مایا نخستین گرگ شبیه سازی شده متولد شد

مایا نخستین گرگ شبیه سازی شده متولد شد

تولد نخستین گرگ شبیه سازی شده در جهان
Simulated wolf Maya
نخستین گرگ شبیه سازی شده جهان در چین متولد شد.
The birth of the world’s first cloned wolf
The world’s first cloned wolf was born in China.

تولد نخستین گرگ شبیه سازی شده در جهان

عکس مطلب تولد نخستین گرگ شبیه سازی شده در جهان

توضیحات کامل مطلب تولد نخستین گرگ شبیه سازی شده در جهان

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از نشریه گلوبال تایمز، یک شرکت شبیه سازی (کلون سازی) حیوانات خانگی، از تولد نخستین گرگ قطبی (گرگ شمالگان) شبیه سازی شده خبر داد که به وسیله یک مادر جایگزین، یعنی یک سگ از نژاد بیگل به دنیا آمد.

این توله گرگ ماده که «مایا» نام دارد، به همراه مادرش (یعنی همان سگ از نژاد بیگل) در یک ویدئو کنفرانس از سوی شرکت زیست فناوری سینوژن (Sinogene) رونمایی شد. بر پایه این گزارش، ویدئوی این گرگ ۱۰۰ روز پس از تولدش منتشر شد.

"پیشنهاد ویژه فان طب"
خرید انواع لمینت دندان
لمینت دندان
تبلیغ در فان طب
تبلیغ
تبلیغات در فان طب
تبلیغ

این گرگ که مایا نام دارد، با استفاده از «دی ان ای» جمع آوری شده از یک گرگ قطبی که او نیز مایا نام داشته و در پارک جنگلی «هاربین پولارلند» (Harbin Polarland) در شمال شرقی چین مرده، شبیه سازی شده است.

آن گرگ قطبی اولیه که در پارک جنگلی هاربین پولارلند مُرد، پیشتر در کانادا متولد شده بود و در سال ۲۰۰۶ به چین منتقل شد و در اوایل سال ۲۰۲۱ بر اثر کهولت سن درگذشت.

شرکت سینوژن به طور معمول در شبیه سازی حیوانات خانگی مُرده مانند سگ، گربه و یا اسب مرده برای مشتریان خصوصی خود تخصص دارد؛ اما حال این شرکت می‌خواهد تا از مهارت به دست آمده خود برای شبیه سازی گونه‌هایی از حیوانات که در خطر انقراض قرار دارند، استفاده کند.

منبع : باشگاه خبرنگاران

برچسب و تگ های مطلب تولد نخستین گرگ شبیه سازی شده در جهان:

تولد نخستین گرگ شبیه سازی شده در جهان, اخبار,اخبار علمی,اخبار آموزشی,رزومه کاری,فرم رزومه,نمونه رزومه کاری,سوالات مصاحبه استخدامی,اخبار روز,اخبار علمی جدید,اخبار علمی روز,نمونه رزومه کاری,سوالات مصاحبه استخدامی,اخبار روز اخبار,اخبار علمی,اخبار آموزشی,رزومه کاری,فرم رزومه اخبار علمی جدید,اخبار علمی روز,

مطالب و محصولات مشابه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥