رصد حلقه‌های زحل را از دست ندهید

رصد حلقه‌های زحل را از دست ندهید
Saturn’s Rings
ماه آگوست (۱۰ مرداد تا ۱۰ شهریور) ماه کاملی برای غبارگیری تلسکوپ و نشانه‌گیری آن به سمت کیهان است زیرا در این ماه یکی از بزرگ‌ترین سیارات منظومه شمسی درخشان‌تر از هر زمان دیگری از سال است.
Do not miss the observation of Saturn’s rings
Saturn’s Rings
August (August 10 to September 10) is the perfect month to dust the telescope and point it at the universe, as it is one of the largest planets in the solar system, brighter than any other time of the year.
It’s hard to say how or when Saturn’s rings came to be. Estimates say they may have formed anywhere from 10 million to 100 million years ago, possibly from Saturn’s gravity shredding comets, asteroids and even moons. The shrapnel from this destruction continued to collide, creating rings of ice, rock and dust

 

رصد حلقه‌های زحل را از دست ندهید

عکس مطلب رصد حلقه‌های زحل را از دست ندهید
رصد حلقه‌های زحل را از دست ندهید

توضیحات کامل مطلب رصد حلقه‌های زحل را از دست ندهید

حلقه‌های زحل ,اخبار علمی ,خبرهای علمی
ماه آگوست (۱۰ مرداد تا ۱۰ شهریور) ماه کاملی برای غبارگیری تلسکوپ و نشانه‌گیری آن به سمت کیهان است زیرا در این ماه یکی از بزرگ‌ترین سیارات منظومه شمسی درخشان‌تر از هر زمان دیگری از سال است.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری یونایتدپرس، سیاره زحل در ماه آگوست در تمام شب ها به شرطی که آسمان ابری نباشد، قابل مشاهده است."تبلیغات ویژه فان طب"

زحل فردا – دوشنبه – رسماً به وضعیت مقابله می رسد، به این معنی که از منظر زمین در مقابل خورشید ظاهر می شود. زحل هر سال یک بار در وضعیت مقابله قرار می گیرد.

در حدود زمان مقابله، سیاره زحل در نزدیک ترین فاصله نسبت به زمین قرار می گیرد و ۸۰۰ میلیون سال نوری با زمین فاصله خواهد داشت. در این فاصله، نور بیش از یک ساعت طول می کشد تا از یک سیاره به سیاره دیگر حرکت کند.

حلقه‌های زحل ,اخبار علمی ,خبرهای علمی

پیدا کردن سیاره زحل در آسمان راحت خواهد بود زیرا این سیاره در حدود غروب خورشید در جنوب شرقی آسمان طلوع می کند و در طول شب در سراسر جنوب آسمان حرکت کرده و در نهایت در طلوع خورشید در جنوب غربی آسمان غروب می کند.

باوجود مقابله روز دوشنبه، دوستداران آسمان در طول ماه آگوست شاهد منظره عالی از سیاره زحل خواهند بود. این بدان معناست که مردم می توانند برنامه هایی را برای جست و جوی این سیاره در زمانی که برای آنها راحت است و نیز آسمان عاری از ابر باشد، برنامه ریزی کنند.

از آنجا که مقابله سیاره زحل در زمانی بروز می کند که این سیاره در نزدیک ترین فاصله نسبت به زمین قرار دارد،  فرصتی طلایی برای رصد زحل از طریق تلسکوپ چشمی ایجاد می شود.

سیاره زحل به اندازه کافی درخشان است که با چشم غیرمسلح دیده می شود به همین دلیل می توان آن را با تلسکوپ به راحتی پیدا کرد، این موضوع قابل توجه افرادی است که برای اولین بار از تلسکوپ استفاده می کنند.

پایگاه خبری نجومی EarthSky اعلام کرد که برای مشاهده حلقه های معروف سیاره زحل به تلسکوپی که بتواند اجسام را حداقل ۲۵ برابر بزرگ کند، نیاز است. با این حال توصیه می کند که با استفاده از تلسکوپی که اجسام را دست کم ۵۰ برابر بزرگ می کند، می توان جزییات بیشتری را مشاهده کرد البته سیاره زحل تنها سیاره ای نیست که در آسمان ماه آگوست می درخشد.  مشتری هر شب اندکی بعد از زحل طلوع می کند و در طول شب به دنبال آن در آسمان خرامان حرکت می کند.

حلقه‌های زحل ,اخبار علمی ,خبرهای علمی

مشتری درخشان تر از  زحل است بنابراین یافتن آن راحت تر است.  افرادی که در تشخیص زحل با مشکل روبرو هستند، می توانند ابتدا به دنبال سیاره درخشان تر یعنی مشتری باشند و سپس به سمت راست آن نگاه کنند تا زحل را مشاهده کنند.

زحل و مشتری در بقیه سال ۲۰۲۱ در سراسر آسمان شب برجسته باقی خواهند ماند، با این حال این دو سیاره به تدریج در طول پاییز کم نورتر و کم نورتر می شوند و به زمستانمی روند.

سیاره زحل یا کیوان پس از مشتری، دومین سیارهٔ بزرگ منظومهٔ خورشیدی و ششمین سیارهٔ نزدیک به خورشید است. زحل یک گلولهٔ گازی غول‌پیکر است که با وجود حجم زیادش تنها ۹۵ برابر زمین جرم دارد.

جرم سیارهٔ زحل همانند مشتری از گاز است که بیشتر آن را هیدروژن تشکیل می‌دهد. میزان اندکی هلیوم و متان در رده‌های بعدی گازهای تشکیل‌دهندهٔ سیاره قرار دارند. در آسمان شب زمین، زحل به دلیل اندازهٔ بزرگ، نسبتاً درخشان دیده می‌شود. زیبایی آسمان زحل به خاطر نوارهای روشن حلقه‌های اطراف آن و نیز به خاطر قمرهای زیادش است.

به علت سرعت حرکت زحل به دور خود در قطب‌های آن نوعی حالت پخی مشاهده می‌شود که سیاره را از شکل کرهٔ کامل دور می‌کند. سیاره زحل از جنبه‌ های زیادی شبیه مشتری است، جز اینکه در اطراف آن چندین حلقهٔ شگفت‌ انگیز وجود دارد.

برچسب و تگ های مطلب رصد حلقه‌های زحل را از دست ندهید :

اخبار,اخبار علمی,اخبار آموزشی,رزومه کاری,فرم رزومه,نمونه رزومه کاری,سوالات مصاحبه استخدامی,اخبار روز,اخبار علمی جدید,اخبار علمی روز
,

مطالب و محصولات مشابه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥