علت ماسیدن کرم پودر روی صورت rubbing powder

علت ماسیدن کرم پودر روی صورت rubbing powder

علت ماسیدن و تیره شدن کرم پودر روی صورت
rubbing darkening powder
یکی از نگرانی های خانم ها این است که چطور کرم پودر خود را در به مدت طولانی و بی آنکه بر روی پوست بماسد، صاف و طبیعی بماند. ماسیدن کرم پودر می تواند علل گوناگونی داشته باشد. در این مقاله به دلایل ماسیدن و تیره شدن کرم پودر روی صورت می پردازیم.
Cause of rubbing and darkening of the powder cream on the face
One of the concerns of women is how to keep their powder cream smooth and natural for a long time without rubbing on the skin. Rubbing cream powder can have various causes. In this article, we will discuss the reasons for rubbing and darkening the powder cream on the face.

 

علت ماسیدن و تیره شدن کرم پودر روی صورت

عکس مطلب علت ماسیدن و تیره شدن کرم پودر روی صورت
علت ماسیدن و تیره شدن کرم پودر روی صورت

توضیحات کامل مطلب علت ماسیدن و تیره شدن کرم پودر روی صورت

علت ماسیدن کرم پودر روی صورت

تمیز بودن پوست

یکی از نکته هایی که رعایت آن بسیار مهم است، تمیز بودن پوست قبل از استفاده از کرم پودر است. تمیز نبودن پوست صورت قبل مصرف کرم پودر نه فقط نتایج ویران کننده برای پوست به دنبال دارد، بلکه یکی از علل اصلی تیره شدن یا ماسیدن کرم پودر هم است."تبلیغات ویژه فان طب"

پس قبل از مصرف کرم پودر، حتما صورت خود را با پاک کننده ویژه صورت بشویید تا همه  باکتری ها و چربی های اضافه از روی پوست پاک شود. آنگاه صورت خود را خشک کنید و از کرم پودر بزنید. این کار مانع نفوذ باکتری ها به روزنه های پوست می شود و در عین حال هم از ترکیب شدن چربی پوست با چربی کرم پودر پیشگیری می کند. بنابراین کرم پودر به آسانی روی پوست می خوابد و نمی ماسد.

آبرسانی به پوست یکی از کارهایی است که نه فقط به سلامت پوست و بهتر خوابیدن کرم پودر بر روی سطح پوست کمک می کند، بلکه دوام و ماندگاری آرایش را نیز بالا می برد. بنابراین بعد از پاک کردن صورت خود، حتما از یک کرم آبرسان ویژه پوست و آنگاه بر روی آن از کرم پودر استفاده کنید.

این کار سبب لطیف شدن کرم پودر بر روی سطح پوست می شود و از جذب چربی کرم پودر در پوست پیشگیری می کند. علت آن این است که بعد از استفاده از آبرسان، پوست شما از رطوبت لازم بهره مند است و در نتیجه چربی کرم پودر شما را جذب خود نمی کند و موجب می شود تا کرم پودر شما در طولانی مدت ظاهر لطیف خود را حفظ کند.

علت ماسیدن و تیره شدن کرم پودر ,علت ماسیدن کرم پودر روی صورت ,علت ماسیدن کرم پودر چیست

چرا کرم پودر میماسد

قبل از کرم پودر از پرایمر استفاده کنید

بودن پرایمر در لوازم آرایش صورت لازم است؛ چون پرایمرها خیلی مهم هستند و منفذهای پوست را پر می کنند، سطح آن را یکسان می کنند و در آخر به بالا بردن دوام  آرایش کمک می کنند. به همین علت خانم هایی که از پرایمر استفاده نمی کنند بعد از آرایش هم سطح پوستشان کاملا صاف و یکدست نیست.

به جز آن، حتما توجه داشته باشید که از کرم پودر به مقدار لازم بر روی صورت خود استفاده کنید چون کرم پودر بیش از حد، باعث ضخیم شدن پوست می شود و ظاهری غیر طبیعی به پوست می دهد. به همین علت با هر حرکت بر روی پوست، خطهایی آشکار می شود. همینطور کرم پودر زیاد اصلا به پوشاندن عیبهای پوست کمک نمی کند و با مقدار کمی از این کرم می توانید همه عیب ها و اشکالات پوستی خود را بگیرید.

علت ماسیدن و تیره شدن کرم پودر ,علت ماسیدن کرم پودر روی صورت ,ماسیدن کرم پودر روی صورت

علت ماسیدن کرم پودر روی صورت

کرم پودر صحیح انتخاب کنید

خیلی دیده شده که خانم‌ها رنگ نادرستی برای کرم پودرشان انتخاب می‌کنند و دائم از ماسیدن آن شکوه می کنند. قبل از خرید، اطمینان پیدا کنید که کرم پودر انتخابی‌تان، با رنگ طبیعی پوست شما متناسب است. به جز رنگ، به فرمولاسیون کرم پودر نیز توجه کنید. کرم پودرهای نیمه مات برای پوست‌های مختلط، براق برای پوست‌های خشک و مات برای پوست‌های چرب مناسب است.

بهترین کار برای پیدا کردن رنگ کرم پودر این است که قدری از آن را روی پوست بزنید و در نور طبیعی خورشید رنگش را ببینید. قدری مکث کنید تا به طور کامل کرم پودر روی پوست بخوابد؛ چنانچه رنگ آن تغییر نکرد، کرم مناسب می باشد. کلا اگر پوست سردی دارید، باید به دنبال کرم پودر‌های صورتی-دارچینی رنگ باشید. ولی چنانچه پوست شما گرم‌تر است، باید فونداسیونی با ته رنگ زرد انتخاب کنید.

علت ماسیدن و تیره شدن کرم پودر ,علت ماسیدن کرم پودر روی صورت ,علت ماسیدن کرم پودر بر روی صورت چیست

علت ماسیدن کرم پودر و راهکار جلوگیری از آن چیست

کرم پودر زیاد می‌زنید

یک تصور اشتباه شایع درمورد کرم پودر زدن این است که استفاده بیش از اندازه از آن، پوست شما را یکسان می‌کند! زدن مقدار اضافی، تنها سبب ماسیدن کرم پودر شده و حتی در غیر این صورت، پوست‌تان گچی به نظر می آید. پس تنها یک لایه نازک کرم پودر بزنید.

برعکس تصور دیگران نیازی نیست که گردن‌تان را هم کرم پودر بزنید. این کار تنها خطهای زشتی بر گردن به جای می‌گذارد و یقه‌تان را کثیف می‌کند. چنانچه رنگ صحیحی را با توجه به ته رنگ پوست‌تان انتخاب کنید، احتیاجی به این کار نیست.

تثبیت کننده استفاده کنید

بیشتر توصیه می‌شود که پس از پایان آرایش، از اسپری تثبیت کننده استفاده کنید. علاوه بر این اسپری‌ها، می‌توانید از پودرهای شفاف تثبیت کننده کمک بگیرید. پس از کرم پودر، یک برس کرکی را به این پودرها آغشته نموده، مقدار اضافی آن را بتکانید و آن را به همه صورت‌تان بزنید.

علت ماسیدن و تیره شدن کرم پودر ,علت ماسیدن کرم پودر روی صورت ,علت ماسیدن کرم پودر بر روی صورت چیست

ماسیدن کرم پودر

استفاده درست از پدها

کسانی که پوست چرب دارند بهتر است از پدها به صورت خشک استفاده کنند و آن را مرطوب نکنند، زیرا چربی پوست را بر روی کرم پودر آورده و سبب ماسیدن کرم پودر می شود. کسانی که پوست های نرمال و خشک دارند بهتر است پد خود را مرطوب کنید.

همینطور پد را بر روی پوست نکشید بلکه آن را به طور دورانی و ضربه ای همزمان بر روی پوست بزنید تا شکلی طبیعی تر داشته باشد.

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

برچسب و تگ های مطلب علت ماسیدن و تیره شدن کرم پودر روی صورت:

علت ماسیدن و تیره شدن کرم پودر روی صورت, علت ماسیدن و تیره شدن کرم پودر, علت ماسیدن کرم پودر روی صورت, علت ماسیدن کرم پودر بر روی صورت چیست, علت ماسیدن کرم پودر چیست, چرا کرم پودر میماسد, ماسیدن کرم پودر روی صورت, علت ماسیدن کرم پودر و راهکار جلوگیری از آن چیست
,

مطالب و محصولات مشابه

Leave a Comment