حسن مسعود دانشمند ایرانی رباتی با الهام گرفتن از آب‌پیمایان ساخت

حسن مسعود دانشمند ایرانی رباتی با الهام گرفتن از آب‌پیمایان ساخت,ربات ,اخبار اختراعات ,خبرهای اختراعات ,ساخت یک ربات با الهام از حشرات آب‌پیما!,ربات,ربات آب پیما,ربات کوچک,Robot inspired by waterfowl insects,

ساخت یک ربات با الهام از حشرات آب‌پیما!
Robot inspired by waterfowl insects
پژوهشگران “دانشگاه فناوری میشیگان” به سرپرستی “حسن مسعود” دانشمند ایرانی، رباتی را با الهام از آب‌پیمایان ساخته‌اند که می‌توانند با سرعت روی سطح آب حرکت کنند.
Build a robot inspired by waterfowl insects!
Researchers at Michigan University of Technology, led by Iranian scientist Hassan Massoud, have developed a robot inspired by drones that can move quickly on the surface of the water.

 

ساخت یک ربات با الهام از حشرات آب‌پیما!

عکس مطلب ساخت یک ربات با الهام از حشرات آب‌پیما!

"پیشنهاد ویژه فان طب"
خرید انواع لمینت دندان
لمینت دندان
تبلیغ در فان طب
تبلیغ
تبلیغات در فان طب
تبلیغ
ساخت یک ربات با الهام از حشرات آب‌پیما!,عکس ساخت یک ربات با الهام از حشرات آب‌پیما!,سئو ساخت یک ربات با الهام از حشرات آب‌پیما!,مقاله ساخت یک ربات با الهام از حشرات آب‌پیما!,

توضیحات کامل مطلب ساخت یک ربات با الهام از حشرات آب‌پیما!

به گزارش ایسنا و به نقل از وب‌سایت رسمی دانشگاه فناوری میشیگان، همه موجودات طبیعت از پرندگان آسمان گرفته تا ماهی‌های دریا، ویژگی‌هایی دارند که به طور طبیعی طی هزاره‌ها کامل شده‌اند. بررسی این ویژگی‌ها، پژوهشگران را به سوی ابداع فناوری‌های جدیدی سوق می‌دهد که برای سبک زندگی امروز ما ضروری هستند. مهندسان مکانیک “دانشگاه فناوری میشیگان”(Michigan Tech)، یک ربات کوچک و خودران را با الهام از حشرات خانواده آب‌پیمایان ابداع کرده‌اند.

“حسن مسعود”(Hassan Masoud)، دانشمند ایرانی دانشگاه فناوری میشیگان و سرپرست این پروژه گفت: فناوری‌های رباتیک الهام گرفته از محیط زیست، مرزهای تصور ما را جا به جا می‌کنند. با وجود این، تعداد کمی از ربات‌ها وجود دارند که روی تعامل میان آب و هوا تمرکز داشته باشند. بسیاری از ارگانیسم‌های بیولوژیکی مانند حشرات، عنکبوتیان و حتی باکتری‌ها این توانایی را دارند که با بهره بردن از مزیت کشش سطحی، بر محدودیت‌ها غلبه کنند.

 ربات ,اخبار اختراعات ,خبرهای اختراعات

در هر حال، تنها تعداد کمی از این گونه‌ها می‌توانند کشش سطحی را به کار ببرند تا خود را با سرعت و قابلیت مانور بالا، در سراسر سطح مایع حرکت دهند. مسعود و گروهش از جمله “میچل تیم”(Mitchel Timm)، دانشجوی مقطع دکتری دانشگاه فناوری میشیگان، رباتی ساخته‌اند که می‌تواند این کار را انجام دهد.

طول این ربات خودران که قابلیت کنترل از راه دور را دارد، ۱۱۰ میلی‌متر است و می‌تواند با سرعت روی سطح آب حرکت کند. توانایی‌های این ربات کوچک، به آن امکان می‌دهند تا بر محدودویت‌هایی که در این زمینه برای ربات‌ها وجود دارد، غلبه کند.

این پژوهش، در مجله “Bioinspiration & Biomimetics” به چاپ رسید.

برچسب و تگ های مطلب ساخت یک ربات با الهام از حشرات آب‌پیما!:

ساخت یک ربات با الهام از حشرات آب‌پیما!, کامپیوتر,اینترنت,اختراعات,اختراعات جدید,ثبت اختراع,سایت اختراع,تکنولوژی جدید,تکنولوژی روز,گرافیک کامپیوتر,اخبار اختراعات,اخبار کامپیوتر,تکنولوژی جدید,تکنولوژی روز,گرافیک کامپیوتر,اخبار اختراعات,کامپیوتر اینترنت,اختراعات,اختراعات جدید,ثبت اختراع,سایت اختراع اخبار کامپیوتر,حسن مسعود دانشمند ایرانی رباتی با الهام گرفتن از آب‌پیمایان ساخت,ربات ,اخبار اختراعات ,خبرهای اختراعات ,ساخت یک ربات با الهام از حشرات آب‌پیما!,ربات,ربات آب پیما,ربات کوچک,Robot inspired by waterfowl insects,

مطالب و محصولات مشابه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥