ آهستگی پاک کنید.

مقداری پنبه را روی لکه فشار بدهید

برای این‌که لکه لاک ناخن به قسمتهای دیگر لباس انتقال پیدا نکند، مقداری پنبه را روی آن فشار بدهید (فراموش نکنید که پنبه را روی لکه نکشید). هر زمان که پنبه به‌ طور کامل به لاک ناخن آغشته گردید، باید از مقداری پنبه تمیز و جدید استفاده کنید.

در آخر لباس خود را با ماشین لباس‌شویی بشویید

لباس را داخل لگن گذاشته و آب گرم را روی آن باز کنید. برای این‌که مطمئن شوید همه مواد شیمیایی اضافی، ازجمله لاک ناخن یا اسپری مو از روی لباس شما پاک شده است، بعد از پایان کار و لکه‌گیری، لباس خود را با استفاده از ماشین لباس‌شویی بشویید. چنانچه هنوز نیز قدری از لاک ناخن روی لباس شما مانده است، مرحله زدن اسپری و پاک کردن لکه با استفاده از مسواک و مرحله آبکشی لباس خود را تکرار کنید تا لکه لاک ناخن کاملا از روی لباس پاک شود. بعد از پایان کار و لکه‌گیری، حتماً لباس خود را با ماشین لباس‌شویی بشویید.

پاک کردن لاک از روی لباس,از بین بردن لکه لاک ناخن از روی لباس,پاک کردن لکه لاک از روی پارچه‌های مصنوعی

پاک کردن لکه لاک از روی لباس

پاک کردن لکه لاک از روی پارچه‌های مصنوعی

چنانچه لباس شما یکی از پارچه‌های مصنوعی متداول مثل نایلون یا پلی استر است، می‌توانید کارهای زیر را انجام دهید. فراموش نکنید که پاک کردن لکه لاک از روی الیاف مصنوعی می‌تواند به همین راحتی باشد.

قدری یخ را روی لکه بگذارید تا سفت شود. کار کردن روی لکه‌های خیس، تنها سبب پخش شدن بیشتر لکه می‌شود.

یک پارچه میکرو فیبری را در یک پاک کننده حاوی استون خیس کنید و روی قسمت پنهان لباس آزمایش کنید. اطمینان پیدا کنید که محلول رنگ پارچه را عوض نمی کند. پیش از هر کاری ابتدا برچسب روی لباس را بخوانید.

با پارچه آغشته به الکل روی پشت پارچه کار کنید تا لکه از بین برود. آنگاه پارچه را با آب بشویید.

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

برچسب و تگ های مطلب پاک کردن لاک از روی لباس:

پاک کردن لاک از روی لباس, از بین بردن لکه لاک ناخن از روی لباس, پاک کردن لکه لاک ناخن از روی لباس نخی, پاک کردن لاک ناخن از روی لباس عروس, پاک‌ کردن لکه لاک ناخن با اسپری مو, پاک کردن لکه لاک از روی پارچه‌های مصنوعی
,

مطالب و محصولات مشابه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥