راز ابرهای مریخ چیست؟

راز ابرهای مریخ چیست؟

راز ابرهای مریخ افشا شد
secret clouds Mars
دانشمندان با استفاده از تصاویر ارسالی از مریخ‌نورد کنجکاوی اطلاعاتی ارزشمند در مورد ابرهای سیاره سرخ به‌ دست آوردند.
The secret of the clouds of Mars was revealed
Using the images sent by the Curiosity rover, scientists obtained valuable information about the clouds of the Red Planet.

راز ابرهای مریخ افشا شد

عکس مطلب راز ابرهای مریخ افشا شد

توضیحات کامل مطلب راز ابرهای مریخ افشا شد

دانشمندان سال‌ها می‌کوشند اطلاعاتی در مورد ابرهای مریخ به‌ دست آورند و حالا با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مریخ‌نورد کنجکاوی و تصاویری که این کاوشگر از سیاره سرخ ارسال می‌کند می‌توان ابرهای این سیاره را به طور دقیق مطالعه کرد.

در ویدئویی که به‌تازگی توسط مریخ‌نورد ناسا ثبت و به زمین ارسال شده است می‌توان ابرهای سیاره مریخ را در حال حرکت مشاهده کرد. زمانی که ابرهای سیاره سرخ مقابل نور خورشید قرار می‌گیرند سایه آن‌ها روی زمین می‌افتد. دوربینی که این تصاویر را ثبت کرده تاکنون عکس‌های زیادی از مناطق مختلف مریخ گرفته و از این طریق آگاهی بشر را نسبت به سیاره سرخ افزایش داده است. این ویدئو از حرکت ابرها به دو دلیل دارای اهمیت ویژه‌ای است زیرا دانشمندان با استفاده از آن هم سرعت و هم ارتفاع ابرها را محاسبه می‌کنند.

"پیشنهاد ویژه فان طب"
خرید انواع لمینت دندان
لمینت دندان
تبلیغ در فان طب
تبلیغ
تبلیغات در فان طب
تبلیغ

بررسی‌های اولیه حاکی از آن است که ابرهای مریخ در ارتفاع ۸۰ کیلومتری از سطح این سیاره قرار دارند و ارتفاع آن‌ها نسبت به ابرهای موجود در کره زمین بسیار بیشتر است. با توجه به ارتفاع بسیار بالایی که ابرهای مریخ در آن قرار دارند احتمالاً دی‌اکسید کربن موجود در این ابرها به شکل یخ است. ابرهای مریخ نسبت به ابرهایی که در سیاره آبی مشاهده می‌کنیم، بسیار کم‌رنگ‌تر هستند و برای تصویربرداری از آن‌ها باید از تجهیزات ویژه‌ای استفاده کرد. مریخ‌نورد «کنجکاوی» از زمان پرتاب به فضا تا این لحظه اطلاعات ارزشمندی را به مراکز تحقیقاتی در زمین ارسال کرده و به اذعان کارشناسان این کاوشگر یکی از تأثیرگذارترین ماشین‌های فضایی در سیاره سرخ است.

منبع : آنا

برچسب و تگ های مطلب راز ابرهای مریخ افشا شد:

راز ابرهای مریخ افشا شد, اخبار,اخبار علمی,اخبار آموزشی,رزومه کاری,فرم رزومه,نمونه رزومه کاری,سوالات مصاحبه استخدامی,اخبار روز,اخبار علمی جدید,اخبار علمی روز,نمونه رزومه کاری,سوالات مصاحبه استخدامی,اخبار روز اخبار,اخبار علمی,اخبار آموزشی,رزومه کاری,فرم رزومه اخبار علمی جدید,اخبار علمی روز,

مطالب و محصولات مشابه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥